درآمد HP (HPQ) Q4 2020

انریکه لورس ، مدیر عامل ، HP

اسکات ملین | CNBC

سهام HP در معاملات گسترده روز سه شنبه پس از گزارش سازنده رایانه در سه ماهه چهارم مالی که برآوردهای تحلیلگران را شکست داد و پیش بینی خوش بینانه ای را ارائه داد ، سهام 9 درصد افزایش یافت.

  • درآمد: طبق گزارش Refinitiv ، 62 سنت برای هر سهم ، تعدیل شده ، در مقابل 52 سنت برای هر سهم ، همانطور که تحلیلگران انتظار داشتند.
  • درآمد: طبق گزارش Refinitiv 15.3 میلیارد دلار در مقابل 14.7 میلیارد دلار طبق انتظارات تحلیلگران.

درآمد برای چهارمین فصل متوالی به صورت سالانه کاهش یافت. طبق بیانیه ای ، این سه ماهه که در 31 اکتبر به پایان رسید ، حدود 1 درصد کاهش یافت.

HP در سه ماهه اول مالی 64 سنت تا 70 سنت سود تعدیل شده برای هر سهم پیش بینی کرده است که بالاتر از اجماع 54 سنت Refinitiv است.

بزرگترین بخش تجاری این شرکت ، سیستمهای شخصی ، که شامل نوت بوک های رایانه شخصی و دسک تاپ است ، 10.4 میلیارد دلار درآمد کسب کرد که سال به سال کاهش یافته و کمتر از اجماع 10.5 میلیارد دلاری بین تحلیلگران نظرسنجی شده توسط FactSet است. در آن واحد ، فروش نوت بوک ها با افزایش 18 درصدی به 7.41 میلیارد دلار رسید ، زیرا افراد به دلیل همه گیری ویروس کرونا به دنبال رایانه برای کمک به آنها در کار و یادگیری از خانه بودند. با کاهش دسک تاپ و ایستگاه های کاری ، بخش کلی به پایین کشیده شد.

ماری مایرز ، مدیر ارشد تحول و سرپرست مدیر مالی HP ، در یک کنفرانس تلفنی با تحلیلگران گفت: HP بیش از دو برابر فروش واحد و درآمد حاصل از رایانه های شخصی Chromebook را که از سیستم عامل Chrome OS گوگل استفاده می کنند ، دریافت کرد. او جانشین استیو فیلر شد ، که در سه ماهه گذشته به Google پیوست.

همچنین در روز سه شنبه ، سازنده کامپیوتر Dell نتایج سه ماهه سوم مالی را گزارش داد و گفت که فروش دستگاه های مصرف کننده ، از جمله رایانه های شخصی ، نسبت به سال گذشته در سه ماهه منتهی به 30 اکتبر 14 درصد افزایش داشته است.

مدیر عامل شرکت انریکه لورس در تماس تلفنی گفت: HP همچنان به مقابله با کمبود م componentلفه ها ادامه می دهد و شرکت انتظار دارد که این روند در نیمه اول سال مالی 2021 رشد را کاهش دهد و مردم همچنان در خانه بمانند. مایرز گفت ، عرضه محدود تراشه ها و صفحه نمایش می تواند به توانایی HP در تأمین تقاضای نوت بوک آسیب برساند. وی گفت مردم همچنان به دنبال محصولات ارزان قیمت خواهند بود.

به استثنای جهش بعد از ساعت ، سهام HP از ابتدای سال 6 درصد رشد کرده است ، در حالی که S&P 500 نسبت به مدت مشابه حدود 13 درصد رشد داشته است.

WATCH: کرامر باعث خراب شدن مسکن ، کار از خانه و سهام ابر می شود

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>