5 نکته که قبل از باز شدن بازار سهام در دوشنبه باید بدانید

در اینجا مهمترین اخباری که سرمایه گذاران برای شروع روز معاملاتی خود به آن نیاز دارند آورده شده است:

1. بازارها به دنبال بازگشت هستند

شاخص های سهام ایالات متحده بدترین هفته خود از ماه مارس را پشت سر می گذارند. رشد سهام بانک منطقه ای و قوی سیب درآمد روز جمعه بازار را تقویت کرد و آمار مشاغل آوریل علیرغم نگرانی های مربوط به رکود بهتر از حد انتظار بود. در این هفته، پس از اینکه فدرال رزرو دوباره نرخ بهره را افزایش داد تا سعی کند قیمت های سرسختانه بالا را کاهش دهد، تمرکز بر روی داده های تورم ماهانه خواهد بود. شاخص قیمت مصرف کننده چهارشنبه خواهد آمد، در حالی که شاخص بهای تولید کننده قرار است روز پنجشنبه باشد. تورم شروع به کاهش کرده است و بانک مرکزی سیگنال داده است که ممکن است افزایش نرخ را در بحبوحه نگرانی‌ها در مورد کندی رشد اقتصادی و سلامت سیستم بانکی متوقف کند. به روز رسانی های بازار را به صورت زنده دنبال کنید.

2. ظروف بوفه

وارن بافت و دست راستش چارلی مانگر همه چیز از بانک های منطقه ای گرفته تا هوش مصنوعی را در طول این مدت بررسی کردند. برکشایر هاتاویجلسه سالانه سهامداران شنبه. در حالی که بافت گفت که بانک ها ممکن است هنوز از جنگل خارج نشده باشند، او گفت که معتقد است سپرده ها امن هستند. اوراکل اوماها گفت که او همچنین شاهد کندی فعالیت در برخی از مشاغل برکشایر بوده است. این کنگلومرا قصد ندارد کنترل کامل غول نفتی را در دست بگیرد نفت غربیبافت گفت.

3. درام سقف بدهی

روزهای آتی می‌تواند برای تلاش‌های واشنگتن برای افزایش سقف بدهی و جلوگیری از اولین نکول بدهی‌های دولتی آمریکا حیاتی باشد. رئیس جمهور جو بایدن روز سه شنبه با چهار رهبر ارشد کنگره دیدار خواهد کرد، زیرا قانونگذاران تلاش می کنند تا بن بست در مورد چگونگی افزایش سقف وام را از بین ببرند. جانت یلن، وزیر خزانه داری روز یکشنبه هشدار داد که اگر کنگره در چند هفته آینده اقدامی نکند، یک “رکود اقتصادی شدید” به دنبال خواهد داشت. وزارت خزانه داری تخمین زده است که ایالات متحده ممکن است در اوایل ماه ژوئن پول خود را برای پرداخت صورت حساب های خود تمام کند.

4. منطقه ای افزایش می یابد

به نظر می رسد سهام بانک های منطقه ای برای دومین روز متوالی دوشنبه، پس از شکست First Republic که باعث سقوط سهام آنها در اوایل هفته گذشته شد، آماده صعود هستند. سومین ورشکستگی یک بانک منطقه‌ای از ماه مارس، این بخش را مورد بررسی قرار داد – و نام‌هایی از این قبیل PacWest Bancorp به خصوص. پس از اینکه PacWest عصر جمعه اعلام کرد که سود سهام خود را کاهش می دهد، سهام این وام دهنده در معاملات قبل از بازار روز دوشنبه افزایش یافت. رشد این بانک به افزایش رشد بیشتر در این بخش کمک کرد صندوق ETF بانکداری منطقه ای SPDR S&P در تجارت پیش از بازار پیشرفت کرده است.

5. دیزنی روی عرشه

والت دیزنی عنوان جدول سود سه ماهه مورد انتظار در این هفته خواهد بود. نتایج دیگر سلامت مصرف کننده را روشن می کند. برخی از گزارش های مورد انتظار در این هفته به شرح زیر است:

– سامانتا سابین، جف کاکس، یون لی، سارا مین، تانایا ماچیل، الکس هرینگ، هاکیونگ کیم، کریستینا چدار-برک و اشلی کاپوت از CNBC در این گزارش مشارکت داشتند.

اقدامات بازار گسترده تر را مانند یک حرفه ای دنبال کنید CNBC Pro.