خبر امشب

زمان نهایی شدن نتایج اینجاست

جو بایدن ، رئیس جمهور منتخب ایالات متحده ، سخنان خود را در 9 نوامبر سال 2020 در ملکه در ویلمینگتون ، دلاور ارائه داد.

آنجلا ویس | خبرگزاری فرانسه | گتی ایماژ

همانطور که NBC News روز شنبه پیش بینی کرد جو بایدن رئیس جمهور منتخب ایالات متحده است ، اما نتایج انتخابات تا ژانویه نهایی نخواهد شد.

وقتی آمریکایی ها در تاریخ 3 نوامبر رای خود را به عنوان رئیس جمهور به صندوق انداختند ، آنها مستقیماً به بایدن یا رئیس جمهور فعلی ، دونالد ترامپ ، رئیس جمهور رای نمی دادند ، بلکه بیشتر به رای دهندگان ایالت خود رای می دادند. اعضای کالج انتخاباتی به نمایندگی از ایالت های خود رای خود را به عنوان رئیس جمهور به صندوق انداختند. سپس ، کنگره برای شمارش آرای انتخاباتی و اعلام نتایج انتخابات تشکیل جلسه می دهد.

در اقدامی بحث برانگیز ، ترامپ از پذیرش انتخابات امتناع ورزیده و در تلاش است تا شمارش آرا را در چندین ایالت به چالش بکشد ، حتی با ادامه جدول بندی ها.

در اینجا گامهای اساسی روند کالج انتخابات از هم اکنون تا روز تحلیف آمده است:

ایالات نتایج انتخابات را تأیید می کنند

مقامات محلی انتخابات آرا، را ، از جمله برگه های رای گیری پستی دریافت شده پس از روز انتخابات در ایالت هایی که به آنها اجازه می دهند جدول بندی می کنند. پس از تأیید نتایج محلی توسط مقامات انتخابات محلی ، فرماندار یا مقام رسمی دیگر نتایج سراسری را تأیید می کند. سپس فرماندار اسناد رسمی را با نتایج رسمی انتخابات ایالت و تابلوهای انتخاب کنندگان تهیه می کند.

هر ایالت جدول زمانی خود را برای تأیید نتایج انتخابات دارد. در اینجا تاریخ های اصلی در ایالات نوسان آورده شده است:

آریزونا

مسئولان انتخابات تا 23 نوامبر فرصت دارند تا نتایج محلی را نهایی کنند. وزیر امور خارجه در 30 نوامبر نتایج ایالت را تأیید می کند.

پنسیلوانیا

تا 10 نوامبر ، مقامات انتخابات محلی باید آرا vote غیررسمی را به وزیر مشترک المنافع ارائه دهند. 23 نوامبر آخرین روز برای ارائه نتایج تایید شده از سوی مقامات محلی است.

اگر بین برنده و بازنده اختلاف 0.5٪ یا کمتر باشد ، وزیر مشترک المنافع باید دستور بازشماری آرا را تا 12 نوامبر صادر کند. اگر حداقل سه رأی دهنده در هر شهرستان ادعا کنند که اشتباه یا اختلاف در شمارش وجود دارد ، بازشماری نیز می تواند تحریک شود. هرگونه بازشماری مجدد باید تا 24 نوامبر به اتمام برسد و مسئولان انتخابات محلی باید نتایج بازشماری مجدد را تا 25 نوامبر به دبیر مشترک المنافع ارائه دهند.

میشیگان

مسئولان انتخابات محلی باید شمارش را تا 17 نوامبر کامل کنند و نتایج را ظرف 24 ساعت به وزیر امور خارجه ارسال کنند. مسئولان انتخابات 23 نوامبر برای تأیید نتایج انتخابات دیدار می کنند. هرگونه دادخواست برای بازشماری باید تا 25 نوامبر یا ظرف 48 ساعت پس از پایان جلسه صدور گواهینامه ارسال شود.

ویسکانسین

مقامات شهرستان تا 17 نوامبر فرصت دارند تا جلسات انتخابات محلی را نهایی کنند. طبق قانون ویسکانسین ، یک نامزد “متضرر” می تواند درخواست بازشماری کند در صورتی که در 1٪ آرا٪ برنده را بدست آورد. بازنده می تواند حداکثر تا ساعت 5 عصر در اولین روز کاری پس از دریافت نتایج نهایی کمیسیون انتخابات ایالتی از همه شهرستان ها ، دادخواست بازشماری مجدد را ارائه دهد. مبارزات انتخاباتی ترامپ خواستار بازشماری مجدد در ویسکانسین شده است ، جایی که NBC News بایدن برای پیروزی پیش بینی کرده است.

