نسیم طالب ، نویسنده “قو سیاه” در مورد بی کفایتی دولت

واکنش دولت جهانی به بیماری همه گیر ویروس کرونا با کمبودهایی همراه بوده است که مرحله حاد بحران سلامت را طولانی کرده است ، نسیم طالب ، نویسنده “قو سیاه” روز دوشنبه به CNBC گفت.

طالب که در کتاب پرفروش سال 2007 وی درباره وقایع بسیار غیرمحتمل و احتمال بالقوه آنها برای عواقب شدید هشدار داد ، گفت: “من فکر می کنم این یک مطالعه موردی از عدم صلاحیت دولت در برخورد با یک مسئله و انکار است.”

در مصاحبه “Squawk Box” ، طالب به طور خاص به اهمیت آزمایش ویروس کرونا اشاره کرد. در حالی که کشورها از روزهای اولیه شیوع Covid-19 ظرفیت خود را بهبود بخشیده اند ، طالب گفت که در توسعه آزمایش سریع و کارآمد در مقیاسی که بتواند زنجیره انتقال را زود قطع کند ، شکست خورده است. وی گفت: این همچنین کمترین هزینه اقتصادی را دارد.

طالب ، پیش از این استاد مهندسی ریسک در دانشگاه نیویورک ، گفت: “با گذشت 10 ماه از همه گیری ، هنوز وقتی شما سوار هواپیما می شوید یا می خواهید به رستوران بروید یا چیزی دیگر آزمایش منظمی نداریم.” “اگر آزمایش فوری و سیستماتیک داشتیم ، اینجا نبودیم. اکنون درباره بیماری همه گیر صحبت نمی کردیم.”

اظهارات طالب در حالی است که موارد ویروس کرونا در ایالات متحده و اروپا دوباره در حال افزایش است و منجر به ایجاد دولت هایی در انگلیس ، آلمان و فرانسه می شود که درجات مختلفی از قفل را ایجاد کنند به امید کاهش انتشار. در آمریكا ، دکتر آنتونی فاوسی ، بزرگترین متخصص بیماریهای عفونی كشور ، گفت كه اخیراً این كشور “نمی تواند موقعیت ضعیف تری داشته باشد” ، زیرا شمارش روزانه موارد به بالاترین ركورد رسید.

مقاله های جدید  درآمد کوکاکولا (KO) سه ماهه اول 2023

طالب گفت: “ما نمی دانیم چه اتفاقی خواهد افتاد. تصور كنید این كار تا ژانویه ، فوریه ، مارس ادامه دارد زیرا در زمستان مردم در داخل هستند بنابراین میزان سرایت بیشتر است.” “به آنچه ممکن است اتفاق بیفتد فکر کنید. آنقدرها گلگون نیست.”

طالب گفت که او معتقد است شهروندان روزمره و رهبران دولت در بیشتر موارد نتوانسته اند عواقب احتمالی همه گیری را درک کنند. وی گفت: “من در زندگی اجتماعی ، در همه جا ، انكارهای زیادی در مورد این ویروس از ابتدا می بینم.” وی افزود: اکنون 10 ماه از زمان ویروس می گذرد و مردم هنوز امیدوار به واکسن هستند ، چیزی که باعث لغو آن شود.

در حالی که تهیه واکسن و روش های درمانی مهم است ، طالب گفت که مردم نباید عمل کنند به گونه ای که گوشه گوش به طور گسترده در دسترس خواهد بود. “این نوع انکار همان چیزی است که باعث می شود در تولید ناخالص داخلی ، در بسیاری از موارد ، حتی زندگی اجتماعی ، چنین هزینه بالایی را متحمل شویم.”

طالب یک بازرگان سابق مشتقات مشتقات و همچنین یک مشاور علمی در Universa Investments ، صندوق تامینی است که در سه ماهه اول بازدهی بیش از 4000 کسب کرده است. یونیورسا از یک استراتژی کاهش خطر پیچیده موسوم به هجینگ ریسک عقب استفاده می کند که صندوق را به سود حاصل از اصلاحات چشمگیر بازار که ناشی از وقایع به اصطلاح قو سیاه است ، قرار می دهد. CNBC تأیید کرده است ، طبق حسابرسی EY ، بین سالهای 2008 و 2019 متوسط ​​درآمد سالانه 105٪ داشته است. Business Insider ابتدا عملکرد صندوق را گزارش کرد.

مقاله های جدید  باربری کاشانی - اتوبار کاشانی - 44440426 - 28% تخفیف ویژه

طالب گفت: “شما باید درک کنید که اکنون عدم اطمینان بیشتری نسبت به آنچه فکر می کنید پیش رو دارید. بازده می تواند بسیار بهتر یا بسیار بدتر از آن باشد که فکر می کنید.” “مردم تمایل دارند که عدم اطمینان را مزمن بدانند.”

تصحیح: نسیم طالب استاد سابق مهندسی ریسک در دانشگاه نیویورک است. نسخه قبلی وضعیت او را نادرست عنوان کرد.