ترامپ پرونده دادگاه پنسیلوانیا را که می خواست مانع برنده شدن بایدن شود ، از دست داد

دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا ، به هواپیمای Air Force One به فرودگاه County Detroit Metropolitan Wayne در دیترویت ، میشیگان می رسد.

جاناتان ارنست | رویترز

یک قاضی فدرال در پنسیلوانیا روز شنبه دعوی مبارزات انتخاباتی رئیس جمهور دونالد ترامپ را که مانع صدور گواهینامه میلیون ها رأی دهنده توسط این ایالت بود ، رد کرد ، که انتظار می رود پیروزی جو بایدن رئیس جمهور منتخب را در آنجا تأیید کند.

تصمیم شدید قاضی ضربه مهیبی به تلاش بسیار طولانی مدت ترامپ برای باطل کردن آرا کافی در ایالت های کافی برای معکوس کردن پیروزی بایدن معاون رئیس جمهور سابق دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری ملی است که نتیجه آن را کالج انتخاب تعیین می کند.

مبارزات انتخاباتی ترامپ و متحدانش اکنون بیش از 30 دادخواست را که بخشی از این تلاش ها بود از دست داده یا پس گرفتند.

قاضی منطقه ایالات متحده ، متیو بران ، در تصمیم کتبی خود ، گفت که وکلای این کمپین ، به رهبری “رودی جولیانی” شهردار سابق شهر نیویورک ، در تلاش بی سابقه خود برای بی اعتبار کردن میلیون ها رای ، “ارائه استدلال های قانونی قانع کننده و اثبات واقعی فساد گسترده” .

بران گفت: “در عوض ، این دادگاه با استدلال های قانونی تنگاتنگ و بدون شایستگی و اتهامات احتمالی ، بدون شکایت در شکایت عملیاتی و پشتیبانی از شواهد ، ارائه شده است.”

“در ایالات متحده آمریكا ، این نمی تواند حق رای دادن را یك رای دهنده توجیه كند ، چه رسد به همه رای دهندگان ششمین ایالت پرجمعیت آن. مردم ، قوانین و نهادهای ما خواستار مطالبات بیشتری هستند.”

در یک زمان ، قاضی ادعای دعوی مبنی بر عدم حمایت برابر از رای دهندگان در نحوه شمارش آرا their آنها را به “هیولای فرانکشتاین” مقایسه کرد ، زیرا این “به طور تصادفی از دو نظریه مختلف” بخاطر جلوگیری از لغو جدا شدن آنها جدا شده بود به دلیل سابقه قانونی

این حکم بران این سootال را مطرح کرد که آیا او به زحمت می تواند جلسه دادرسی را در این پرونده برگزار کند؟

این کارزار ادعا کرده بود که به موجب قانون ، رای دهندگان در پنسیلوانیا از حق قانون اساسی در حمایت برابر برخوردار نیستند ، زیرا برخی از شهرستانها در ایالت و نه همه آنها به رای دهندگانی که در صندوقهای رایانه خود از طریق پست از طریق ایمیل ارسال کرده بودند ، اجازه “درمان” مشکلات مربوط به این آرا را توسط رأی دادن موقت.

وکلای مبارزات انتخاباتی ترامپ گفتند که آنها درخواست تجدید نظر در مورد تصمیم بران را در دادگاه تجدیدنظر برای دادگاه 3 ایالات متحده دارند. آنها همچنین گفتند که معتقدند حکم وی “به ما در استراتژی ما کمک خواهد کرد” تا دادخواست های آنها را به دادگاه عالی ایالات متحده برساند.

جولانی و جنا الیس ، مشاور ارشد حقوقی ستاد انتخاباتی در این باره گفتند: “اگرچه ما کاملاً با این نظر مخالفیم ، اما از قاضی منصوب اوباما بخاطر اتخاذ سریع این تصمیم پیش بینی شده متشکریم ، نه اینکه صرفاً تلاش کنیم ساعت را تمام کنیم.” بیانیه.

بران در سال 2012 توسط رئیس جمهور باراک اوباما به کرسی خود معرفی شد. اما قبل از آن او سال ها از مقامات حزب جمهوری خواه در ایالت کیستون بود و به اتفاق آرا توسط اعضای جمهوری خواه و دموکرات و مستقل سنای آمریکا تأیید شد.

