فعالیت های طوفان تاکنون کاهش یافته بود. در سال 2020 نیست

پسری در 5 نوامبر سال 2020 در Puerto Barrios ، ایزابال 310 کیلومتری شمال شهر گواتمالا در امتداد خیابان طغیان شده در خیابان طغیان شده با دوچرخه سواری می کند.

یوهان اردونز | خبرگزاری فرانسه | گتی ایماژ

طوفان اتا در این هفته به تدریج در آمریکای مرکزی عبور کرده و موجب طغیان منازل ، فروریختن ساختمانها و کشته شدن حداقل هشت نفر در هندوراس و نیکاراگوئه شده است.

انتظار می رود هفته آینده دوباره توسعه یابد و به سمت کوبا و فلوریدا حرکت کند ، اتا بیست و هشتمین طوفان نامیده شده و دوازدهمین طوفان در طی یک دوره وحشیانه طوفان های آتلانتیک است. تعداد قابل توجهی از طوفان ها به مناطقی از سواحل خلیج ایالات متحده ، آمریکای مرکزی و سایر نقاط آسیب رسانده است اما هنوز هیچ نشانه ای از کندی وجود ندارد.

در بیشتر سالها ، فعالیت طوفان مدتها بود که کاهش یافته بود. اما در سال 2020 و با گذشت حدود یک ماه از فصل رسمی طوفان ، پیش بینی کنندگان پیش بینی می کنند که طوفان های بیشتری تشکیل شود.

طوفان های نامگذاری شده در سال جاری به حدی بوده است که سازمان جهانی هواشناسی در سپتامبر نام توفان های الفبایی خود را تمام کرد و به استفاده از حروف یونانی روی آورد.

با اتا ، فصل 2020 برای بیشترین تعداد طوفان های نام برده با سال 2005 گره خورده است. در سال 2005 ، توفانهای کاترینا ، ریتا و ویلما در سواحل خلیج ایالات متحده فرود آمدند. اما دانشمندان می گویند امسال تقریباً مطمئناً ركورد 2005 در هفته های آینده را خواهد زد.

فیل کلوتزباخ ، دانشمند جوی در دانشگاه ایالتی کلرادو در فورت کالینز گفت: “احتمال شکسته شدن رکورد طوفان در اقیانوس اطلس نسبتاً زیاد است.” “شرایط جوی در مقیاس بزرگ همچنان برای توسعه طوفان اضافی در کارائیب مساعد به نظر می رسد.”

بیشتر بخوانید:
“من همه چیز را از دست دادم”: در لوئیزیانا ویران شده توسط طوفان ، مردم برای بازسازی تلاش می کنند
با گرمتر شدن شبها نسبت به روزها ، امواج گرما کشنده تر می شوند

طوفان های عمده ای که در اواخر فصل 2020 تشکیل می شوند قابل توجه است و شدت اتا برای طوفان ماه نوامبر بسیار نادر است.

به گفته کلوتزباخ ، طوفان های مهم دلتا ، اپسیلون و اتا از اول اکتبر آغاز شده اند و رکورد قبلی فقط دو طوفان مهم آتلانتیک را در ماه اکتبر شکسته اند.

یک مقصر چنین فعالیت شدید طوفان در اواخر فصل ، رویداد La Nina در مناطق گرمسیری اقیانوس آرام است که باعث کاهش برش عمودی باد – یا تغییر جهت باد با ارتفاع – شده است که به طور معمول مانع تشکیل توفان می شود.

کلینتون و رندال ریام به همراه پسرشان سیلور و دخترش نایوی و دو همسایه اوبری میلر و هارمونی مورگان در خانه خود در یک پارک کوچک تریلر در غرب پنساکولا. این منطقه پس از ورود طوفان سالی به عنوان طوفان دسته 2 در پنساکولا ، لس آنجلس در 16 سپتامبر 2020 ، خسارت زیادی دید.

برایان ترنوفسکی | واشنگتن پست از طریق گتی ایماژ

اتا همچنین نهمین طوفان به نام و پنجمین طوفان متوالی است که به سرعت در سال جاری شدت می گیرد ، پدیده ای که از سال 1982 نسبت به دو برابر افزایش یافته است. مدل های آب و هوایی نشان می دهد که تغییرات آب و هوایی احتمال افزایش سریع طوفان ها با گرم شدن اقیانوس های گرمسیری را افزایش می دهد.

