کمالا هریس به عنوان اولین زن ، شخص رنگین پوست به عنوان معاون رئیس جمهور انتخاب تاریخ می کند

نامزد دموکرات معاون ریاست جمهوری ، سناتور کمالا هریس ، در یک رویداد مبارزاتی ، در اولین حضور مشترک خود با کاندیدای ریاست جمهوری و جو بایدن معاون رئیس جمهور سابق پس از معرفی شدن توسط بایدن به عنوان رقیب خود ، در دبیرستان الکسیس دوپونت در ویلمینگتون ، دلاور ، 12 آگوست ، 2020

کارلوس باریا | رویترز

پس از اینکه NBC News جو بایدن معاون رئیس جمهور سابق را به عنوان رئیس جمهور منتخب روز شنبه پیش بینی کرد ، سناتور کمالا هریس ، D-Calif ، اولین زن و اولین رنگین پوست شد که عنوان معاون رئیس جمهور منتخب را بدست آورد.

پیروزی هریس نمایانگر اولین موارد حضور در کاخ سفید است. وی به عنوان دختر مهاجران هندی و جامائیکایی ، اولین زن و اولین شخصی خواهد بود که در نقش معاون رئیس جمهور سیاه پوست و آمریکای آسیای جنوبی شناخته می شود. وی که فارغ التحصیل دانشگاه هوارد است ، اولین معاون رئیس جمهور خواهد بود که از یک کالج تاریخی سیاهپوست فارغ التحصیل شده و عضوی از یک گروه جنجالی سیاه است.

هریس قبل از پیوستن به بلیت دموکرات ها به عنوان رقیب بایدن ، مبارزات انتخاباتی خود را در سال جاری انجام داد. در سن 56 سالگی ، این نقش او را به عنوان رقیب سرسخت ریاست جمهوری در انتخابات آینده انتخاب می کند در صورت انتخاب مجدد نامزدی.

هریس در سیاست در کالیفرنیا نشان داد ، جایی که قبل از اینکه به دادستان کل ایالت – اولین آفریقایی-آمریکایی ایفای نقش کند ، به عنوان دادستان منطقه سانفرانسیسکو خدمت کرد.

پیشینه هریس به عنوان دادستان ، وی را به هدف انتقاد از ترقی خواهان اصلاح عدالت کیفری تبدیل کرده است. اما هریس استدلال کرده است که وی از طریق نقش خود به عنوان دادستان به دنبال اصلاح بوده است.

او به عنوان سانفرانسیسکو DA قول داد که هرگز به دنبال مجازات اعدام نباشد. وی حتی هنگام تعقیب شخصی متهم به قتل یک افسر اداره پلیس سانفرانسیسکو ، این قول را حفظ کرد و متحدان سیاسی خود را عصبانی کرد.

اما او همچنین برای سیاست های دیگر مانند کارزاری برای مبارزه با خستگی در سانفرانسیسکو در تلاش برای کاهش جرم و جنایت تلاش کرد.

هریس پس از انتخاب در سال 2016 دادستانی خود را به مجلس سنای ایالات متحده منتقل كرد. مهارت های او به او كمك كرد تا در جلسات تأیید برای افرادی مانند دادستان كل دادستان ویلیام بار و دادگستری دادگاه عالی برت كاوانا بعنوان عضو كمیته دادگستری مجلس سنا بازجوی سختی شود. وی همچنین در کمیته های اطلاعات ، امنیت میهن و بودجه فعالیت می کند.

در طول مبارزات انتخاباتی ، هریس جمله ای از مادرش ، شیامالا را به اشتراک گذاشته است ، که به گفته او اغلب به او می گوید ، “شما ممکن است اولین کسی باشید که بسیاری از کارها را انجام می دهید ، اما مطمئن شوید که آخرین نفر نیستید.”

به دنبال پیش بینی چندین شبکه خبری پیروزی بایدن و هریس ، معاون منتخب رئیس جمهور در توییتر خود نوشت که این انتخابات “مربوط به روح آمریکا و تمایل ما برای مبارزه برای آن است. ما کارهای زیادی در پیش داریم. بیایید شروع کنید. “

در CNBC در YouTube مشترک شوید.

تماشا کنید: جو بایدن برای شکست دونالد ترامپ ، رئیس جمهور فعلی ، در انتخابات ریاست جمهوری پیش بینی کرد: NBC News