IPO مورچه “نشانه ای از زمان” است و “یک مورد جدا نیست”

به گفته مارک موبیوس ، سرمایه گذار باسابقه که بنیانگذار Mobius Capital Partners است ، تعلیق عرضه عمومی اولیه Ant Group (IPO) نشانه ای از زمان است.

مورچه ، یکی از شرکت های وابسته Alibaba جک ما ، پنجشنبه گذشته قرار بود در لیست شانگهای و هنگ کنگ یک لیست دو میلیون و 34.4 میلیارد دلاری داشته باشد.

مورچه Alipay را که یکی از محبوب ترین سیستم های پرداخت تلفن همراه در چین است ، کار می کند. این برنامه همچنین از مدیریت ثروت گرفته تا وام های خرد ، و فروش فناوری مالی به شرکت ها را فراهم می کند.

اما IPO شرکت fintech ، که بزرگترین تا به حال بوده است ، در آخرین لحظه پس از اعلام مقامات چینی مبنی بر وجود “مشکلات اساسی” در لیست ، کشیده شد.

من معتقدم دولت چین وارد عمل شد زیرا آنها فهمیدند كه باید این شركت ها را تنظیم كنند تا خیلی بزرگ نشوند.

موبیوس در یک پنل مجازی در کنفرانس East Tech West CNBC گفت: “دولت چین در حال بیدار شدن از این واقعیت است که آنها نمی توانند اجازه این شرکت های مسلط بر یک بخش خاص و به ویژه بخش مالی را بدهند.”

وی گفت: “من معتقدم دولت چین وارد عمل شد زیرا آنها فهمیدند كه باید این شركتها را تنظیم كنند تا آنها … خیلی بزرگ نشوند” ، وی افزود كه سایر بازارهای نوظهور نیز همین نگرانی ها را دارند. “بسیاری از آنها مربوط به حریم خصوصی و سایر عوامل است.”

موبیوس در پاسخ به این س ifال که آیا فکر می کند مورچه یک مورد منزوی است ، “قطعاً چنین نیست” و هشدار داد که دولت چین ممکن است به دنبال تنظیم بیشتر صنعت فناوری باشد.

وی گفت: “همانطور که می دانید ، این بخش در چین با جهشی رشد کرده است.” “و اکنون معتقدم دولت در حال درک است که آنها نمی توانند اجازه دهند این کنترل از کنترل خارج شود ، زیرا این امر کل ساختار مالی را به خطر می اندازد.”

تغییر جهان پرداخت ها

داگلاس فلینت ، رئیس مدیر دارایی Standard Life Aberdeen ، در همان صفحه گفت ، تعلیق IPO مورچه ها نشان دهنده نیاز بانک های مرکزی و ناظران برای کنترل ثبات مالی است.

وی تأکید کرد که چگونه بسیاری از پرداخت های امروز ، انتقال پول و سرمایه گذاری به صورت آنلاین انجام شده است.

وی گفت: “در حالی که این برای مصرف کنندگان خوب و برای رقابت و برای کاهش هزینه های واسطه گری مفید است ، اما من فکر می کنم تنظیم کنندگان و سیاست گذاران با توجه به میزان تسلطی که ممکن است اتفاق بیفتد ، عصبی می شوند. “من فکر می کنم یک مسئله ثبات مالی وجود دارد که باعث عقب نشینی IPO شد.”

در حالی که به نظر می رسد چین در مورد بیش از حد بزرگ شدن برخی از شرکت ها نگرانی دارد ، اما مشتاق است که مقیاس سریع سایر شرکت ها را در صنایع مختلف اندازه گیری کند.

فیونا فریک ، مدیر عامل مدیر دارایی Unigestion ، در همان پنل گفت که چین می خواهد در بخشهای خاصی از فناوری “مستقل تر” شود ، صنعت نیمه هادی را به عنوان یک نمونه ذکر کرد.

با ادامه کار ، وی گفت که شرکتش در بازارهای در حال ظهور ، به ویژه در آسیا ، مثبت تر از اروپا است. وی گفت: “آنها بحران Covid خود را بسیار بهتر از ما مدیریت کرده اند” و افزود که به ویژه در زمینه فن آوری در این کشورها مثبت است.