Caixin / Markit PMI تولید چین را برای اکتبر 2020 آزاد می کند

کارگران در یک کارخانه تولید صندلی وسیله نقلیه در منطقه Lintong در شیان ، استان شاانکسی در شمال غربی چین کار می کنند.

لیو شیائو | شین هوا | گتی ایماژ

یک تحقیق خصوصی روز دوشنبه نشان داد که فعالیت کارخانه چین برای ششمین ماه متوالی در ماه اکتبر گسترش یافت ، زیرا اعتماد به نفس کسب و کار به بالاترین سطح در سالهای گذشته رسیده است.

شاخص مدیران خرید Caixin / Markit برای تولید چین 53.6 در ماه اکتبر به دست آمد ، بهتر از 53.0 پیش بینی تحلیلگران در نظرسنجی رویترز. نتایج نظرسنجی نشان داد که آخرین مطالعه از ژانویه 2011 بالاترین میزان بوده است.

قرائت PMI بالای 50 نشانگر انبساط است ، در حالی که موارد زیر آن سیگنال انقباض است. قرائت PMI به ترتیب است و نشان دهنده انبساط یا انقباض ماه به ماه است.

صنعت گسترده تولید چین در حال بهبود است زیرا شیوع ویروس کرونا در این کشور تا حد زیادی تحت کنترل به نظر می رسد. وانگ ژه ، اقتصاددان ارشد گروه بینش Caixin ، گفت: PMI اکتبر Caixin / Markit نشان داد که بهبود تولید کشور همچنان در حال افزایش است.

وی در بیانیه ای همراه با انتشار داده ها گفت: “به طور خلاصه ، بهبود کلمه اقتصاد کلان کنونی بود ، و همه گیری داخلی تحت کنترل است.”

وی افزود: “تولید و تقاضای تولید همزمان بهبود یافت. بنگاه های اقتصادی تمایل زیادی به افزایش موجودی کالا داشتند. قیمت ها ثابت می ماند. فعالیت های تجاری بهبود یافته و کارآفرینان از اعتماد به نفس برخوردار بودند.”

این نظرسنجی خصوصی به دنبال انتشار PMI تولید رسمی چین در آخر هفته انجام شد که در ماه اکتبر در 51.4 – هشتمین ماه متوالی گسترش یافت. تحلیلگران نظرسنجی شده توسط رویترز انتظار داشتند که 51.3 مورد مطالعه شود.

نظرسنجی رسمی PMI به طور معمول تعداد زیادی از مشاغل بزرگ و شرکت های دولتی را مورد نظرسنجی قرار می دهد. در مقایسه ، نظر سنجی خصوصی Caixin / Markit ترکیبی بزرگتر از شرکت های کوچک و متوسط ​​است.

عدم اطمینان خارجی

وانگ گفت ، آخرین بررسی Caixin / Markit نشان داد که هر دو تقاضا و عرضه کالاهای تولیدی چین همچنان بهبود می یابند زیرا “پیامد بیماری همه گیر Covid-19 کم رنگ شده است.”

وی خاطرنشان کرد ، هنوز هم شرکت ها در مورد استخدام احتیاط می کنند. وی گفت: بهبودی كامل در اشتغال به “اعتماد به نفس كاری قوی تر و با دوام تر” بستگی دارد.

وی توضیح داد: “از آنجا که شاخص های اقتصادی مصرف ، سرمایه گذاری و تولیدات صنعتی برای ماه سپتامبر به طور کلی بهتر از حد انتظار بود ، به احتمال زیاد بهبود اقتصادی تا چند ماه آینده ادامه خواهد داشت.”

وی افزود: “اما هنوز بسیاری از ابهامات در خارج از چین وجود دارد ، بنابراین سیاست گذاران باید در مورد عادی سازی سیاست های پولی و مالی ویروس پس کرونا محتاط باشند.”

شیوع مجدد Covid-19 در اروپا و ایالات متحده یکی از عدم اطمینان های خارجی است که توسط وانگ ذکر شده است ، که به گفته وی ممکن است به بهبود ضعیف تقاضای خارج از کشور برای کالاهای چینی کمک کند. وی افزود: این می تواند صادرات چین را در ماه های آینده سنگین کند.