Birx امیدوار است که بایدن روز دوشنبه را در مورد ویروس کرونا توضیح دهد

هماهنگ کننده پاسخ برای گروه ویژه ویروس کرونا ویروس کاخ سفید ، دبورا بیرکس در حالیکه رئیس جمهور دونالد ترامپ در جریان جلسات توجیهی روزانه ویروس کرونا ، COVID-19 ، در اتاق توجیهی برادی کاخ سفید در واشنگتن ، دی سی ، در 21 آوریل 2020 ، گوش می دهد صحبت می کند.

ماندل نگان | خبرگزاری فرانسه | گتی ایماژ

واشنگتن – دکتر دبورا بیرکس ، هماهنگ کننده پاسخ ویروس کرونا ویروس کرونا گفت که امیدوار است روز دوشنبه دولت رئیس جمهور منتخب جو بایدن را در مورد واکنش آمریکا به بیماری همه گیر Covid-19 مطلع کند.

بیرکس در مصاحبه روز یکشنبه در CBS “Face the Nation” گفت: “من فکر می کنم تنها چیزی که ما می توانیم در آن بحث به دولت بایدن بیاوریم این است که بفهمیم آنها چگونه می خواهند داده ها را ببینند.”

تیم انتقال بایدن بلافاصله به درخواست CNBC برای اظهار نظر پاسخ نداد.

بیرکس توضیح داد که در نه ماه گذشته دولت فدرال داده های مفصلی را برای ردیابی و اندازه گیری ویروس ، که یکی از م keyلفه های اصلی شکل دادن به تلاش برای پاسخ است ، استفاده کرده است. بیرکس ، با مراجعه به داده های سراسری ، نگرانی هایی را نیز در مورد افزایش احتمالی موارد ویروس کرونا در سراسر ایالات متحده به دلیل تعطیلات شکرگذاری ایجاد کرد.

بیرکس گفت: “با گذراندن تعطیلات آخر هفته روز یادبود ، روزانه کمتر از 25000 نفر داشتیم ، فقط 30،000 بیمار بستری در بیمارستان داشتیم و میزان مرگ و میر آنها نیز کمتر از هزار نفر بود.”

بیرکس با اشاره به همکار خود ، مشاور ویروس کرونا در کاخ سفید ، دکتر آنتونی فاوسی ، گفت: “ما با سه ، چهار و 10 برابر بیماری در سراسر کشور وارد این موج شکرگذاری می شویم ، بنابراین این چیزی است که بیشتر ما را نگران می کند.”

بیرکس با بیان اینکه “ما می دانیم که ممکن است در دوره شکرگذاری مردم اشتباهاتی انجام داده باشند” ، افزود: “اگر جوان هستید و دور هم جمع شده اید ، باید حدود پنج تا 10 روز بعد آزمایش شوید.”

بیرکس گفت: “و اگر شما بیش از 65 سال دارید و یا به بیماری های دیگر مبتلا هستید و در روز شکرگذاری جمع شده اید ، در صورت بروز علائم ، باید سریعاً مورد آزمایش قرار بگیرید.”

مسافران پیش از تعطیلات روز شکرگذاری در طی بیماری همه گیر ویروس کرونا (COVID-19) ، در شیکاگو ، ایلینوی ، 25 نوامبر 2020 از فرودگاه بین المللی اوهار عبور می کنند.

کمیل کرزاچینسکی | رویترز

هفته گذشته ، الكس آذر ، دبیر بهداشت و خدمات انسانی گفت كه مقام مسئول در برنامه ریزی انتقال ، تیم بایدن را در مورد عملیات Warp Speed ​​، برنامه ای كه وظیفه تولید واكسن ویروس كرونا را بر عهده دارد ، مطلع كرد.

آذر روز سه شنبه گفت: “ما بلافاصله همه مطالب توجیهی انتقال را که از قبل آماده شده است ، در اختیار آنها قرار می دهیم.”

آذر گفت: “ما از توجیهات هماهنگ شده با آنها اطمینان حاصل خواهیم كرد تا اطمینان حاصل كنند كه هر اطلاعاتی را كه احساس می كنند به دست می آورند ، به دست می آورند.”

اقدام برای اطلاع رسانی دولت جدید بایدن در مورد بحران در حال گسترش سلامتی ، به هفته ها تاخیر در تحویل رسمی قدرت از رئیس جمهور دونالد ترامپ پس از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا پایان می دهد.

و در کمتر از 12 هفته مانده به دولت ترامپ ، رئیس جمهور انتخابات را به بایدن واگذار نکرده است.

همچنین از ترامپ انتقاد شده است که برای کنترل شیوع این بیماری کشنده اقدامات کافی انجام نداده است.

بر اساس اطلاعات جمع آوری شده توسط دانشگاه جان هاپکینز ، از زمان ظهور ، ویروس کرونا حداقل 1.44 میلیون نفر جان خود را از دست داده و بیش از 61.64 میلیون نفر را در سراسر جهان آلوده کرده است. با بیش از 13 میلیون مورد ویروس کرونا ، ایالات متحده با شدیدترین شیوع از نظر تعداد کل مواجه است. بیش از 264000 نفر در ایالات متحده بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در اوایل این ماه ، Pfizer و شریک آن BioNTech درخواست مجوز استفاده اضطراری از سازمان غذا و دارو برای واکسن Covid-19 خود را دادند. روند FDA انتظار می رود چند هفته طول بکشد و جلسه کمیته مشورتی برای بررسی واکسن برای اوایل دسامبر برنامه ریزی شده است.

Pfizer در 22 ژوئیه اعلام کرد که ایالات متحده موافقت کرده است 100 میلیون دوز واکسن خود را تا سقف 1.95 میلیارد دلار خریداری کند. این توافق نامه ، که بخشی از عملیات Warp Speed ​​است ، به ایالات متحده اجازه می دهد 500 میلیون دوز واکسن اضافی نیز بدست آورد.