کمپین ترامپ همچنین باید هزینه های انجام بازشماری را به دولت بپردازد. در کل می تواند میلیون ها دلار باشد.

کمیسیون انتخابات ویسکانسین باید نتایج استان را تا اول دسامبر تأیید کند.

گرجستان

مقامات انتخاباتی محلی باید نتایج شهرستان ها را تصدیق کرده و تا 13 نوامبر مقامات وزیران را به وزیر امور خارجه بفرستند. وزیر امور خارجه تا 20 نوامبر فرصت دارد نتایج سراسری را تصدیق کند. در صورت از دست دادن نامزدی در انتخابات با کمتر از 0.5٪ از کل آرا ، نامزد بازنده مجاز به درخواست بازشماری در جورجیا است. این درخواست تنها ظرف دو روز کاری پس از تأیید نتایج انتخابات به وزیر امور خارجه ارائه می شود.

وزیر امور خارجه جورجیا برد رافنسپرگر روز جمعه گفت که پیش بینی می شود که در این ایالت بازشماری مجدد شود ، زیرا بایدن در حال حاضر اختلاف کمی دارد.

کارولینای شمالی

مسئولان انتخابات شهرستان در تاریخ 13 نوامبر گرد هم می آیند تا جلسات فرمانداری شهرستان را نهایی کنند. هیئت انتخابات ایالتی در تاریخ 24 نوامبر برای تأیید نتایج در سراسر کشور تشکیل جلسه می دهد.

8 دسامبر – آخرین روز برای حل اختلافات انتخاباتی در ایالت ها

اگر می خواهند از درگیر شدن کنگره در حل اختلافات احتمالی جلوگیری کنند ، ایالت ها باید حداقل شش روز قبل از جلسه کالج انتخابات – که به عنوان مهلت “بندر امن” شناخته می شود ، نتایج انتخابات را تصدیق کنند. این بدان معناست که هرگونه چالش دادگاه برای نتایج انتخابات ایالت باید تا 8 دسامبر سال 2020 حل و فصل شود.

اگر ایالت ها نتایج انتخابات را در این مهلت تأیید کنند ، کنگره باید نتایج را معتبر بپذیرد.

14 دسامبر – رای دهندگان رأی دادند

انتخاب کنندگان در ایالت های مربوطه خود دیدار می کنند تا در روز دوشنبه دوم پس از چهارشنبه دوم دسامبر رای خود را برای انتخاب رئیس جمهور و معاون رئیس جمهور به صندوق بیاندازند.

در هر ایالت به غیر از نبراسکا و ماین ، رای دهندگان بر اساس “برنده همه را می گیرد” رای می دهند ، به این معنی که هر کدام از نامزدها در انتخابات ریاست جمهوری ایالت پیروز می شوند ، همه آرای انتخاباتی ایالت را بدست آورند.

انتخاب کنندگان گواهینامه های رای خود را برای مقامات مختلف از جمله مایک پنس معاون رئیس جمهور که به عنوان رئیس مجلس سنا فعالیت می کند ، ارسال می کنند.

23 دسامبر – رئیس مجلس سنا گواهینامه های رای انتخاباتی را دریافت می کند

پنس باید حداکثر 9 روز پس از دیدار رأی دهندگان ، گواهینامه های رسمی رای گیری در انتخابات را دریافت کند.

6 ژانویه – کنگره آرای انتخاباتی را شمارش می کند

مجلس و سنا در 6 ژانویه برای یک جلسه مشترک برای شمارش آرا elect انتخاباتی تشکیل جلسه می دهند. پنس به عنوان رئیس مجلس سنا روند را اداره می کند و نتایج را اعلام می کند. نامزدی که از 538 رای انتخابی حداقل 270 رای کسب کند ، رئیس جمهور بعدی می شود.

هرگونه اعتراض به آرا elect انتخاباتی باید کتباً و به امضای حداقل یک مجلس و یک عضو سنا ارائه شود. در صورت بروز اعتراض ، دو اتاق اعتراض را جداگانه در نظر می گیرند.

20 ژانویه – روز تحلیف

رئیس جمهور منتخب و معاون رئیس جمهور منتخب سوگند یاد می شوند و در روز تحلیف رسماً رئیس جمهور و معاون رئیس جمهور ایالات متحده می شوند.

Comment here