ByteDance یک هفته دیگر فرصت دارد تا تجارت TikTok در ایالات متحده را به فروش برساند

در این تصویر که در 27 نوامبر 2019 گرفته شده است ، آرم های TikTok در تلفن های هوشمند در مقابل آرم ByteDance نمایش داده می شود.

دادو روویچ | رویترز

بر اساس گزارش ها ، ByteDance یک هفته دیگر فرصت دارد تا تجارت TikTok در ایالات متحده را به فروش برساند و از ممنوعیت جلوگیری کند.

کمیته سرمایه گذاری خارجی (CFIUS) به ByteDance ، مادر اصلی چینی TikTok ، گفت که اکنون تا 4 دسامبر مهلت دارد که یک معامله را تأمین کند. این تمدید پس از مهلت مقرر در 12 نوامبر به 27 نوامبر انجام شد.

سخنگوی خزانه داری به فایننشال تایمز و بی بی سی گفت که CFIUS این تمدید را “برای اجازه دادن به زمان برای بررسی یک مقاله اصلاح شده” که اخیراً دریافت کرده است ، اعطا کرده است.

دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا ، در تاریخ 14 آگوست به ByteDance گفت که باید ظرف 90 روز خریدار مناسبی برای تجارت TikTok در ایالات متحده پیدا کند یا در کشور مسدود شود. ترامپ در آن زمان بخشنامه CFIUS را امضا کرد و گفت: این برنامه ویدیویی کوتاه خطر امنیت ملی را به همراه دارد. TikTok بارها انکار کرده است که چنین خطراتی را تهدید می کند.

در این دستورالعمل آمده است که ByteDance باید “دارایی ها یا دارایی های مشهود یا نامشهود را در هر کجا که مستقر باشد ، برای فعال کردن یا پشتیبانی عملکرد ByteDance از برنامه TikTok در ایالات متحده ، واگذار کند.”

والمارت و اوراکل ماه ها است که در مورد یک معامله بالقوه بحث کرده اند اما هیچ چیز عملی نشده است. شرکتهای دیگری از جمله مایکروسافت نیز در نقاط مختلف در حال فعالیت بودند.

در اوایل این ماه ، CNBC گزارش داد كه TikTok از هفته ها قبل گفتگوی معناداری با CFIUS نداشته است. در آن زمان ، مدیران TikTok هنوز علاقه مند به تکمیل همکاری فناوری با Oracle بودند تا نگرانی های امنیت ملی را برآورده کنند – حتی اگر رئیس جمهور منتخب جو بایدن آنقدر نگران مشخصات ریسک TikTok تحت مالکیت چین نباشد.

خزانه داری ایالات متحده و TikTok بلافاصله به درخواست CNBC برای اظهار نظر پاسخ ندادند.