22 قانون عجیب ترافیک که اکثر رانندگان را شگفت زده می کند

ما دنیا را به جهت قوانین راهنمایی و رانندگی جست‌وجو کردیم و متوجه شدیم که بعضی از کشورها قوانین جاده‌ای مضحکی دارا‌هستند که معنایی ندارد.

قوانین به دلایلی حال و روز شده اند و وقتی نوبت به رانندگی می رسد، هدف با همین هست که همه افراد در جاده ایمن و ایمن باشند. در حالی که هر کشوری در دنیا قوانین و مقررات متفاوتی خود را دارد که انتظار می رود، قوانین مهم حساس همیشه شبیه هستند.

مواردی مثل محدودیت سرعت، چراغ هدایت و علائم ایست در بسیاری از کشورهای جهان همگانی میباشند و کلیه آنها کاملاً منطقی هستند. با همین حال، در عمده جاها، قوانین تقریبا منحصر به فرد به شخص و عجیبی هم وجود دارد.

مربوط: : نمونه سوالات امتحان آئین نامه رانندگی 【جدید تازه جدید】

25 ضابطه عجیب رانندگی که صرفا در اروپا ممکن هست حادثه بیفتد

 

در سرتاسر عالم قوانین رانندگی وجود دارااست که در کشورهای دیگر تماما دیوانه کننده به لحاظ می رسند و در این فهرست به باز‌نگری 10 مورد از احمقانه ترین و تعجب آور ترین قوانین رانندگی در سراسر جهان می پردازیم.

10 رینگ Sleighbells (کانادا)

 

این ضابطه تنها در کانادا می‌تواند وجود داشته باشد، و می بایست آن را بخوانید تا باور کنید، ولی در واقع رسمی در گزینه دستکم تعداد زنگ‌هایی که روی سورتمه مجاز میباشد تا در جاده‌های مملکت مجاز باشد وجود دارد.

 

البته، همین ضابطه واقعاً بخش اعظمی از مردمان را آزار نمی‌دهد، زیرا دقیقاً تعداد زیادی از اشخاص مهم سورتمه در گاراژ آنها وجود ندارند که هر لحظه فراهم ترکیدن باشند، البته به جهت اشخاصی که همین سورتمه را دارند، ممکن است یک ایراد باشد.

 

خوشبختانه، هرکسی که امسال به دنبال سورتمه خویش به جاده است، نباید نگران باشد، زیرا دستکم تعداد آن فقط دو زنگ است. چه کسی می دانست که بابانوئل حصر های زیادی در کریسمس برعلیه خویش دارد؟

هات کارز ویدیوی روز

9 نوشیدن و رانندگی (کاستاریکا)

برای اکثر کشورهای سراسر جهان، حصر شدیدی به جهت رانندگی دارای مشروبات الکلی وجود دارد که در رخ نادیده گرفتن می‌تواند مجازات‌های بسیار سنگینی را در پی داشته باشد، ولی چنین قانونی در کاستاریکا، جایی که نوشیدن و رانندگی کاملا رسمی است، وجود ندارد.

حتی اصلی وجود این‌که حالا علم ثابت شده ای در گزینه خطرات ناشی از نوشیدن الکل به وسیله یک راننده در حالی که تحت تأثیر قرار می گیرد، یا این که سعی می نماید به جهت رانندگی در حین نوشیدن الکل به طور هم زمان وجود داشته باشد، به لحاظ می برسد کاستاریکا هنوز این پیام را اخذ نکرده است.

تا زمانی که به لحاظ نمی برسد که خیلی مست نیستید (هرچقدر که ممکن هست باشد)، مقامات در کاستاریکا هنگام نوشیدن آبجو در فرمان شما را آزار نخواهند داد.

8 سوای توقف (آلمان)

اتوبان در آلمان یکی از از دارای شهرت ترین جاده های عالم هست و به برهان ضابطه نسبتا دیوانه وار خویش مبنی بر این‌که انحصار سرعت مشخصی وجود ندارد، آوازه دارد و همین امر آن را به یکی از از پر سرعت ترین جاده های عالم نیز تبدیل می کند.

با این حال، این قانونی نیست که ما در اینجا بر روی آن تمرکز خوا‌هیم کرد، چون همین ضابطه حتی عجیب‌تر هست چون توقف یا فساد در اتوبان به هر عاملی غیر از مورد ها اضطراری در واقع غیرقانونی است.

18 اتومبیل سرعت بالا که کاملاً بر اتوبان حکومت می کردند

 

در عمده کشورها، صرف حیث از ترازو جاده، خودروها می توانند به استدلال فساد یا فقدان سوخت توقف کنند، اما در آلمان همین امر به عنوان سهل انگاری راننده تلقی می شود و می تواند باعث به ممنوعیت شش ماهه یا این که زندان بالقوه شود!

7 قانون بیشه (آفریقای جنوبی)

 

در حالی که وسایل نقلیه ممکن است خطر آفرین ترین چیز در جاده های بخش اعظمی از کشورها باشند، ولی در آفریقای جنوبی به برهان حیات وحش باورنکردنی که در این حیطه زندگی می نمایند و آن را منزل خود می نامند، اینطور نیست.

