عفونت واژن

عفونت واژن بیماری می باشد که همه زنان در سال های زندگی خود به تعداد دفعاتی مبتلای آن شده اند . این عفونت در سن باروری یعنی همان سن بلوغ تا یائسگی رایج تر می باشد در صورتی که نواحی دستگاه تناسلی کودک و زنانی که یائسگی را تجربه کرده اند به شکلی است که میکروب ها قادر به این نیستند که در آن به خوبی رشد کنند .

عفونت  قارچی واژن عمدتا توسط کاندیدا آلبیکنس به وجود می آید . کاندیدا آلبیکنس نام نوعی مخمر است که معمولا به عنوان نوعی قارچ شناخته می شود . کاندیدیا آلبیکنس به طور طبیعی در واژن زندگی می کند . با کمک باکتری ها کاندیدا تعادل طبیعی واژن خود را حفظ می کند . تحت شرایط خاص این تعادل می تواند مختل شود . این قارچ می تواند بیش از اندازه رشد کرده و باعث عفونت شود .

عفونت واژن

عفونت واژن

نمونه هایی از آن عبارتند از :

عفونت واژن بیماری است که ممکن است هر روزه بسیاری از زنان را درگیر خود کند . دکتر لیلا تدین متخصص زنان با تمام مهارتی که دارد می تواند عفونت واژن را با روش های نوین به بهترین شکل تشخیص دهد و آن را درمان کند . اگر شما هم از آن دسته عزیزانی هستید که از عفونت واژن رنج می برید می توانید جهت درمان آن اقدامات لازم را همراه با دکتر لیلا تدین، متخصص زنان انجام دهید . جهت تعیین وقت و مشاوره می توانید با شماره هایی که در داخل سایت می باشد تماس حاصل فرمائید .
  • آب کشیدن و یا شستن مکرر واژن به همراه صابون
  • نوسانات هورمونی
  • استفاده از آنتی بیوتیک ها
  • تنش و استرس

اگر دیابت دارید و یا سیستم ایمنی بدن شما افت کرده است . احتمال خطر ابتلا به عفونت واژن در شما بیشتر خواهد بود . اگر کاندیدا باعث عفونت شود می تواند درون واژن و همچنین روی لب واژن بروز داده شود . نشانه های کاندیدیاز واژن عبارتند از :

  • خارش درون و اطراف واژن
  • احساس سوزش درون و اطراف واژن
  • احساس درد هنگام ادرار یا نزدیکی جنسی
  • ترشحات واژنی سفید و پوسته پوسته
  • قرمزی و تورم دیواره و لب واژن

معمولا شکایات پزشکی مبهمی در این باره وجود دارد . عفونت قارچی واژن گاهی هیچ علائمی از خود بروز نمی دهد به همین دلیل در چنین مواردی درمان لازم نیست . در بسیاری از موارد پزشک شما می تواند براساس شکایات و ظواهر تشخیص را حاصل نماید . اگر شکایات به سوی عفونت قارچی واژن اشاره داشته باشند . پزشک  می تواند یک معاینه داخلی انجام دهد .

با بررسی های بیشتر کمی از ترشحات واژن برداشته می شود . کاندیدا آلبیکانس را می توان با میکروسکوپ تشخیص داد عفونت قارچی واژن را می توان به خوبی و آسانی با دارو درمان کرد . کاندیدیاز واژن را می توان با داروهای کشنده ی قارچ درمان کرد . پزشک شما امکان دارد درمان موضعی را برگزیند . مانند قرص واژینال یا کرم برای استفاده داخلی . همچنین پزشک  شما می تواند درمان خوراکی مانند قرص خوراکی برگزیند . شکایات عفونت قارچی واژن معمولا از دو تا سه روز پس از آغاز درمان از بین می رود  . توصیه می گردد تا زمانی که شکایات از بین نرفته اند از نردیکی جنسی خودداری کنید . در صورتی که شکایاتی دارد همسر شما هم باید مورد درمان قرار بگیرد .

متخصص زنان می تواند اطلاعات بیشتری در مورد کاندیدیاز و درمان های ممکن به شما بدهد .

برچسب گذاری توسط , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *