ویروس کرونا ویروس ، امیدهای واکسن ، محرک اقتصادی

سنگاپور – بازارهای آسیا و اقیانوسیه روز جمعه معاملات متفاوتی داشتند زیرا سرمایه گذاران نسبت به تأثیر اقتصادی کوتاه مدت ویروس کرونا محتاط بودند زیرا پرونده ها در سراسر جهان همچنان رو به افزایش است.

معیار استرالیا ASX 200 با بالارفتن از خسارات قبلی ، 0.18٪ صعود کرد و زیرشاخص مالی بسیار سنگین 0.27٪ افزایش یافت. بخشهای مواد و انرژی هنوز برای دستیابی به موفقیت تلاش کردند.

شاخص Nikkei 225 در ژاپن 0.51٪ افت کرد در حالیکه شاخص Topix 0.22٪ افت داشت. شاخص کوسپی کره جنوبی 0.19 درصد رشد کرد.

داده ها از ژاپن نشان داد که قیمت های اصلی مصرف کننده در ماه اکتبر با سریعترین سرعت در هر سال در حدود یک دهه گذشته کاهش یافته است ، و ترس از تورم را در اقتصادی که هنوز با همه گیری دست و پنجه نرم می کند ، افزایش می دهد. کاهش فعالیت کارخانه های کشور نیز در ماه نوامبر افزایش یافت.

در سرزمین اصلی چین ، کامپوزیت شانگهای در اوایل تجارت کمی کمتر از 0.1٪ افزایش یافت ، کامپوزیت شنژن 0.27٪ افزایش یافت و م Shenلفه شنژن 0.35٪ افزود. در هنگ کنگ ، شاخص Hang Seng 0.45٪ رشد کرد.

جلسه در آسیا یک شبه به پایان رسید که سهام ایالات متحده با افزایش مواجهه معامله گران با نام های اصلی فناوری ، اندکی بالاتر بسته شد. احساسات در وال استریت پس از توافق نمایندگان مجلس برای از سرگیری مذاکرات در مورد لایحه احتمالی جدید Covid-19 افزایش یافت. هنوز معاملات آتی ایالات متحده در معاملات یک شبه سقوط کرد.

تاپاس استریکلند ، مدیر امور اقتصادی و اقتصادی در یادداشت صبحگاهی در بانک ملی استرالیا.

ویروس کرونا ویروس ، که بیش از 56 میلیون نفر را آلوده کرده و اقتصاد جهانی را دچار اختلالات بزرگی کرده است ، همچنین سطح بدهی جهانی را به بالاترین سطح ممکن رسانده است. انستیتوی دارایی بین الملل اعلام کرد سطح بدهی جهانی در سه ماهه سوم بیش از 272 تریلیون دلار افزایش یافته و انتظار می رود تا پایان سال به 277 تریلیون دلار برسد که این رقم نسبت بدهی به تولید ناخالص داخلی را 365 درصد نشان می دهد.

در اروپا ، نگرانی فزاینده ای وجود دارد مبنی بر اینکه طرح محرک 2 تریلیون دلاری به سرعت برنامه ریزی شده پس از مخالفت مجارستان و لهستان از توافق نامه انجام شده ، تحویل داده نشود. مذاکرات Brexit نیز پس از گزارش ها مبنی بر مثبت بودن آزمایش ویروس کرونا برای مذاکره کنندگان اتحادیه اروپا به حالت تعلیق درآمد.

کیشی سن ، اقتصاددان در ANZ ، در یادداشت صبحگاهی گفت: “عدم توافق در مورد محرک های مالی در ایالات متحده و اروپا ، احتمال انگیزه های اقتصادی ناشی از فشار بیشتر این کانال بر بانک های مرکزی را کاهش می دهد.”

ارزها و نفت

شاخص دلار که دلار آمریکا را در برابر سبدی از همتایان خود اندازه گیری می کند ، آخرین بار در 92.303 معامله شد و از سطح نزدیک به 93.00 در هفته گذشته عقب نشینی کرد.

تحلیلگران گفته اند كه دلار در بین خوش بینی پیرامون اخبار امیدواركننده واكسن و افزایش سریع موارد ویروس كرونا در سراسر جهان مجبور است كه كشورها را مجبور به اجرای مجدد تعطیلات موضعی كنند.

ین ژاپن در برابر دلار تضعیف شد و در 103.86 در مقایسه با سطح قبلی 103.71 معامله شد. در همین حال ، دلار استرالیا در 0.7287 دلار تغییر قیمت داد و از پایین ترین سطح خود یعنی 0.7264 دلار صعود کرد.

قیمت نفت در صبح جمعه در طی ساعات آسیا ضررهای اولیه خود را بازپس گرفت: نفت خام آمریکا در نزدیکی سطح 41.76 دلار معامله شد در حالی که معیار جهانی برنت با 44.23 دلار معامله با کسری بالاتر معامله شد.

برای دسترسی مستقیم به گفتگوهای حرفه ای PRO ، از جمله ما ، در CNBC PRO مشترک شوید بحث در مورد 2 دسامبر درباره فرصت ها و خطرات در بازارهای بین المللی.