UAW خواسته های مذاکره را پیش از مذاکرات خودروساز دیترویت تشریح می کند

اعضای United Auto Workers در اعتصاب خارج از کارخانه جنرال موتورز دیترویت-همترامک در 25 سپتامبر 2019 همراه با سناتور ورمونت برنی سندرز (سمت چپ) در دیترویت.

مایکل ویلند | CNBC

دیترویت – به نظر می رسد اتحادیه کارگران خودروسازی متحده آماده اتخاذ موضع سختگیرانه در مذاکرات ملی امسال با خودروسازان دیترویت است و در صورت نیاز نسبت به اعتصاب یا توقف کار هشدار می دهد.

رهبران UAW به طور علنی مسائل مهم چانه زنی خود را چهارشنبه شب مطرح کردند، از جمله بازگرداندن تعدیل هزینه زندگی که در طول رکود بزرگ حذف شد. امنیت شغلی قوی تر؛ و پایان یک سیستم دستمزد رشدیافته یا سطحی که اعضای آن دستمزدها و مزایای متفاوتی دریافت می کنند.

شان فاین، رئیس UAW گفت که “اتحادیه هیچ امتیازی را نمی پذیرد”. جنرال موتورز، فورد موتور و استلانتیس – یک مأموریت عالی در چنین مذاکراتی.

مذاکرات قرارداد بین اتحادیه و خودروسازان معمولاً در ماه ژوئیه و پیش از انقضای قراردادهای چهار ساله قبلی در اواسط سپتامبر آغاز می شود. به طور معمول، یکی از سه خودروساز، شرکت اصلی یا هدفی است که اتحادیه ابتدا برای مذاکره با آن انتخاب می کند و بقیه مهلت های خود را تمدید می کنند. با این حال، فاین گفته است که امسال ممکن است متفاوت باشد، بدون اینکه وارد جزئیات خاصی شود.

رهبران اتحادیه، به رهبری فاین، عمدتاً افسران تازه انتخاب شده‌ای هستند که پس از سال‌ها رسوایی فساد فدرال که بخشی از مذاکرات قبلی را شامل می‌شد، بر روی پلتفرم‌های ایستادگی در برابر شرکت‌ها و اصلاح سازمان کار می‌کردند.

رهبران UAW همچنین درباره سود رکورددار خودروسازان دیترویت، که مجموعاً به عنوان سه بزرگ شناخته می‌شوند، در سال‌های اخیر بحث کردند و در عین حال احتمال اعتصاب در صورت برآورده نشدن خواسته‌هایشان را مطرح کردند.

جنرال موتورز و Stellantis از اظهار نظر در مورد تالار شهر خودداری کردند. فورد بلافاصله پاسخی نداد.

رئیس UAW، شان فاین، ریاست کنوانسیون چانه زنی دسته جمعی انتخابات ویژه 2023 در دیترویت، 27 مارس 2023 را بر عهده دارد.

ربکا کوک | رویترز

مارگارت ماک، وزیر خزانه داری UAW در یک سالن شهرداری اتحادیه مجازی گفت: “من می خواهم در این مورد شفاف باشم و می دانم که ممکن است دیوانه کننده به نظر برسد، اما انتخاب اینکه آیا ما اعتصاب کنیم یا نه به سه نفر بزرگ بستگی دارد.” آنلاین پخش شد ما در مورد آنچه می خواهیم روشن هستیم.»

اعتصابات کارگری می تواند پرهزینه باشد و موجودی وسایل نقلیه را از بین ببرد. یک اعتصاب 40 روزه علیه جنرال موتورز در آخرین دور مذاکرات چهار سال پیش، برای جنرال موتورز حدود 3.6 میلیارد دلار در سال 2019 هزینه داشت که شامل 2.6 میلیارد دلار درآمد قبل از بهره و مالیات در سه ماهه چهارم همان سال بود.

اعتصابات می تواند اشکال مختلفی داشته باشد: اعتصاب ملی، که در آن همه کارگران تحت قرارداد کار خود را متوقف می کنند، یا توقف هدفمند کار در کارخانه های خاص به دلیل مسائل قراردادی محلی.

این شرکت خواستار شعارهای اعتصابی و شهرداری – با عنوان “بازگشت در مبارزه: لحظه تعیین کننده نسل ما در سه گروه بزرگ” – اقدامات اتحادیه تاریخی را جبران می کند. رهبران سابق اتحادیه پیام‌های مشابهی را ارائه کرده‌اند، اما معمولاً پیش از مذاکرات به‌صورت علنی یا متخاصم نبوده‌اند.

فاین روز چهارشنبه گفت: «این چیزی است که می‌توانید از ما انتظار داشته باشید: دیگر نیازی به چانه‌زنی کاملاً محرمانه در پشت درهای بسته نیست. “ما قرار است روزهای ملی اقدام را در کارخانه‌های سراسر کشور سازماندهی کنیم… به شرکت‌ها نشان می‌دهیم که ما در اطراف بازی نمی‌کنیم، منظور ما تجارت است.”

تحلیلگران وال استریت احتمال اعتصاب و همچنین افزایش هزینه‌های نیروی کار را به‌عنوان باد مخالف امسال برای خودروسازان دیترویت ذکر کرده‌اند.

کارگران John Deere UAW با شرکت به توافق رسیدند

انتقال به خودروهای برقی یکی دیگر از موضوعات اصلی بحث چهارشنبه شب بود، به ویژه در مورد امنیت شغلی (انتظار می‌رود خودروها به نیروی کار کمتری نیاز داشته باشند) و در مورد سازماندهی کارخانه‌های حیاتی باتری ایالات متحده که در مراحل اولیه تولید یا در دست ساخت هستند.

فاین همچنین بدون نام بردن از جو بایدن، رئیس‌جمهور کاخ سفید را صدا کرد. این اتحادیه ماه گذشته گفت تا زمانی که نگرانی های UAW در مورد انتقال صنعت خودرو به خودروهای برقی برطرف نشود، از تایید مجدد بایدن خودداری خواهد کرد.

فاین روز چهارشنبه گفت: «ما باید به همه اطلاع دهیم – از کاخ سفید گرفته تا ساختمان ایالتی گرفته تا شورای کار محلی ما – که اگر شما در کنار ما باشید، ما نیز در کنار شما خواهیم بود. دعوای ما دعوای همه است.

رئیس جمهور جو بایدن که در مقابل پس زمینه ای از وسایل نقلیه ساخت آمریکا و تابلوی UAW صحبت می کند، در مورد پیشنهادهای جدید برای محافظت از مشاغل ایالات متحده در طول یک توقف کمپین در وارن، میشیگان، 9 سپتامبر 2020 صحبت می کند.

لیا میلیس | رویترز