ترامپ درمورد واکسن Covid ، اولین جلسه مختصر پس از از دست دادن انتخابات ، به روز رسانی می کند

دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا روز جمعه سخنان خود را در مورد تلاش های دولت خود برای تولید و توزیع واکسن ویروس کرونا ، که تحت عنوان Operation Warp Speed ​​نامیده می شود ، ارائه خواهد کرد.

به گفته کاخ سفید ، ترامپ قرار بود ساعت 4 بعد از ظهر در باغ گل رز صحبت کند. اما رئیس جمهور در ساعت 4:07 بعد از ظهر توییت کرد که مطبوعات “در مدت 15 دقیقه” آغاز می شود.

این رویداد اولین اظهارات حضوری ترامپ در یک هفته گذشته و اولین سخنرانی وی از زمان پیش بینی پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری توسط NBC و سایر خبرگزاری ها خواهد بود.

به روزرسانی Operation Warp Speed ​​نیز پنج روز پس از آن صورت می گیرد که شرکت بزرگ داروسازی Pfizer و شرکت بیوتکنولوژی BioNTech آلمان اعلام کردند که بر اساس آزمایشات مقدماتی مرحله سه ، کاندیدای اصلی واکسن در برابر Covid-19 بیش از 90٪ موثر است.

ترامپ این موفقیت را در توییتی کاملاً پرشور جشن گرفت و آن را “اخبار بسیار عالی” اعلام کرد که واکسن “به زودی” است.

بایدن ، رئیس جمهور منتخب با سنجش واكنشی بیشتر ، خاطرنشان كرد كه هنوز چند ماه طول نمی كشد كه واكسن در سراسر كشور توزیع شود.

ترامپ ، بدون مدرکی ، بعداً سازمان غذا و دارو را متهم کرد که از نتایج واکسن تا قبل از انتخابات جلوگیری می کند تا به شانس خود در برابر بایدن آسیب برساند.

ترامپ از واگذاری انتخابات به بایدن خودداری کرده است. برای روزها ، ترامپ به دروغ ادعا کرد که در این مسابقه برنده شده و مجموعه ای از توطئه های بدون پشتوانه درباره تقلب گسترده را علیرغم اطمینان از دولت خود مبنی بر عدم وجود چنین تقلبی ، به راه انداخته است.

در همین حال ، تلاش های مبارزات انتخاباتی ترامپ برای به چالش کشیدن نتایج انتخابات ایالت ها در دادگاه اوایل جمعه با شکست های متعددی روبرو شد. این مبارزات انتخاباتی یک چالش قانونی را در آریزونا کنار گذاشت و قاضی در میشیگان درخواست جلوگیری از تأیید نتایج انتخابات در آن ایالت را رد کرد. در پنسیلوانیا ، ایالتی که بایدن را در رأس امور قرار داد ، وزیر مشترک المنافع کتی بووکوار اعلام کرد که او دستور بازشماری آرا را صادر نمی کند.

NBC روز جمعه پیش بینی کرد که بایدن در مسابقه گرجستان پیروز شود ، 16 رأی انتخاباتی دیگر از دموکرات ها را بدست آورد و کشوری را که به طور قابل اعتماد به کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری برای ده ها سال رأی داده است ، بدست آورد. ترامپ کارولینای شمالی را برنده خواهد شد ، NBC همچنین جمعه بعد از ظهر پیش بینی کرد.