ترامپ در جلسه آمادگی G-20 Covid-19 شرکت نمی کند

دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا ، هنگام بازی گلف در باشگاه ملی گلف ترامپ در استرلینگ ، واشنگتن ، شنبه ، 21 نوامبر 2020 ، دست به دست می شود.

مانوئل بالس سینتا | عکس AP

رئیس جمهور دونالد ترامپ روز شنبه در جلسه G-20 مجازی درباره تلاش های جهانی برای پاسخ به ویروس کرونا و بهبود آمادگی همه گیر شرکت نکرد ، حتی با افزایش موارد Covid-19 و شکستن رکوردهای روزانه در ایالات متحده

رهبران بزرگ در میان 20 اقتصاد بزرگ جهان پیام های ویدئویی را برای جلسه مجازی در مورد آمادگی همه گیر ، از جمله رهبران عربستان سعودی ، فرانسه ، آلمان ، ایتالیا و کره جنوبی ارائه دادند. ترامپ پیامی برای این رویداد ارائه نکرد و به نظر می رسد هیچ حضور آمریکایی در جلسه وجود ندارد.

ترامپ در مراسم افتتاحیه اجلاس مجازی به میزبانی عربستان سعودی با بقیه رهبران G-20 شرکت کرد. رئیس جمهور بعداً به زمین گلف خود ، باشگاه ملی گلف ترامپ در استرلینگ ، ویرجینیا رفت و در آنجا آخر هفته های آخر را از زمان شکست در انتخابات ریاست جمهوری گذرانده است.

کاخ سفید ، در بیانیه ای که روز شنبه منتشر شد ، گفت: ترامپ با رهبران جهان در مورد لزوم ترمیم رشد اقتصادی و مشاغل همزمان با نبرد جهان با ویروس کرونا گفتگو کرد و اهمیت G-20 را برای شکوفایی آینده تأیید کرد.

بیانیه وزیر مطبوعات

رئیس جمهور دونالد ج. ترامپ در اولین روز اجلاس سران رهبران G20 در 21 نوامبر سال 2020 شرکت کرد. رئیس جمهور ترامپ با دیگر رهبران جهان در مورد لزوم همکاری برای بازگرداندن رشد اقتصادی قوی و مشاغل در حالی که بر بیماری همه گیر COVID-19 غلبه می کنیم ، گفتگو کرد. رئیس جمهور ترامپ در طی سخنان خود بر چگونگی بهینه سازی ایالات متحده برای استفاده از هر منبع در دسترس برای پاسخگویی به بحران و همچنین بهبود اقتصادی بی سابقه ایالات متحده بر اساس کاهش مالیات و مقررات ، استقلال انرژی و معاملات تجاری عادلانه تأکید کرد. . وی در مورد اقدامات تهاجمی و اقدامات ایمنی ای كه ایالات متحده برای محافظت از آسیب پذیرترین و پیشگامانه ترین اقدامات درمانی و تولید واكسن ها و روش های درمانی با سرعت ركورددار انجام داد ، باعث نجات جان میلیون ها انسان می شود. رئیس جمهور ترامپ همچنین بر اهمیت همکاری G20 برای رشد و شکوفایی اقتصادی در آینده تأکید کرد.

برای بیشتر هفته مشخص نبود که آیا ترامپ قبل از ترک مقام خود در اجلاس نهایی G-20 شرکت می کند یا خیر. قرار نیست رئیس جمهور تا یکشنبه صبح بار دیگر در جی 20 حضور یابد.

در حالی که رهبران جهانی برای تولید یک پاسخ هماهنگ تلاش می کنند ، بیش از 57 میلیون نفر آلوده شده و بیش از 1.3 میلیون نفر در سراسر جهان در اثر بیماری ویروس جان خود را از دست داده اند.

نخست وزیر ژاپن یوشیهیده سوگا (بالا L) ، رئیس جمهور ایالات متحده دونالد ترامپ (بالا R) ، رئیس جمهور کره جنوبی مون جائه این (پایین L) ، و رئیس کمیسیون اروپا اورسولا فون در لاین (پایین C) بر روی یک صفحه قبل از آغاز اجلاس مجازی G20 به میزبانی عربستان سعودی و برگزاری کنفرانس ویدیویی در میان بیماری همه گیر Covid-19 (ویروس کرونا) ، در بروکسل ، در 21 نوامبر 2020.

YVES HERMAN | خبرگزاری فرانسه | گتی ایماژ

چندین رهبر G-20 خواستار توزیع عادلانه واکسن Covid-19 و تقویت سازمان بهداشت جهانی شدند ، این آژانس پیشگام مبارزه با بیماری همه گیر و هماهنگی نحوه توزیع واکسن در سراسر جهان است.

دولت ترامپ در تابستان امسال خروج خود از WHO را اعلام کرد و از برنامه آژانس برای توزیع واکسن معروف به COVAX انصراف داد.

امانوئل ماکرون ، رئیس جمهور فرانسه ، خواستار همکاری بین المللی در زمینه تهیه واکسن برای همه و ساخت سیستمی شد که اجازه می دهد اولین دوزهای واکسن به سمت کشورهای کمتر توسعه یافته هدایت شود. آنگلا مرکل ، صدراعظم آلمان خواستار تأمین بودجه بهتر شد.

مرکل در این مراسم گفت: “برای شکست همه گیری ، همه ملت ها باید به این واکسن دسترسی داشته باشند و بتوانند از عهده آن برآیند.” “ما به بودجه قابل اعتماد ، همکاری بهتر ، استقلال بیشتر نیاز داریم.”

https://www.youtube.com/watch؟v=JMI5Wb1fQeM

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه به رهبران گفت روسیه آماده توزیع واکسن ویروس کرونا ویروس Sputnik V به کشورهای دیگر است و در حال کار بر روی واکسن دوم و سوم است.

شی جین پینگ ، رئیس جمهور چین گفت که چین آماده است تا تولید و توزیع واکسن جهانی را افزایش دهد. در حال حاضر چین پنج کاندید واکسن دارد که تحت آزمایشات فاز III قرار دارند.

ترامپ ، که در انتخابات 3 نوامبر شکست خورد اما تسلیم نشد ، چندین ماه است در جلسه کارگروه ویروس کرونا ویروس کاخ سفید شرکت نکرده و به سوالات مطبوعات در مورد شیوع بیماری پاسخ نداده است.

براساس اطلاعات جمع آوری شده توسط دانشگاه جان هاپکینز ، ایالات متحده روز جمعه با بیش از 195500 مورد تأیید شده و حداقل 1800 مرگ ، روزانه یک رکورد دیگر در مورد موارد جدید Covid-19 شکسته است. افزایش موارد منجر به موج بستری شدن در بیمارستان ها و مرگ و میرها می شود ، در حال حاضر بیش از 82،100 نفر در سراسر کشور بستری هستند – این تعداد بیشتر از هر نقطه در همه گیر است.

– رویترز در تهیه این گزارش مشارکت داشته است

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>