FDA اجازه واردات داروهای شیمیایی تایید نشده چین را می دهد

کارگر در یک خط تولید در کارخانه Qilu Pharmaceutical (Hainan) Co Ltd در 11 فوریه 2022 در هایکو، استان هاینان چین کار می کند.

سو بیکون | VCG | گتی ایماژ

بر اساس به روز رسانی منتشر شده در وب سایت این آژانس در روز جمعه، سازمان غذا و دارو مجوز واردات موقت یک داروی شیمی درمانی تایید نشده از چین را در تلاش برای کاهش کمبود شدید داروهای سرطان در ایالات متحده صادر کرده است.

یک سند نشان می‌دهد که داروسازی Qilu، که تزریق سیس‌پلاتین را در چین تولید و به بازار عرضه می‌کند، هفته‌ها پیش مجوز FDA را برای صادرات آن دارو به بازار ایالات متحده دریافت کرد.

نامه ای به تاریخ 24 مه از سوی معاون مدیر کل کیلو به متخصصان مراقبت های بهداشتی تأیید شده است.

Qilu در حال هماهنگی با یک شرکت مستقر در تورنتو، Apotex، برای توزیع ویال های سیس پلاتین 50 میلی گرمی در ایالات متحده است.

ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی می توانند سفارش دارو را از روز سه شنبه از طریق عمده فروشان خود آغاز کنند.

سیس پلاتین یک داروی ژنریک است که برای چندین دهه در ایالات متحده در دسترس بوده و توسط چندین سازنده تایید شده توزیع می شود. این تولیدکنندگان نتوانسته اند با تقاضا مطابقت داشته باشند. نسخه سیس پلاتین Qilu در ایالات متحده تایید نشده است

Qilu، که دفتر مرکزی آن در شهر جینان در استان شاندونگ قرار دارد، می‌گوید که یکی از 10 تولیدکننده بزرگ دارو در چین است.

FDA این هفته به CNBC گفت که آژانس در حال بررسی واردات داروهای شیمی درمانی تایید نشده است. اما در آن زمان نام هیچ تولیدکننده ای که ممکن است آن دارو را تهیه کند، فاش نکرد.

یک سخنگوی FDA گفت این آژانس کیفیت واردات داروهای تایید نشده را ارزیابی می کند تا مطمئن شود که برای بیماران آمریکایی ایمن است.

پزشکان می گویند اگر کمبود داروهای ملی مانند سیس پلاتین به زودی برطرف نشود، ممکن است برخی از بیماران سرطانی جان خود را از دست بدهند. حداقل 13 داروی سرطان دیگر در سراسر ایالات متحده کمبود دارند

CNBC بهداشت و علم

آخرین پوشش سلامت جهانی CNBC را بخوانید:

کمبود داروی سرطان، برخی از بیمارستان ها را مجبور به جیره بندی داروها با کاهش دوز برای افزایش عرضه و اولویت بندی بیمارانی که شانس بیشتری برای درمان دارند، کرده است.

سیس پلاتین به طور گسترده برای درمان سرطان های بیضه، ریه، مثانه، دهانه رحم و تخمدان در میان سایر بیماری ها استفاده می شود. طبق اعلام موسسه ملی سرطان، تا 20 درصد از بیماران سرطانی با سیس پلاتین و سایر داروهای شیمی درمانی مبتنی بر پلاتین درمان می شوند.

سازمان جهانی بهداشت می گوید این دارو بخش اساسی مراقبت های بهداشتی اولیه است.

کمبود ملی سیس پلاتین در ماه فوریه پس از آن آغاز شد که یک شرکت داروسازی مستقر در هند به طور موقت تولید را برای بازار ایالات متحده متوقف کرد.

شرکت داروسازی اینتاس پس از اینکه سال گذشته بازرسی FDA متوجه «آبشار شکست» در واحد کنترل کیفیت خود شد، تصمیم به توقف موقت تولید گرفت.

مشخص نیست اینتاس چه زمانی دوباره تولید دارو را برای بازار ایالات متحده آغاز خواهد کرد.

سخنگوی Intas این هفته به CNBC گفت که این شرکت با FDA برای از سرگیری تولید در ایالات متحده کار می کند اما هنوز تاریخی مشخص نشده است.