مدیر عامل سابق آتنا ، مارک برتولینی ایده هایی را برای بهبود اوباماکر ارائه می دهد

مدیر عامل سابق Aetna ، مارک برتولینی روز چهارشنبه به CNBC گفت که نقص در قانون مراقبت مقرون به صرفه را می توان بدون خلاص شدن از شر قانون اصلاح کرد.

برتولینی در برنامه “Squawk on the Street” گفت: “پاره کردن … این برنامه بسیار مهم اکنون ، در میان این همه گیر و بیکاری عظیم ، اشتباه بزرگی خواهد بود.”

اظهارات برتولینی یک روز پس از شنیدن استدلال های دادگاه عالی در کالیفرنیا علیه تگزاس ، سومین بار قانون اساسی ACA ، معروف به اوباماکر ، در دادگاه عالی کشور مطرح شد. به نظر می رسد که این قانون پس از دو قاضی محافظه کار احتمالاً برای زنده ماندن مجدداً زنده مانده است ، زیرا دو قاضی محافظه کار می توانند حکم شخصی را جداگانه لغو کنند در حالی که بقیه در قوت خود باقی هستند.

رئیس جمهور دونالد ترامپ و جمهوری خواهان در کنگره بارها از منتقدان اوباماکر بوده اند و سالها بدون موفقیت متعهد به “لغو و جایگزینی” قانون امضای مراقبت های بهداشتی مورد حمایت باراک اوباما ، رئیس جمهور پیشین بوده اند. در سال 2010 به قانون امضا شد.

برتولینی ، که قبل از خریداری بیمه درمانی توسط CVS در سال 2018 به عنوان مدیر اجرایی Aetna خدمت می کرد ، همچنین نسبت به قانون مراقبت مقرون به صرفه انتقاد کرده است. به گزارش واشنگتن پست ، وی در سال 2017 گفت که مبادلات بیمه اوباماکر در “مارپیچ مرگ” قرار دارد. در حالی که وی در راس امور بود ، این شرکت همچنین بازارهای ACA را به طور کامل برای پوشش بهداشتی ترک کرد.

رئیس جمهور منتخب جو بایدن ، که دو دوره معاون رئیس جمهور اوباما بود ، قول داده است با افزایش تعداد افرادی که واجد شرایط یارانه بیمه هستند و اضافه کردن یک گزینه عمومی ، اوباماکر را تقویت کند ، که به برخی از آمریکایی ها اجازه می دهد یک بیمه درمانی تحت مدیریت دولت خریداری کنند. برنامه ای مشابه Medicare یا Medicaid.

بایدن روز سه شنبه در یک سخنرانی گفت: “تیم انتقالی من به زودی کار خود را برای دستیابی به جزئیات آغاز می کند تا بتوانیم زمین را تحت فشار قرار دهیم ، برای مقابله با هزینه ها ، افزایش دسترسی ، پایین آوردن قیمت داروهای تجویز شده”.

برتولینی ایده های خاص خود را در مورد چگونگی بهبود اوباماکر دارد. وی روز چهارشنبه گفت: “من فکر می کنم ACA قابل رفع است.” “من فکر می کنم که ما باید گزینه کاهش صلاحیت سنی را از طریق آزمایش برای Medicare برای افراد مسن و واجد شرایط Medicaid بررسی نکنیم.”

وی افزود: “من فکر می کنم اگر ما در آغاز این کار را انجام می دادیم ، به جای ACA ، می توانستیم کارها را انجام دهیم ، بسیار ارزان تر ، زیرا مکانیسم های خطر و سیستم های اداری در Medicare و Medicaid بسیار خوب کار می کنند.”

Medicare در درجه اول برای افرادی است که 65 سال یا بیشتر دارند ، همراه با برخی از افراد جوان تر و دارای معلولیت. Medicaid برنامه پوشش بهداشتی برای آمریکایی های کم درآمد است و اوباماکر به ایالات اجازه داد تا شرایط لازم برای آن را گسترش دهند. در کل ، بیش از 20 میلیون آمریکایی به دلیل ACA تحت پوشش بیمه درمانی قرار گرفته اند.

برتولینی گفت: “من فکر می کنم پایین آوردن لایحه اکنون یک اشتباه بزرگ است.” “من فکر می کنم ما می توانیم با هماهنگی سازوکارهای خطر با Medicaid و Medicare ، تغییر شرایط واجد شرایط بودن در Medicare ، این امر باعث می شود Medicare در مقایسه با” Medicare برای همه “بیشتر شود.” برخی از مترقیان ، مانند سناتور برنی Sanders ، I-Vt. ، پیشنهاد تغییر یک بیمه درمانی با یک پرداخت کننده در ایالات متحده را داده و آن را “Medicare برای همه” خوانده اند.

انتظار می رود دادگاه عالی در مورد آخرین پرونده اوباماکر در ماه ژوئن رای صادر کند.

– تاکر هیگینز از CNBC و برکلی لاولایس جونیور در این گزارش همکاری کردند.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>