ترامپ می گوید واکسن Covid به نیویورک تحویل داده نمی شود

رئیس جمهور دونالد ترامپ روز جمعه گفت که دولت ایالات متحده واکسن ویروس کرونا را در صورت و در دسترس بودن به نیویورک تحویل نمی دهد.

ترامپ در جریان یک کنفرانس مطبوعاتی ، فرماندار نیویورک ، اندرو کوومو “باید آمادگی لازم را به ما بدهد زیرا در غیر این صورت ، ما نمی توانیم آن را به کشوری تحویل دهیم که بلافاصله آن را به مردم خود ندهد.” از باغ گل رز کاخ سفید.

ترامپ افزود: “او به محل تولید واکسن اعتماد ندارد.” “اینها از بزرگترین شرکتها در هرجای دنیا ، بزرگترین آزمایشگاههای جهان می آیند ، اما او به این واقعیت اعتماد ندارد که این کاخ سفید ، این دولت است ، بنابراین ما تا زمانی که این کار را انجام ندهیم آن را به نیویورک تحویل نمی دهیم. مجوز انجام این کار ، و این باعث ناراحتی من می شود که این حرف را بزنم. “

کمی بعد از اظهارات ترامپ در MSNBC در کومانو گفت: “هیچ کدام [Trump] گفت درست است تعجب ، تعجب. “

وی با بیان اینکه “من در بسیاری از سیاست های ترامپ طی چهار سال گذشته مخالف صریح بوده ام” ، افزود: ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری با “حاشیه زیاد” در نیویورک شکست خورد و دادستان های ایالت نیز از رئیس جمهور به دلیل کلاهبرداری مالیاتی تحقیق می کنند.

کوومو گفت: “بنابراین ، او با نیویورک مشکل دارد و دوست دارد به نیویورک اشاره کند.” “اما این مسئله اوست. این مسئله اعتبار اوست. این ترس از این است که او روند سلامت این ملت را سیاسی کرده است ، که این یک ترس بنیادین است.”

اندکی پس از اظهارات ترامپ ، دادستان کل نیویورک ، لتیتیا جیمز بیانیه ای صادر کرد و تهدید کرد که اگر واکسن به این ایالت ارسال نشود ، از ترامپ شکایت خواهد کرد. جیمز گفت: “این چیزی نیست جز رفتار انتقام جویانه یک رئیس جمهور لنگ لنگ که سعی در انتقام گیری از کسانی دارد که مخالف سیاست او هستند.”

همچنین در پاسخ به ترامپ ، مشاور ارشد کوومو در توییتر گفت که فرماندار “در حال جنگ است تا جوامع بیشترین آسیب را از COVID دریافت کنند تا واکسن دریافت کنند.” ریچ آزوپاردی گفت: “ترامپ” در پاسخ همه گیر خود شکست خورده ، به آمریکایی ها دروغ گفته است که چقدر بد است وقتی که او خلاف این را می دانست و به دلیل بی کفایتی خود توسط رای دهندگان اخراج شد. “

اظهارات ترامپ اولین اظهارات شخصی وی از زمان NBC News و سایر خبرگزاری ها بود که در آخر هفته برای پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری پیش بینی کردند.

کوومو در اواخر سپتامبر اعلام کرد که این ایالت یک گروه ویژه مستقل از دانشمندان ، پزشکان و متخصصان بهداشت تشکیل می دهد که اطلاعات هر واکسن Covid-19 مورد تأیید سازمان غذا و داروی ایالات متحده را بررسی می کند.

فرماندار گفت: این ایالت پس از اینکه بسیاری از این سedال که آیا کاخ سفید به دلایل سیاسی سعی در تسریع در روند تأیید دارد ، کاخ سفید به طور مستقل واکسن ها را بررسی خواهد کرد.

فرماندار دموکرات در بیانیه ای گفت: “صادقانه بگویم ، من به نظر دولت فدرال اعتماد نخواهم کرد و بر اساس نظر دولت فدرال به نیویورکی ها توصیه نمی کنم.”

ایالت های دیگر نیز از نیویورک پیروی کردند. فرماندار کالیفرنیا ، گاوین نیوزوم ، در 19 اکتبر اعلام کرد که این ایالت واکسن را توزیع نمی کند تا زمانی که هیئت کارشناسان خود داده ها را برای تعیین ایمنی آن بررسی کنند. واشنگتن ، اورگان و نوادا در تاریخ 27 اکتبر به گروه بررسی ایمنی واکسن در کالیفرنیا پیوستند و متخصصان خود را برای بررسی هر واکسنی که تاییدیه فدرال را دریافت کند و ایمنی آن را تأیید می کنند قبل از اینکه در دسترس عموم قرار گیرد ، تعیین کردند.

بر اساس اطلاعات جمع آوری شده توسط دانشگاه جان هاپکینز ، طی هفته گذشته ، شیوع ویروس کرونا در ایالات متحده بدتر شده است. طبق تجزیه و تحلیل CNBC داده هاپکینز ، متوسط ​​هفت روز موارد جدید روزانه 131،445 است که 32٪ بیشتر از یک هفته قبل است.

روز دوشنبه ، فایزر گفت كه واكسن Covid-19 كه با داروساز آلمانی BioNTech ساخته شده ، 90٪ در یك آزمایش آزمایشی در مراحل آخر موثر است. فایزر گفت که تجزیه و تحلیل آن 94 مورد عفونت Covid-19 را در میان 43،538 شرکت کننده در این آزمایش ارزیابی کرده است. طبق این گزارش ، این مورد بین افراد واکسینه شده و کسانی که دارونما دریافت کرده اند نشان می دهد که میزان اثر واکسن در 90 روز بعد از تزریق دوز واکسن دوز بالای شرکت ، بیش از 90٪ است.

ترامپ روز جمعه گفت که Pfizer در اوایل این هفته گفت که این بخشی از عملیات Warp Speed ​​نبوده است “این یک اشتباه تأسف آور است”. در حالی که Pfizer در ماه جولای با دولت ایالات متحده معامله ای را برای دوزهای واکسن منعقد کرد ، این شرکت مدتها قبل روی واکسن ویروس کرونا کار کرده بود.

ترامپ گفت دولت وی تلاش خواهد کرد تا “مجوز استفاده اضطراری” را برای Pfizer “ایمن” کند ، که به گفته او “خیلی زود” صادر می شود. وی این واکسن را “عالی” و “ایمن” خواند ، حتی اگر Pfizer هنوز نیاز به انتشار اطلاعات ایمنی آزمایش سه فاز بیشتری دارد.

وی گفت: “بسیار سریع تصویب می شود.” “این واکسن بلافاصله به کارگران خط مقدم ، افراد مسن و آمریکایی های پر خطر توزیع می شود. این چند هفته طول خواهد کشید. خیلی زودتر از موعد مقرر از بدن خارج شوید.”

ترامپ همچنین گفت که اقتصاد “فراتر از انتظارات” در حال بازگشت است. وی به میانگین صنعتی داو جونز اشاره کرد که نزدیک به 400 واحد در روز جمعه بسته شد.

– کوین استانکیویچ ، خبرنگار CNBC در این گزارش مشارکت داشته است.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>