مدیر عامل شرکت Redfin می گوید که رونق بازار مسکن کوید می تواند حتی گرمتر شود

مدیرعامل کارگزار املاک و مستغلات ردفین روز دوشنبه به CNBC گفت: بازار داغ مسکن در طی شیوع ویروس کرونا ممکن است در صورت فروش خانه های بیشتری گرم شود.

گلن کلمن در “زنگ بسته شدن” گفت: “اگر ببینیم مردم راحت تر اجازه می دهند دیگران به خانه خود بیایند ، موجودی بیشتری در بازار خواهیم دید و همین امر باعث فروش خواهد شد.” “امروز ، ما قطعاً محدود به موجودی هستیم. خانه های کافی برای خرید مردم وجود ندارد.”

فروش خانه ها علیرغم خسارت قابل توجهی که توسط همه گیری ایجاد شده است ، تا حدی ناشی از افزایش انعطاف پذیری جغرافیایی کار از راه دور ، نقطه قوت اقتصادی بوده است.

درآمد کل Redfin برای 9 ماه اول سال 2020 در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 17.4 درصد افزایش یافته است. سهام Redfin از کمترین میزان خود در ماه مارس ، بیش از 400 درصد رشد کرده است. علاوه بر این ، iShares US Home Construction ETF بیش از 125 درصد از پایین ترین دوره شیوع آن در اواسط ماه مارس افزایش یافته است.

کلمن درباره بازار مسکن گفت: “من فکر می کنم هر هفته دیوانه تر نمی شود ، دیوانه تر می شود.” هنوز هم ، او اذعان کرد که گرما را نمی توان بی نهایت پایدار نگه داشت. “[Mortgage] نرخ ها زیر 3٪ است. این نمی تواند برای همیشه ادامه داشته باشد ، اما ما فکر می کنیم که می تواند تا سال 2021 ادامه یابد. “

کلمن افزود: “ما می دانیم که ، این یک تجارت دوره ای است. در صورت رونق رونق ، یک نیم تنه وجود خواهد داشت.” “این فقط مربوط به زمان آن است. ما فکر نمی کنیم که به زودی اتفاق بیفتد.”

مقاله های جدید  لیگ ها، رسانه ها ائتلاف شرط بندی ورزشی مسئول تشکیل می دهند

کلمن ، که شرکت مستقر در آن در سیاتل خدمات خود را در سال 2006 آغاز کرد ، گفت: قدرت در بازار مسکن فعلی مشابه حباب وام مسکن در اوایل سال 2000 نیست. وی گفت: “استانداردهای اعتبار بسیار محدودتر از حد استاندارد است.”

کلمن گفت: “آنچه باعث این رونق می شود ، تقاضای واقعی این است که مردم بخواهند در جای دیگری زندگی کنند. حدس و گمان های کمتری وجود دارد. وام های درنده کمتر است. این فقط یک رونق اقتصادی نیست.” “این یک تغییر واقعی در رفتار مصرف کننده است ، جایی که مردم می خواهند به جای زندگی در مراکز اصلی شهری به مونتانا یا حداقل ساکرامنتو یا توسان بروند.”