 

دیدن حیواناتی که در جاده‌های نزدیک به زیستگاه طبیعی‌شان سرگردان هستند، فراوان مرسوم است، جایی که انسان‌ها به آنجا دست درازی کرده‌اند و به همین دلیل، حیوانات در مرزو بوم همان حقی را دارند که رانندگان در جاده‌ها دارند.

 

در حالی که حیوانات سر راه ممکن میباشد همیشه یک مدل شیر نباشند، رانندگان بایستی مدام توقف کنند تا به آن‌ها زمان حرکت بدهند، هر چقدر که ممکن میباشد طول بکشد، در غیر همین صورت خطر جریمه سنگینی را به همراه خواهد داشت.

6 چراغ‌ها پر‌نور (سوئد)

 

دلیل واقعی پشت این عامل تماماً عجیب و غریب تا به امروز نامشخص است، ولی در سوئد (و تعدادی میهن اروپایی دیگر)، در واقع همین قانون می باشد که رانندگان می بایست همیشه چراغ‌های جلو را روشن کنند.

 

درست است، این بدان معناست که رانندگان می بایست چراغ‌های جلوی خویش را روشن کنند، حتی وقتی که روز پر‌نور میباشد و مردم می‌توانند عالی ببینند، که همین مورد قضیه را کاملاً گیج‌کننده می‌کند و به لحاظ نمی‌رسد به جهت خود خودروها موءثر باشد.

 

با همین حال، این قانونی میباشد که وجود دارااست و کسانی که در هر لحظه دارای چراغ های خاموش گرفتار می شوند، می توانند انتظار داشته باشند که به جهت انجام همین عمل جریمه اخذ کنند.

5 فارغ از میمون در اطراف (آمریکا)

 

در آمریکا، هر ایالت قوانین دوچندان متفاوتی در آیتم رانندگی دارد، به این ترتیب همیشه بهتر میباشد آنها را تحلیل کنید، به خصوص در صورتی که در هر دوران وقتی از چندین ایالت رانندگی می کنید و برخی از ایالت ها قوانین حقیقتا دیوانه کننده ای دارند.

 

با این حال، عجیب‌ترین قوانین قانونی ممکن هست تنها از ماساچوست باشد، جایی که آن‌ها ضابطه را در آیتم گوریل وضع و اوضاع کرده‌اند، چون هرکسی که با یکی در پشت خودرو رانندگی می‌کند، بلیت اخذ می‌کند.

 

مربوط:

10 ضابطه عجیب و غریب رانندگی در ایالات متحده که شما درباره آن‌ها نمی دانستید

اینکه چرا کسی می‌خواهد اهمیت یک گوریل فوق‌العاده خطر آفرین در پشت ماساچوست در هم اکنون رانندگی کلیدی ماشین خود در اطراف ماساچوست باشد، یا این که این‌که چنین حیوانی را از کجا می‌آورد، حدس می‌زند، ولی قانون، ضابطه است!

4 نا آگاهی تاریخی (ایتالیا)

ایتالیا به عنوان یکی از کهن ترین کشورهای جهان، مملو از تاریخ هست که یکی از عوارض با مردمان به جهت مسافرت به جهت دیدن بعضی از مناظر باورنکردنی تاریخ است.

با همین حال، گشت و گذار در برخی از معماری های خارق العاده ممکن میباشد در خودرو امکان پذیر نباشد، چون بسیاری از مناطق ایتالیا به عنوان بخشها تاریخی انتخاب شده اند که به تیتر بخشها ZTL شناخته می شوند، به همین مضمون‌ که شما نمی توانید فارغ از مجوز در آنجا رانندگی کنید.

مردم برای رانندگی در اطراف یکی از از این مناطق می بایست مجوزهای خاصی داشته باشند، که از نظر خودرو به جهت حفظ ناحیه فراوان محدود است و می قدرت آن ها را در مناطقی مانند رم، فلورانس و میلان یافت.

3 ممنوعیت غذا خوردن (قبرس)

در قبرس، یک قانون رانندگی بیان می نماید که هیچ کس در هیچ نقطه ای مجاز به خوردن یا این که نوشیدن در باطن خودرو نیست. صحیح است، خیر در هیچ نقطه ای، حتی اگر اتومبیل پارک شده باشد و حرکت نکند، به این معنا که خوردن تنقلات اخیر شب در ارتفاع مسافرت جاده ای یک نیکی تبارک است.

بدیهی می باشد که رانندگی در حین خوردن و آشامیدن به دلیل حواس‌پرتی‌ها می‌تواند خطر آفرین باشد، البته همین واقعیت که هیچ‌گاه نمی‌توان در اتومبیل صرف نظر از بوستان یا این که نبودن آن، میل کردن و آشامیدن وجود داشت، عجیب به حیث می‌رسد.

