ویرجین هایپرلوپ اولین سفر مسافر را در نوادا آزمایش می کند

مدیر ارشد فناوری Virgin Hyperloop ، جاش گیگل و سارا لوچیان ، که مدیر تجربه مسافر است.

ویرجین هایپرلوپ

ویرجین هایپرلوپ روز یکشنبه اعلام کرد که انسان ها برای اولین بار در لوله خلا super فوق العاده سریع آن سفر کرده اند ، البته با سرعت محدود.

روش حمل و نقل آینده نگر ، که شامل شلیک غلاف از طریق یک تونل کم فشار است ، توسط مدیر فناوری شرکت جوش گیگل و سارا لوچیان ، که مدیر تجربه مسافر است ، آزمایش شد.

روز یکشنبه بعد از ظهر ، آنها 500 متر در 15 ثانیه در یک محل آزمایش خارج از لاس وگاس پیمودند ، جایی که این شرکت قبلاً بیش از 400 آزمایش را انجام نداده است.

آنها به حدود 100 مایل در ساعت (160 کیلومتر در ساعت) رسیدند که با سرعتهای 1000 کیلومتر در ساعت که شرکت امیدوار است به آن برسد فاصله دارد ، اما با این وجود یک گام مهم به جلو برای طرفداران هایپرلوپ است. برای مقایسه ، چین قطارهای جذب مغناطیسی دارد که با سرعت 268 مایل در ساعت بین فرودگاه شانگهای و پودونگ حرکت می کنند.

ریچارد برانسون ، بنیانگذار گروه ویرجین ، در بیانیه ای گفت: “با آزمایش موفقیت آمیز امروز ، ما نشان دادیم كه این روحیه نوآوری در واقع نحوه زندگی ، كار و مسافرت مردم در سالهای آینده را تغییر خواهد داد.”

هایپرلوپ برای انتقال غلافها از A به B از پیشرانه الکتریکی و قدرت الکترومغناطیسی در شرایط نزدیک به خلا استفاده می کند.

در سال 2013 ، ایلون ماسک بنیانگذار تسلا در سال 2013 گفت که این اجازه می دهد تا افراد در مدت 30 دقیقه از لس آنجلس به سانفرانسیسکو سفر کنند. در آن زمان ، بسیاری گفتند که این ایده علمی تخیلی باقی خواهد ماند.

سایر شرکت ها نیز در حال توسعه مسابقه هایپرلوپ هستند اما Virgin Hyperloop تنها شرکتی است که این فناوری را با موفقیت در مسافران آزمایش کرده است.

گیگل ، یکی از بنیانگذاران Virgin Hyperloop ، گفت: “وقتی بیش از شش سال پیش در یک گاراژ کار خود را شروع کردیم ، هدف ساده بود – تغییر در نحوه حرکت مردم.” “امروز ، ما یک جهش عظیم به سوی آن رویای نهایی انجام دادیم ، نه تنها برای من ، بلکه برای همه ما که به دنبال یک مهتاب در اینجا ، روی زمین هستیم.”

در حالی که آزمون مقیاس پذیری گامی به سوی واقعی سازی هایپرلوپ است ، اما هنوز مشخص نیست که آیا این مفهوم با سرعت کامل ایمن خواهد بود یا خیر.

Virgin Hyperloop ، که بیش از 400 میلیون دلار از سرمایه گذاران از جمله Virgin Group به دست آورده است ، می گوید که روش حمل و نقل سریع تر ، ایمن تر ، ارزان تر و پایدارتر از روش های حمل و نقل فعلی خواهد بود.