حکم وی چهار روز پس از آن صادر شد که جولیانی ، وکیل شخصی رئیس جمهور جمهوری خواه ، با مشاجره در دادگاه برای اولین بار در دهه های گذشته ، بدون مدرک ادعا کرد که ترامپ قربانی “کلاهبرداری گسترده رای دهندگان در کشور” شده است.

مارک آرونچیک ، وکیل دادگستری برخی از هیئت های انتخاب شهرستان که روند رای گیری وی در دادخواست مورد سال قرار گرفت ، جولیانی را به صحبت درباره “برخی دنیای فانتزی” متهم کرد.

“این فقط ننگ آور است!” آرونچیک در هنگام استماع درباره بحث های جولیانی گفت.

به نظر می رسید بران در حکم خود همین حرف را زده است.

قاضی خاطرنشان کرد: “شاکیان از این دادگاه تقاضای حق رای دادن در حدود هفت میلیون رای دهنده را دارند.”

بران نوشت: “این دادگاه نتوانسته است پرونده ای را پیدا كند كه در آن یك شاكی از نظر تعداد زیادی آرا كه باطل شده است ، در رقابت انتخاباتی به دنبال چاره ای جدی برای آن بوده است.”

“ممکن است انتظار داشته باشد که هنگام جستجوی چنین نتیجه شگفت انگیزی ، یک شاکی کاملاً مجهز به استدلال های حقوقی قانع کننده و اثبات واقعی فساد گسترده شود ، به طوری که این دادگاه چاره ای نخواهد داشت جز اینکه با کمال تأسف با وجود تأثیری که دارد ، در چنین گروه عظیمی از شهروندان

بران نوشت: “این اتفاق نیفتاده است.”

پیش بینی می شود که در حال حاضر بایدن 306 رأی در کالج انتخاباتی کسب کند ، سه ده بیشتر از آنچه که وی برای کسب پیروزی در مسابقه کاخ سفید لازم است.

ترامپ از قبول مسابقه امتناع ورزیده است زیرا او ، جولیانی و سایر جانشینان ترامپ به دروغ ادعا می کنند که در انتخابات پیروز شده است.

در این دادخواست که روز شنبه تصمیم گرفت 20 رای رای گیری پنسیلوانی بود که بایدن پس از کسب 50٪ آرا popular عمومی ، در مقابل 48.8٪ برای ترامپ ، قرار است آنها را بدست آورد. بایدن در شمارش آرا current فعلی بیش از 80 هزار رای بیش از ترامپ دارد.

این حکم دادگاه یک روز پس از تأیید نتایج انتخابات توسط جورجیا صادر شد که نشان می دهد بایدن پس از بازشماری دست آرا ، برنده ای در آنجا بود.

این نیز یک روز پس از آن انجام شد که رئیس جمهوریخواه مجلس ایالت میشیگان و رهبر اکثریت حزب جمهوری خواه مجلس سنای این ایالت گفت پیروزی بایدن در ایالت خود قانونی به نظر می رسد.

بیانیه مشترک سخنگوی لی چتفیلد و رئیس اکثریت رئیس جمهور ، مایک شرکی پس از دیدار آنها از کاخ سفید به دعوت ترامپ ، و در جایی که انتظار می رفت رئیس جمهور آنها را تحت فشار قرار دهد تا برای مقابله با نتیجه انتخابات میشیگان ، در قوه مقننه گام بردارند ، و تصویب تخته سنگ از رأی دهندگانی که در کالج انتخاباتی به ترامپ رأی می دهند.

“ما هنوز از هیچ اطلاعاتی مطلع نشده ایم که بتواند نتیجه انتخابات در میشیگان را تغییر دهد و ما به عنوان رهبر قانونگذاری ، قانون را دنبال خواهیم کرد و روند عادی راجع به انتخاب کنندگان میشیگان را دنبال خواهیم کرد ، همانطور که در کل این انتخابات گفتیم ،” قانونگذاران میشیگان در بیانیه ای گفتند.

در این بیانیه آمده است: “روند صدور گواهینامه میشیگان باید یک پروسه عمدی و عاری از تهدید و ارعاب باشد.”

“نامزدهایی که بیشترین آرا را به دست آورند در انتخابات و آرای انتخاباتی میشیگان پیروز می شوند. این حقایق ساده ای هستند که باید اعتماد به انتخابات ما را فراهم کنند.”

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>