خبر امشب

Airbnb S-1 IPO کاهش می یابد

Airbnb روز دوشنبه خبرنامه خود را برای اولین بار در بازارهای عمومی منتشر کرد. این شرکت به کاربران این امکان را می دهد که در مسافرت اجاره و تجربیات کوتاه مدت خود را رزرو کنند.

این شرکت با درآمد 1.34 میلیارد دلاری سه ماهه گذشته 219 میلیون دلار درآمد خالص کسب کرده است. این درآمد در مقایسه با درآمد 1.65 میلیارد دلاری سال گذشته تقریباً 19 درصد کاهش داشت. علی رغم چرخش ضررهای خالص ، این شرکت سه ماهه های گاه به گاه سودآوری دیگری نیز دارد ، از جمله سه ماهه دوم و سوم سال 2018 و سه ماهه سوم سال 2019.

این شرکت گفت که قصد دارد با نماد “ABNB” در Nasdaq تجارت کند.

این شرکت در خلاصه دفترچه خود گفت: “مهمانان ما معامله نیستند – آنها درگیر هستند و به اعضای جامعه ما كمك می كنند.” “هنگامی که آنها بخشی از Airbnb شوند ، مهمانان به طور فعال در جامعه ما شرکت می کنند ، به طور مرتب به سیستم ما باز می گردند تا دوباره رزرو کنند ، و Airbnb را به دیگران که سپس به خود بپیوندند توصیه می کنند. این تقاضا میزبانان جدید را به پیوستن تشویق می کند ، که به نوبه خود مهمانان بیشتری را نیز جذب می کند این یک چرخه فضیلت است – میهمانان میزبانان را جذب می کنند ، و میزبانان مهمانان را جذب می کنند. “

این شرکت ضرر خالص 674 میلیون دلاری را در سال 2019 از درآمد 4.81 میلیارد دلار اعلام کرد. تاکنون در سال 2020 ، این شرکت خالص نزدیک به 697 میلیون دلار از درآمد 2.52 میلیارد دلاری را متحمل شده است. این کاهش احتمالاً ناشی از تأثیر ویروس کرونا است که در اوایل سال جاری میلادی ترمز سفرهای تفریحی و کاری را مهار می کند.

“همه گیری Covid-19 و تأثیر اقدامات برای کاهش همه گیری Covid-19 از نظر مادی تأثیر منفی گذاشته و به طور مversثر بر کسب و کار ، نتایج عملیات و وضعیت مالی ما تأثیر منفی خواهد گذاشت” ، این شرکت به عنوان اولین عامل خطر خود ذکر کرد.

Airbnb سال 2020 سختی را تحمل کرده است. همزمان با کاهش ویروس کرونا ، سفر به سراسر جهان ، این شرکت 2 میلیارد دلار بودجه جدید با ارزش 18 میلیارد دلار جمع آوری کرد و از ابتکارات عمده کاهش هزینه ها ، از جمله برنامه های اخراج 25٪ از کارکنان خود ، خبر داد. یا نزدیک به 1900 کارمند. این شرکت همچنین هزینه های بازاریابی را کاهش داده و میلیاردها دلار بدهی جمع کرده است.

بر اساس گزارش 5 نوامبر از انجمن مسافرتی ایالات متحده ، بیماری همه گیر ویروس کرونا صنعت مسافرت را متوقف کرد و در نتیجه از آغاز ماه مارس 443 میلیارد دلار درآمد از دست رفته برآورد شد.

با این وجود Airbnb پس از افزایش اجاره در مناطق روستایی ، هنگامی که ساکنان با وسایل از شهرهای همه گیر زده فرار کردند ، دوباره تلاش کرد. این شرکت در اعلامیه خود اعلام کرد که بازپرداخت ظرف مدت دو ماه از بروز همه گیری آغاز شده است.

این شرکت نوشت: “در اوایل سال 2020 ، چون Covid-19 سفر به سراسر جهان را مختل كرد ، مشاغل Airbnb به طور قابل توجهی كاهش یافت.” “اما در عرض دو ماه ، مدل کسب و کار ما حتی با محدودیت سفرهای بین المللی شروع به بازگشت کرد ، و انعطاف پذیری آن را نشان داد. مردم می خواستند از خانه های خود بیرون بیایند و آرزو داشتند که سفر کنند ، اما آنها نمی خواستند دور بروند یا در لابی های شلوغ هتل قرار بگیرند سفرهای داخلی به سرعت در Airbnb در سراسر جهان برگشت زیرا میلیون ها میهمان سفرهای نزدیکتر به خانه خود را طی می کردند. بیشتر از چند روز اقامت شروع شد زیرا کار از خانه در هر خانه در Airbnb کار می کرد. ما معتقدیم که خطوط بین سفر و زندگی تار است ، و همه گیری جهانی توانایی زندگی در هر مکان را تسریع کرده است. سیستم عامل ما ثابت شده است که در خدمت این روشهای جدید سفر است. “

Airbnb گفت تعداد لیست های آن کاهش یافته است و ممکن است به دلیل همه گیر شدن بیماری تا حدی کاهش یابد. به طور خاص ، برخی از افراد برای کمک به پرداخت هزینه های زندگی یا وام های مسکن به Airbnb اعتماد می کنند و این افراد ممکن است از سیستم عامل رد شوند.

این شرکت در ریسک خود نوشت: “هنوز مشخص نیست كه كاهش شدید مسافرت ها در طی شیوع بیماری Covid-19 چه تأثیرات مالی بر این افراد خواهد داشت یا آیا آنها می توانند خانه های خود را حفظ كنند یا به عنوان رزومه سفر مشاغل خود را انجام دهند.” عوامل. “اگر میزبانان ما نتوانند در مدت زمان نزدیک به فوری به فعالیت های عادی خود برگردند ، تجارت ، نتایج عملیات و وضعیت مالی ما ممکن است به طور جدی تأثیر بگذارد.”

به طور غیرمعمول ، این شرکت در هیئت مدیره خود یک کمیته سهامداران دارد که مأموریت آن این است که منافع “سهامداران اصلی” شامل مهمانان ، میزبانان ، جوامع و کارمندان را در نظر بگیرد. مفهوم “سرمایه داری ذینفعان” در سالهای اخیر مقدماتی پیدا کرده است.

این شرکت از زمان اجرای سیاست کاهش شرایط در ماه مارس که سیاست های لغو میزبانان را زیر پا گذاشته و ادعا کرده است که به مهمانان مبتلا به بیماری همه گیر ویروس کرونا بازپرداخت کامل می کند ، مشکلات زیادی با میزبانان خود تحمل کرده است.

بعداً ، Airbnb اعلام کرد که یک صندوق کمک 250 میلیون دلاری ویروس کرونا برای میزبانان تأسیس می کند و 25٪ از آنچه معمولاً تحت سیاست های لغو دریافت می کردند ، بازگردانده می شود ، اما بسیاری از میزبانانی که با CNBC صحبت می کردند شکایت داشتند که مبلغ صحیح یا هیچ گونه پرداختی دریافت نمی کنند اصلاً

در ماه نوامبر ، این شرکت با طرح یک طرح دعوی طبقاتی توسط یکی از میزبانانش مورد حمله قرار گرفت ، مبنی بر اینکه این شرکت فناوری هنگام اجرای سیاست شرایط تعدیل کننده ، قرارداد خود را با میزبانان نقض کرده است.

Comment here