20 عکس از غذای هواپیما که نمی توانیم یقین کنیم همین خطوط هوایی سرو می کنند

البته، در صورتی که شما از آن نوع رانندگانی می باشید که همت می‌کنند تا حد قابلیت ماشین‌هایشان را تمیز و تروتمیز نگه دارا هستند و در هیچ نقطه‌ای اذن غذا یا این که نوشیدنی به داخل اتومبیل را نمی‌دهند، این قانون واقعاً به جهت شما خیلی وحشی نخواهد بود.

2 سکوت رادیویی (اسپانیا)

 

بیشتر مردمان در حین رانندگی تمایل دارند نوعی سرگرمی در پس حوزه داشته باشند. خواه یک سی دی، یک پادکست یا این که رادیو باشد، رانندگان اکثر اوقات چیزی بر روی آن دارا هستند تا آنها را در طول روز درگیر نگه دارند.

 

در اسپانیا نیز چنین است، به جز یک مکان فراوان خاص که اتفاقاً بر خلاف قانون است. آن مکان؟ خب، اما همین پمپ بنزین است، جایی که واضح بودن رادیو در حین پر نمودن ماشین دارای سوخت بر خلاف ضابطه است.

 

کاملاً مشخص نمیباشد که چرا این قانون برقرار است، اما هزینه 91 یورو برای هر کسی که در حالا نغمه تلاوت حساس یک آهنگ در حین لبریز نمودن مخزن دستگیر شود، اعمال می شود.

1 عابران پیاده (بریتانیا)

 

در بریتانیا معمولاً باران می بارد… زیاد، و به این دلیل، اکثر وقت ها گودال‌هایی در کنار جاده‌ها ساخت می‌شود که می‌تواند به جهت افرادی که می‌خواهند بر روی پیاده‌روها رویه بروند، خلل ساخت کند، زیرا می‌تواند منجر به خیس شدن آن‌ها شود.

 

زمانی در انگلستان زمانی بود که ماشین‌ها به طور عمدی وارد گودال‌ها می‌شدند، هنگامی که شخصی در کنار آن منش می‌رفت، به‌خصوص در ایستگاه‌های اتوبوس که مردمان منتظر بودند تا آنان را بردارند.

 

این مورد قضیه به حدی شدید شد که دولت بریتانیا تصمیم گرفت مبادرت نماید و ضابطه را وضع کرد که رانندگانی که در هم اکنون انجام همین کار بازداشت می‌شوند به طور بالقوه 5000 پوند جریمه می‌شوند و امتیازاتی در گواهینامه آنها به جهت بارگیری در حیث گرفته می‌شود.

10 قانون خیره کننده و غریب رانندگی در بریتانیا که از آنان اطلاعی نداشتید

لامبو و بوگاتی

دو کاربر یوتیوبر در مسابقه سوپراسپرت های خود شرکت می کنند: لامبو هوراکان توئین توربو در مقابل بوگاتی ویرون

بعدی را بخوانید

اشتراک گذاری

توییت

پست الکترونیک

موضوعات مرتبط

 

    فرهنگ و تمدن خودرو

    قوانین

 

درباره نویسنده

متیو ویلکینسون (60 نوشته منتشر شده)

بیشتر از متیو ویلکینسون

محبوب در اکنون حاضر

رندر 426 Hemi Blown 1970 Dodge Challenger

426 Hemi Blown 1970 Dodge Challenger اساسی افتخار عنوان “یکی دیگر از کلاسیک ویران شده” را می پوشد

نمای سه ماهه سوم پشتی ورژن سایه ریز Hatch

این بهترین هاچ بک اروپایی است

1991_4Runner_4WD_SR5_V6

در اینجا چیزی است که ما در مورد نسل دوم تویوتا 4 رانر دوست داریم

لامبو کانتچ کیت جلو ماشین

ماشین کیت لامبو کانتاچ از بدنه‌ساز آسیب‌دیده به خیره‌کننده عریض تبدیل می‌شود

Optimized-072003g35coupe-source

2003-2007 اینفینیتی G35 کوپه: هزینه ها، حقایق، و ارقام

لکسوس قرمز‌رنگ IS 200T

هر آنچه که می بایست درباره لکسوس بدانید IS 200T است

هم اکنون در جریان است

شورلت کامارو 1968

داستان تعجب آور پشت فیلم کامارو دیوید کورش رهبر فرقه آمریکایی: “یادگار آرماگدون”

ماشین مسابقه ای کوروت

چرا eBay Motors چرخ های مسابقه ای مطلوب برای اتومبیل شما دارد؟

F1-car-candom-sponsorship

از حمایت مالی از کاندوم و رانندگان سیگاری گرفته تا تلویزیون واقعی، در اینجا روش تکامل F1 آمده است

بعدی در ماشین را بخوانید

در اینجا دلیل توقف تولید تویوتا FJ کروزر است

موستانگ قرمز

چگونه چرخ های مناسب به جهت پروژه ترمیم ماشین خود را در eBay Motors پیدا کنید

    به جهت ما بنویس ورقه کلیدی با ما تماس بگیرید مقررات حریم خصوصی نسخه برداری رایت درباره ما کیت مطبوعات سیاست بررسی حقیقت خط مشی اصلاحات سیاست اخلاقی سیاست مالکیت  

https://www.testdriver.ir/