تحلیلگران می گویند دلار در دولت بایدن می تواند بیشتر تضعیف شود

سنگاپور – به گفته تحلیلگران ، دلار آمریکا در معرض تضعیف بیشتر است ، در میان دیدگاه های بازار مبنی بر اینکه خطرات ژئوپلیتیک پس از انتخابات در حال سقوط است و بسته محرک بعدی احتمالاً کوچکتر از حد انتظار است.

استراتژیست های بانک خصوصی سیتی پیش بینی می کنند دلار ضعیف تری پیش رو داشته باشد ، با توجه به اینکه دولت بایدن عدم اطمینان در سیاست تجارت بین المللی را کاهش می دهد.

“پیروزی برای رئیس جمهور منتخب بایدن به معنای بازگشت به حاکمیت متعارف تر است. به عنوان استان رئیس جمهور ، این امر منجر به تغییر عمده ای در نحوه اجرای سیاست خارجی خواهد شد. ساخت اتحاد برمی گردد.” تهدید تعرفه “تاکتیک های مذاکره پایان می یابد ، “مدیر ارشد سرمایه گذاری بانک ، دیوید بیلین و استیون ویتینگ ، استراتژیست ارشد سرمایه گذاری و اقتصاددان ارشد ، در یادداشتی که روز دوشنبه منتشر شد نوشتند.

آنها گفتند که این به نفع بسیاری از بازارهای مالی جهان است ، به ویژه در بازارهای در حال ظهور.

آنها نوشتند: “شاید بیشترین وضوح پس از انتخابات مربوط به تجارت جهانی باشد. سیاست خارجی ایالات متحده بدون تشدید تهدیدات تعرفه ای وارد مرحله قابل پیش بینی تری خواهد شد. ما شاهد کاهش دلار آمریکا و افزایش بازارهای در حال ظهور بسیار محتمل هستیم.”

روز جمعه ، شاخص دلار آمریكا ، كه یورو در برابر سبدی از همتایان خود را دنبال می كند ، به پایین ترین سطح از 92.456 رسید – پایین ترین سطح از 2 سپتامبر. به دنبال پیش بینی های آخر هفته كه جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری آمریكا پیروز شد ، دلار ادامه یافت دوشنبه غواصی شدید به حدود 92.162.

در معاملات آسیا در روز سه شنبه ، انتظار می رود که واکسن Pfizer در 92.813 ادامه داشته باشد – اما باز هم زیر سطح 94 است که در اوایل ماه جاری دیده شد.

“آنچه که احتمالاً بیشتر تعجب آور بوده است … پس از نتیجه انتخابات … راهی بود که نه تنها سود (ارز یوان چینی در خارج از کشور) و ارزهای آسیایی را دیده ایم … بلکه فروش یک دلار بسیار گسترده تر را نیز شاهد بوده ایم – در کل ارزهای G10 ، “آدام مارگولیس ، بانک خصوصی JPMorgan ، روز دوشنبه به” Street Signs Asia “CNBC گفت. وی افزود ، این شامل برخی از ارزهای نوظهور نیز می شود.

در چند روز گذشته ارزهای آسیایی تقویت شدند ، در حالی که یوان چین در خارج از کشور روز دوشنبه به بالاترین سطح 28 ماهه رسید و بیشتر به آخرین معاملات خود در صبح امروز در ساعت 6.61 افزایش یافت. به گزارش رویترز ، ین ژاپن در روز جمعه به بالاترین قیمت خود در هشت ماهه 103.18 در برابر دلار رسید.

مارگولیس ، رئیس بانک ارز ، کالاها و نرخ ها ، اظهار داشت که این دیدگاه وجود دارد که پیروزی بایدن حق بیمه کلی ریسک ژئوپلیتیک را کاهش می دهد و این “اثرات سرریز” در خارج از آسیا است.

وی افزود موضوع مورد بحث ادامه جستجوی “فرصت ها” برای کاهش میزان اضافه وزن در دلار بود.

وی گفت: “من فکر می کنم مهم است ، آیا این ایده باعث می شود که اندکی از انگیزه های مالی پایین تر به جلو پیش برود که حداقل در ابتدا به بازده پایین تر منجر شود.” “من فکر می کنم که این کار مسئولیت را به عهده فدرال رزرو می گذارد ، و اهمیت آنها را در ارتباط موثر تأکید می کند که ما یک دوره با نرخ واقعی منفی طولانی مدت خواهیم داشت.”

با پایین آمدن نرخ ، این بر دلار آمریکا تأثیر می گذارد زیرا سرمایه گذاران ممکن است از دارایی های دلاری – که بازده کمتری دارند – فرار کنند.

کارگزاری فیلیپ فیوچرز همچنین در یادداشتی روز دوشنبه گفت که اگر بسته تحریک کننده دوم کوچکتر از حد انتظار باشد ، دلار می تواند تضعیف شود.

در این گزارش آمده است: “یک تصویر نزولی به طور فزاینده ای برای دلار آمریکا در حال آشکار شدن است … بر روی نشانه هایی که نشان می دهد چاپ پول بانک فدرال به جای هزینه های دولت ممکن است برای تقویت اقتصاد به کار گرفته شود.”

یک کنگره تقسیم شده – با کنترل جمهوری خواهان مجلس سنا و دموکرات ها در مجلس – ممکن است به معنای یک بسته محرک کوچک باشد. فیلیپ فیوچرز گفت: این باعث افزایش فشار بر بانک فدرال برای افزایش برنامه خرید اوراق قرضه و سایر سیاست های حمایتی اقتصادی و نیز فشار بر دلار می شود.