فاوسی هشدار می دهد که ایالات متحده مسئولیت کامل Covid را از زمان شکرگذاری ندیده است

مسافران پیش از تعطیلات روز شکرگذاری در طی بیماری همه گیر ویروس کرونا (COVID-19) ، در آتلانتا ، جورجیا ، فرودگاه بین المللی هارتسفیلد-جکسون آتلانتا از آتلانتا ، جورجیا ، 23 نوامبر 2020 حرکت می کنند.

کریس آلوکا بری | رویترز

دکتر آنتونی فاوچی ، مشاور ویروس کرونا ، کاخ سفید روز سه شنبه گفت ، با نزدیک شدن به کریسمس ، ایالات متحده هنوز بدترین عامل شیوع ویروس کرونا را که توسط افرادی که برای شکرگذاری تشریف می آورند و جمع می شوند ، ندیده است.

فاوسی در اجلاس شورای مدیرعامل وال استریت ژورنال در مورد اینکه ایالات متحده انتظار دارد “بار اصلی” را از ویروس در فصل تعطیلات شکرگذاری بگذارد ، گفت: “این احتمالاً باید هفته آینده یا یک هفته و نیم باشد.”

فاوسی گفت: “و سپس ما می خواهیم وارد فصل کریسمس شویم ، دوباره با مسافرت بیشتر و اجتماعات بیشتر در جمع های خانوادگی و اجتماعی. بنابراین ما یک دوره بسیار چالش برانگیز را پشت سر می گذاریم.”

براساس تجزیه و تحلیل CNBC از داده های جمع آوری شده توسط دانشگاه جان هاپکینز ، ایالات متحده اکنون گزارش می کند که روزانه 201154 مورد Covid-19 مبتنی بر میانگین هفتگی است. این رقم در مقایسه با یک هفته قبل بیش از 25 درصد افزایش یافته است.

بر اساس داده های پروژه پیگیری COVID ، که توسط روزنامه نگاران در اقیانوس اطلس اداره می شود ، بیمارستان های کشور همچنین گزارش کرده اند که تعداد بیماران – 102148 نفر – مبتلا به Covid-19 ، یک علامت افزایش شدید شیوع است.

مقاله های جدید  در اینجا زمان سررسید صورت حساب های دولتی است

فاوسی پیش از این هشدار داده بود که ایالات متحده می تواند “پس از شکرگذاری” و رفتن به کریسمس “افزایش موج” موارد Covid-19 را مشاهده کند. او هفته گذشته گفت ، ماه دسامبر می تواند زمان “خطر ناخوشایند” باشد زیرا برخی از مردم شروع به خرید هدایای کریسمس در فروشگاه ها و مهمانی های بد رو برای شب سال نو می کنند.

موارد Covid-19 قبل از روز شکرگذاری هنگامی که مرکز کنترل و پیشگیری بیماری های ایالات متحده در مورد سفر برای تعطیلات هشدار داد ، در حال افزایش بود. علی رغم این هشدارها ، بیش از 3 میلیون نفر از طریق فرودگاه های کشور سفر کردند ، که شلوغ ترین آخر هفته سفر از زمان اجرای دستورات قفل در اواسط ماه مارس است. CDC اکنون توصیه می کند که مردم از مسافرت و جمع شدن در تعطیلات زمستانی خودداری کنند.

شیوع بدتر برخی از رهبران ایالت ها و شهرها را وادار به اعمال محدودیت های بیشتر برای جلوگیری از ازدحام واحدهای مراقبت های ویژه خود کرده است.

در کالیفرنیا ، فرماندار گاوین نیوزوم هفته گذشته اعلام کرد که در صورت کاهش ظرفیت ICU موجود در بیمارستان های آنها ، این ایالت دستور ماندن در خانه را برای مناطق وضع می کند. هفته گذشته ، فاوسی گفت که مناطقی از کشور می تواند محدودیت های موقتی تری مانند موارد موجود در کالیفرنیا را ببیند.

روز سه شنبه ، فاوسی گفت كه هنگام ملاقات با تیم جو بایدن ، رئیس جمهور منتخب ، به دنبال یك رویكرد ملی بهداشت عمومی بیشتر برای كمك به شیوع بیماری خواهد بود. وی گفت که این روش ها شامل استفاده گسترده از ماسک های صورت ، فاصله اجتماعی ، شستن مکرر دست ها و پرهیز از اجتماعات ، به ویژه در داخل خانه است.

مقاله های جدید  دانلود نمونه مقاله Isi

فاوسی ، که پس از سوگند رئیس جمهور منتخب ، به عنوان مشاور به تیم بایدن خواهد پیوست ، گفت ، با این حال ، ایالات متحده به طور یکنواخت به این اقدامات عمل نکرده است ، که “بسیار ناامید کننده است”.

“مشکل این است که ، شما به مناطق مختلف کشور می روید و حتی وقتی شیوع بیماری واضح است و بیمارستان ها در آستانه سرریز شدن هستند ، تعداد قابل توجهی از مردم که هنوز فکر نمی کنند این واقعیت است ، وجود دارد. این خبر جعلی است یا اینکه این یک حقه است. “

وی گفت: “این فوق العاده است.” “من هرگز واقعاً چنین چیزی ندیده ام.”

– CNBC ویل فوئر و نیت راتنر به این گزارش کمک کرد