پیش فرض بدهی چین توسط شرکت های دولتی باعث نگرانی در بازار اوراق قرضه می شود

مردی با حساب 100 اسکناس رنمینبی ، واحد پول چین.

شلدون کوپر | تصاویر SOPA | LightRocket از طریق گتی ایماژ

سنگاپور – مجموعه ای از پیش فرض های برجسته که شامل شرکت های دولتی در چین می شود – که معمولاً انتخاب مطمئنی برای سرمایه گذاران است – بازار اعتبار را متزلزل کرده و سرمایه گذاران را به هم زده است و منجر به فروش مجدد بازار اوراق قرضه در هفته گذشته شده است.

در حالی که خونریزی به نشانه های پیش فرض پیوست بیشتر اوراق قرضه ادامه دارد ، ناظران در حال بحث در مورد این سوال هستند که چرا شرکت های دولتی (SOE) این بار در مقایسه با دو دهه گذشته و چه بخشهایی از بازار در سرما رها شده اند؟ آیا دولت پشتیبانی خود را انتخاب می کند

معدنچی دولتی یونگچنگ زغال سنگ و برق هفته گذشته وام یک میلیارد یوان (151.9 میلیون دلار) را به طور پیش فرض انجام داد و این امر تحقیقات گسترده ای را در مورد سه بانک پذیره نویسی مشکوک به سو m رفتار انجام داد.

این هفته نیز پیش فرض های مربوط به بدهی های پررنگ ، از جمله سازنده تراشه تحت حمایت دولت Tsinghua Unigroup ، که پس از عدم تمدید مهلت بازپرداخت ، پرداخت خود را از دست داد و یک پیش پرداخت دیگر توسط گروه خودروسازی دولتی Huachen – شریک سرمایه گذاری مشترک چینی BMW. ماه گذشته ، یکی از بزرگترین توسعه دهندگان املاک چین China Evergrande نیز به دلیل گزارش های مربوط به مشکلات مالی نقدی ، مورد توجه قرار گرفت.

” [Yongcheng] ژائوپنگ زینگ ، اقتصاددان بازارهای ANZ Research ، در یک یادداشت روز جمعه نوشت: “ژائوپنگ زینگ” اقتصاد بازارهای ANZ Research ANZ Research جمعه ، در یک یادداشت نوشت: “پیش فرض باعث نگرانی سرمایه گذاران در مورد کل بازار اوراق قرضه شرکتی شده است.” بر اساس داده های ANZ ، در حال حاضر SOE کاملاً کمتر از 1٪ است ، در مقایسه با نرخ پیش فرض 9٪ توسط شرکت های خصوصی.

پیش فرض های شرکت های تحت حمایت دولت در چین قبل از زمان های اخیر بسیار نادر بود. در اواخر دسامبر گذشته ، پرونده پیش پرداخت اوراق قرضه دلار توسط Tewoo Group ، معامله گر کالا ، اولین مورد در دو دهه گذشته بود.

اکنون که بدترین بیماری همه گیر اتفاق افتاده است ، پیش فرضهای بیشتری در حال تمرکز است که مقامات چینی بر کاهش استفاده از SOE تمرکز می کنند.

چانگ لی

رتبه بندی جهانی S&P

این پیش فرض ها در حالی صورت می گیرد که بسیاری از مدیران دارایی که با بدهی چین رو به افزایش هستند ، امسال خواستار سرمایه گذاری در اوراق قرضه چینی شده اند. آنها در دنیایی که تهیه آن به طور فزاینده ای دشوار است ، با بازدهی که دارند – بسیار بالاتر از بازده آمریکا یا اروپا – یک پیشنهاد بسیار جذاب برای سرمایه گذاران ارائه می دهند.

بازار اوراق قرضه خشکی چین 13 تریلیون دلار ارزش دارد که دومین بازار بزرگ جهان است.

امسال تاکنون سرمایه گذاران از آنها بی بهره اند. ورودی های خارجی به اوراق قرضه چینی از طریق وجوه با حداکثر رشد 21.43 میلیارد دلار در مارس ، در مقایسه با 9.5 میلیارد دلار در پایان سال گذشته ، بر اساس داده های Refinitiv. اوراق قرضه بازده iShares Barclays USD Asia بیش از 31 درصد از پایین ترین قیمت در ماه مارس افزایش یافته است.

در اینجا آنچه تحلیلگران فکر می کنند برخی از عوامل تأثیرگذار در پیش فرض های اخیر مربوط به شرکت های دولتی چین است.

بهبودی از بیماری همه گیر

دولت چین ممکن است تمایل بیشتری به پذیرش پیش فرض ها داشته باشد زیرا اقتصاد از شرایط همه گیر بهبود می یابد S&P Global Ratings در یادداشتی سه شنبه می گوید ، همراه با تمایل خود برای کاهش بدهی در اقتصاد.

چانگ لی ، متخصص کشور چین در S&P Global Ratings گفت: “پیش فرض های بیشتری در حال انجام است که مقامات چینی در حال کاهش تمایل به استفاده از SOE ها هستند.”

پکن در حال کاهش نرخ بهره بود و بدهی ها در این کشور سر به فلک می کشید ، اما با هجوم همه گیر به مشاغل تجاری متوقف شد. در عوض ، مقامات بانک ها را به تصویب وام بیشتر به مشاغل کوچک و متوسط ​​تشویق کرد. اما در حال حاضر ، بدهی ها دوباره تحت فشار قرار گرفته اند ، زیرا همه گیرها مشاغل را تحت فشار قرار داده اند – مقامات منجر به تمرکز مجدد در کاهش سطح بدهی می شوند.

این یادداشت اضافه می کند: “از نظر ما فروش های واضح تر برای اوراق قرضه داخلی نسبت به خارج از کشور ، نشان دهنده تمایل بالقوه برای اجازه دادن به حتی SOE بزرگ برای پیش فرض است.”

بازار ممکن است این را نشانه ای از تسریع در کاهش و اصلاح SOE با بهبود اقتصاد از بیماری همه گیر ببیند.

چانگ لی

رتبه بندی جهانی S&P

S&P نمونه معدن کار دولتی معدن یونگچنگ ذغال سنگ و الکتریسیته را پرچم گذاری کرد – که پرداخت اوراق قرضه خود را از 10 نوامبر از دست داد. این می تواند منجر به پیش فرض توسط شرکت مادرش Henan Energy and Chemical Industry ، یکی از بزرگترین کشورها شود – این شرکت گفت: طبق گفته شرکت رتبه بندی ، این 50 میلیارد یوان (7.6 میلیارد دلار) در معرض خطر پیش فرض قرار دارد.

S&P به “حذف به ظاهر ناگهانی حمایت دولت” در مورد معدنچی ذغال سنگ اشاره کرد. فقط یک ماه قبل از آنکه پیش فرض خود را اعلام کند ، شرکت رتبه بندی گفت که اعتقاد بر این است که Yongcheng در حال جابجایی تجارت های شیمیایی زیان ده برای مشاغل سودآور ذغال سنگ است. علاوه بر این ، این شرکت در ماه اکتبر یادداشت میان مدت 1 میلیارد یوان صادر کرده است.

طبق گفته S&P ، این اقدامات با هم به عنوان “نشانه هایی از حمایت دولت” انجام شده است.

“از نظر ما ، [Yongcheng]پرداخت از دست رفته بازار باعث تعجب بازار شد زیرا این نشان می دهد كه نگرش دولت محلی برای ارائه حمایت فقط در مدت یك ماه معكوس شده است. ” همه گیری ».

فرصتی برای از بین بردن بدها؟

تان مین لان ، رئیس دفتر سرمایه گذاری ارشد آسیا و اقیانوسیه در مدیریت ثروت جهانی UBS ، گفت: دولت چین به برخی از شرکت ها “با ماتریس اعتباری بسیار ضعیف اجازه داده است بدون نجات کار کنند”.

وی گفت ، اما این در واقع یك مثبت است كه نشان می دهد این امر موجب ایجاد “تمایز” در بازار چین بین شركتهای قوی و ضعیف می شود.

وی گفت: “ما مدتی است که می گوییم افزایش تمایز اعتبار در واقع برای توسعه بلند مدت بازار چین یک نکته مثبت است. اکنون اگر شما فقط 2 سال قبل خسته شوید ، کاملاً تمایزی وجود ندارد زیرا هیچ پیش فرضی وجود ندارد.” چهارشنبه “Squawk Box Asia” CNBC.

بیماری همه گیر منابع مالی را تحت فشار قرار می دهد

همزمان با آغاز اقدامات محرکه حمایت از مشاغل ، دولت همه گیر ویروس کرونا موجب تشنج منابع عمومی شده است.

این تأثیر احتمالاً اکنون خود را احساس کرده است.

S&P Global Ratings گفت: “مقررات همه گیر و سخت گیرانه مقامات مرکزی می تواند قدرت دولت های محلی را برای هماهنگی منابع مالی و حتی تمایل به پشتیبانی را مهار کند.”

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>