به نظر می رسد دیوان عالی کشور مایل است قانون مراقبت های مقرون به صرفه را در جای خود جای دهد

هنگامی که دادگاه عالی استدلال هایی را در مورد پرونده طولانی مدت در مورد قانون اساسی قانون مراقبت مقرون به صرفه 2010 ، که تحت آن رئیس جمهور وقت دولت باراک اوباما تلاش کرد بیمه درمانی را به افرادی که توانایی مالی آن را ندارند ، گسترش دهد.

نیکلاس کم | خبرگزاری فرانسه | گتی ایماژ

به نظر می رسد قانون مراقبت مقرون به صرفه در برابر سومین چالش خود در دیوان عالی کشور مقاومت کند.

چندین محافظه کار دادگاه روز سه شنبه در جریان استدلال های شفاهی در پرونده ای که توسط دولت های قرمز به دنبال از بین بردن قانون بود ، تمایلی به لغو قانون اساسی نشان ندادند.

رئیس دادگستری جان رابرتز ، كه رای اصلی را در سال 2012 برای حمایت از اوباماكار به دست آورد و دادگستری برت كاوانو ، منصوب رئیس جمهور دونالد ترامپ ، هر دو پیشنهاد كردند كه دادگاه هنگام ترك بقیه آن ایستاده است.

مقررات انفرادی ، که در سال 2010 تصویب شد ، بیشتر آمریکایی ها را ملزم به دریافت بیمه درمانی یا پرداخت مجازات می کند. کنگره تحت کنترل GOP مجازات را در سال 2017 به 0 دلار کاهش داد.

دادگاه عالی این حکم را در سال 2012 تحت قدرت مالیات کنگره تأیید کرد ، اما تگزاس و سایر ایالت های تحت رهبری جمهوری خواهان استدلال کردند که کاهش مجازات باعث می شود که دیگر این توجیه کارساز نباشد و در نتیجه کل قانون مراقبت های مقرون به صرفه باید لغو شود. دولت ترامپ ، از طریق وزارت دادگستری ، به نفع چالش کشورهای قرمز بحث کرد.

به نظر می رسید شش محافظه کار دادگاه با استدلال های کایل هاوکینز ، وکیل دادگستری تگزاس و وکالت دادستان کل دادگستری جفری وال مبنی بر اینکه وقتی فردی از مجازات همراهی محروم شد ، قانون اساسی خلاف قانون اساسی شد ، دلسوزانه به نظر می رسید.

اما رابرتز و كاواناو اظهار داشتند كه این امر موجب بقیه قانون نخواهد شد.

رابرتز به هاوکینز گفت: “من فکر می کنم برای شما سخت است که استدلال کنید اگر کنگره قصد داشت کل قانون را لغو کند ، سقوط کرد.” رابرتز توسط رئیس جمهور جورج دبلیو بوش منصوب شد.

رابرتز اذعان کرد که ممکن است برخی از قانونگذاران جمهوری خواه خواهان سرپیچی از قانون توسط دیوان عالی کشور بودند ، “اما این وظیفه ما نیست.”

کاواناو به دونالد وریلی ، که وکیل مدافع رئیس جمهور پیشین باراک اوباما بود ، گفت که “من تمایل دارم با شما موافق باشم که این یک پرونده بسیار سرراست است” و طبق مصادیق دادگاه “ما حکم را جدا می کنیم و بقیه مراحل را ترک می کنیم درجا.”

بعداً ، کاواناو به هاوکینز گفت که “به نظر می رسد” به نظر می رسد کنگره در سال 2017 می خواست مجازات فردی را کاهش دهد بدون اینکه از سایر مقررات قانون مراقبت مقرون به صرفه خلاص شود ، مانند حمایت از آن برای کسانی که شرایط قبلی دارند.

انتظار می رود سه لیبرال دادگاه ، قاضیان استفن بریر ، سونیا سوتومایور و النا کاگان ، در کنار کالیفرنیا و ائتلافی از دیگر ایالت های تحت رهبری دموکرات ها باشند که از اوباماکر دفاع می کنند. برای کسب اکثریت در هیأت نه قاضی پنج رای لازم است.

فعالان مراقبت های بهداشتی هشدار دادند که اگر دادگاه عالی قانون مراقبت ارزان قیمت را لغو کند ، بیش از 20 میلیون نفر می توانند بیمه خود را از دست بدهند. این اختلافات ، که در سایه انتخابات ریاست جمهوری هفته گذشته مطرح شد ، در جریان جلسات دادرسی تأیید دادگستری امی کنی بارت در ماه گذشته مورد تمرکز اصلی دموکرات ها بود.

دو دادگاه پایین تر طرفدار تگزاس بودند ، از جمله دادگاه پنجم دادگاه تجدیدنظر ایالات متحده ، که حکم فردی غیرقانونی بود. دادگاه تجدیدنظر نگفت که آیا باید بقیه قانون مراقبت های مقرون به صرفه نیز لغو شود.

مشاجرات که قرار بود به مدت 80 دقیقه ادامه داشته باشد ، از ساعت 10 صبح شروع شد و حدود ظهر به پایان رسید. آنها از طریق تلفن به دلیل همه گیری Covid-19 انجام شده و به صورت مستقیم برای عموم پخش می شدند.

این پرونده به نقطه اشتعال سیاسی در رقابت بین ترامپ و جو بایدن رئیس جمهور منتخب تبدیل شد ، که چشم اندازهای کاملاً متفاوتی را درباره آینده مراقبت های بهداشتی آمریکا ترسیم کرده اند. ترامپ برای مراقبت از قیمت مقرون به صرفه فشار وارد کرد ، در حالی که برنامه بایدن خواستار استفاده از این قانون است که معاون رئیس جمهور سابق در وهله اول در چوپانی از طریق کنگره نقش داشت.

مخاطرات سیاسی با شیوع همه گیر تقویت شد ، که منجر به کشته شدن بیش از 230،000 نفر در ایالات متحده شده و مراقبت های بهداشتی را به موضوعی برجسته تر تبدیل کرده است.

تلاش ها برای مهار بیماری همه گیر همچنین باعث یک رکود اقتصادی ویرانگر شد که منجر به از دست دادن میلیون ها نفر از پوشش بهداشتی خود شده است. پس از مرگ مرحوم عدالت ، روت بادر گینسبورگ ، یک لیبرال ، در سپتامبر ، دموکرات ها تلاش کردند تا مبارزه برای جانشینی وی ، بارت را به همه پرسی قانون تبدیل کنند.

انتظار می رود در پایان ماه ژوئن تصمیم گیری شود.

این پرونده به شماره کالیفرنیا علیه تگزاس ، شماره 19-840 معروف است.

این خبر فوری است. برای به روزرسانی دوباره بررسی کنید.