گابریل وکی ، دانشمند آب و هوای پرینستون و یکی از نویسندگان همکار ، گفت: “با افزایش” محدودیت سرعت “در طوفان ها ، طوفان ها نیز با سرعت بالاتری سرعت می گیرند – تصور کنید یک ماشین از یک چراغ توقف در 25 مایل در ساعت در مقابل 55 مایل در ساعت شروع می کند.” گزارشی از شدت طوفان و گرم شدن کره زمین.

“طوفان هایی که به سرعت در حال شدت هستند ، به طور بالقوه کاملاً خطرناک هستند ، زیرا [rapid intensifying] پیش بینی دشوار است و یک طوفان به ظاهر متوسط ​​می تواند یک شبه بسیار شدید شود و افراد را برای برنامه ریزی و عکس العمل محدود می کند. “

سواحل خلیج ایالات متحده امسال توسط طوفان ها به شدت شلوغ شده است. توفان لورا در ماه آگوست کل خانه ها را خرد کرد و بیش از دوازده نفر را در لوئیزیانا به هلاکت رساند و متعاقب آن طوفان دلتا در ابتدای ماه اکتبر که ویرانی های بیشتری را برای افرادی که هنوز در تلاشند بهبود یابند ایجاد کرد. توفان زتا در پایان ماه اکتبر نیز ایالت های جنوبی را مورد هجوم قرار داد و باعث حداقل 6 کشته شد.

ساکنان کشورهای حاشیه خلیج فارس متحمل خسارت قابل توجه و ماههای طولانی مذاکره برای دریافت پول بیمه و کمک به رفع املاک و مشاغل آسیب دیده شده اند.

خسارات وارد شده توسط لورا بین 8 تا 12 میلیارد دلار ، دلتا بین 700 تا 1.2 میلیارد دلار و زتا بین 2.5 تا 4 میلیارد دلار برآورد شده است.

یک پسر و یک مرد در 5 نوامبر سال 2020 در پورتو باریوس ، ایزابال 310 کیلومتری شمال شهر گواتمالا صندلی های یک خانه را که به دلیل طوفان اتا ، اکنون به یک طوفان گرمسیری تخریب شده است ، نجات دادند.

یوهان اردونز | خبرگزاری فرانسه | گتی ایماژ

کورتیس مک دونالد ، کارشناس هواشناسی و مدیر ارشد محصولات در CoreLogic ، در بیانیه ای گفت: “با گذشت یک ماه مانده ، این فصل توفان بسیار مخرب بوده است.”

مک دونالد گفت: “نکته مهم در حال حاضر بازگرداندن نیرو به میلیون ها خانه در ایالت های جنوب شرقی ، ادامه تعمیرات خرابی در خانه هایی است که قبلاً تحت تأثیر قرار گرفته و آماده سازی برای آنچه که می تواند رکورددار فعالیت طوفان در ماه نوامبر باشد ، است.”

تغییرات آب و هوایی باعث افزایش دمای اقیانوس ها طوفان های شدیدتر و مکرر و همچنین طوفان های با سرعت بیشتری شده است. در طی چند دهه گذشته سرعت طوفان های گرمسیری که به زمین می آیند کاهش یافته و باعث بارندگی و جاری شدن سیل بیشتر شده است.

تحقیقات همچنین نشان می دهد که افزایش دما در قطب شمال گردش جو را تضعیف کرده است ، که احتمالاً با ایجاد کند شدن جریان جت بر سرعت توفان تأثیر گذاشته است.

سازمان ملی اقیانوسی و جوی در ابتدا پیش بینی کرده بود که یک فصل طوفان غیرطبیعی فعال باشد و دلیل این امر دمای هوای گرم اقیانوس ، وزش باد تجارت آتلانتیک استوایی و موسمی آفریقای غربی است.

هنوز پیش بینی کنندگان پیش بینی نکرده اند که اوضاع چقدر وحشتناک است.

دنیس فلتگن ، کارشناس هواشناسی و سخنگوی مرکز ملی طوفان گفت: “هنوز یک ماه به فصل باقی مانده است ، بنابراین ما باید آماده باشیم.”

وی گفت: “اما من می دانم كه من تنها نیستم كه اظهار كنم وقتی این فصل تمام شود خوشحال خواهم شد.”