ثبت پرونده Roblox S-1 IPO آزاد شد

مدیر عامل شرکت روبلوکس ، دیوید باسوکی

روبلاکس

Roblox که نرم افزار بازی آنلاین آن در طی همه گیری همه گیر و محبوبیت زیادی در بین بچه ها داشته است ، روز پنجشنبه اعلامیه IPO خود را ثبت کرد و به یک محصول در حال رشد شرکت هایی پیوست که سعی می کنند قبل از پایان سال علنی شوند.

Roblox در پرونده گفت: درآمد در سه ماهه سوم با 91٪ افزایش نسبت به سال گذشته به 242.2 میلیون دلار رسیده است. ضرر خالص آن بیش از دو برابر شد و به 48 میلیون دلار رسید. پلت فرم Roblox شامل میلیون ها بازی است که می توانند در دستگاه های اپل ، گوگل و آمازون و همچنین کنسول ها بازی شوند.

Airbnb ، DoorDash و وام دهنده آنلاین نیز تأیید کرده اند که در هفته گذشته با استفاده از تجمع سهام پس از انتخابات در سهام ایالات متحده و تقاضای سرمایه گذاران برای نام های فناوری با رشد بالا ، به مردم عرضه می شوند. هفته گذشته افرادی که با برنامه های آنها آشنا بودند به CNBC گفتند که این شرکت ها در تلاشند تا در بازه زمانی شکرگذاری تا کریسمس به بازار راه پیدا کنند.

Roblox در سال 2006 تأسیس شد ، اما هرگز سالی مانند 2020 ندیده است. کاربران فعال روزانه تقریباً در دوره منتهی به سپتامبر دو برابر شده و به 36.2 میلیون نفر رسیده اند. معیاری که شرکت “ساعات کاری” می نامد بیش از دو برابر شده و به 8.7 میلیارد رسیده است.

به بلکسبورگ خوش آمدید

روبلاکس

محبوب ترین مورد بچه ها ، رابلوکس به کاربران امکان می دهد آواتاری ایجاد کنند که بتوانند آن را در عناوین مختلف جابجا کنند. بازی ها رایگان هستند و این شرکت ارز دیجیتالی به نام Robux می فروشد که می تواند برای خرید کالاهای مجازی و افزایش شخصیت ها مورد استفاده قرار گیرد. Roblox همچنین با اجازه دادن به کاربران برای اجاره سرورها برای میزبانی مجالس تولد مجازی و سایر مجالس ، که به ویژه در همه گیر همه گیر شده اند ، درآمدزایی می کند.

“ما در سه ماه منتهی به 30 ژوئن 2020 ، 30 سپتامبر 2020 و برای بخشی از سه ماه منتهی به 31 مارس 2020 ، رشد سریعی را تجربه کرده ایم که بخشی از آن به دلیل همه گیری COVID-19 است ، زیرا کاربران ما آنلاین بوده اند به عنوان یک نتیجه از سیاست های COVID-19 سرپناه در محل ، “این شرکت در پرونده گفت.

بیش از دو ماه پس از برگزاری IPO توسط شرکت نرم افزار بازی Unity ، پرونده های Roblox در دست سرمایه گذاران قرار گرفت. اگر سرمایه گذاران برای Roblox در مقایسه با Unity ارزش قیمتی داشته باشند ، این شرکت در نظر دارد تا برای اولین بار با افتخار روبرو شود.

یونیتی فقط رشد درآمد سه ماهه سوم را 53٪ به 200.8 میلیون دلار گزارش کرد و ارزش آن 32 میلیارد دلار است. Roblox بزرگتر است و سریعتر رشد می کند. فقط براساس یک درآمد قابل مقایسه با درآمد سالانه ، ارزش Roblox بیش از 37 میلیارد دلار است. این مبلغ در حدود 4 میلیارد دلار بودجه بودجه ای بود که در اوایل سال جاری به رهبری آندرسن هوروویتس انجام شد.

روبلوکس گفت که برای سه ماهه اول سال ، 34٪ از درآمد آن از طریق فروش Robux در دستگاه های اپل بوده است ، در حالی که 18٪ از طریق فروشگاه Google Play است.

Altos Ventures با 21٪ سهام بزرگترین سهامدار Roblox است. دیوید باسوکی ، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت ، 12٪ مالک آن است. Meritech Capital 10٪ ، Index Ventures 9.9٪ و Tiger Global مالک 7.3٪ است.

تماشا کردن: سال پیش رو برای عرضه اولیه سهام

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>