اوبر واحد خودران ATG را به شفق قطبی می فروشد

شرکت ها روز دوشنبه اعلام کردند ، واحد رانندگی خودکار Uber ، گروه پیشرفته فناوری (ATG) توسط رقیب تازه کار خود Aurora Innovation خریداری می شود.

ارزش این معامله که انتظار می رود در سه ماهه اول سال 2021 بسته شود ، ATG حدود 4 میلیارد دلار است. هنگامی که سافت بانک ، دنسو و تویوتا سهام خود را به دست آوردند ، ارزش این واحد در آوریل 2019 7.25 میلیارد دلار بود.

مدیر عامل Uber دارا خسروشاهی به هیئت مدیره شرکت خواهد پیوست و غول اشتراک سوار 400 میلیون دلار به این شرکت سرمایه گذاری خواهد کرد.

به طور کلی ، با توجه به پرونده تنظیم مقررات مربوط به معامله ، انتظار می رود سرمایه گذاران و کارمندان Uber و ATG 40٪ سهام Aurora را داشته باشند. Uber به تنهایی 26٪ سهام را در اختیار خواهد گرفت. به گفته شخصی که از شرایط معامله آگاه است ، این شرکت نوپا 10 میلیارد دلار در معامله ارزیابی شده است.

کریس اورمسون ، بنیانگذار و مدیر عامل Aurora ، در بیانیه ای گفت: “با افزودن ATG ، Aurora تیم و فن آوری فوق العاده قدرتمند ، راهی روشن به چندین بازار و منابع برای تحویل خواهد داشت.” “به عبارت ساده ، شفق قطبی شرکتی خواهد بود که در ارائه محصولات خودران لازم برای حمل و نقل و حمل و نقل امن تر ، در دسترس تر و کم هزینه تر ، قرار دارد.”

TechCrunch برای اولین بار در ماه نوامبر گزارش داد که این دو شرکت در حال مذاکره برای ATG هستند.

مقاله های جدید  الی لیلی، سانوفی، نوو نوردیسک در مورد قیمت ها به سنا شهادت می دهند

مدیرعامل اوبر ، خسروشاهی در بیانیه ای گفت: “تعداد کمی از فناوری ها به همان اندازه که امیدواریم بتوانند زندگی افراد را با حمل و نقل ایمن ، قابل دسترسی و سازگار با محیط زیست بهبود بخشند ، به اندازه وسایل نقلیه خودران است.” “برای پنج سال گذشته ، تیم خارق العاده ما در ATG پیشتاز این تلاش بوده است – و در پیوستن به نیروها با آرورا ، آنها اکنون در موقعیت قطبی هستند تا وعده خود را با سرعت بیشتری تحقق بخشند.”

Aurora توسط هیوندای ، آمازون و شرکتهای بزرگ سرمایه گذاری از جمله Greylock و Sequoia پشتیبانی می شود.

ATG برای Uber یک بازی طولانی مدت بود ، اما این واحد هزینه های زیادی را به همراه داشت و چالش های ایمنی را به همراه داشت. در طول یک سال بیماری همه گیر ، اوبر تلاش کرده است تا خسارات موجود در تجارت خود را مهار کند ، هزینه های تجاری را کنترل کند – از جمله اخراج های عمده در بهار – و تجارت خود را توسعه دهد.

در اوایل سال جاری ، اوبر با انتقال جامپ ، زیرمجموعه تقسیم دوچرخه برقی خود به Lime – یکی دیگر از شرکت های کوچک تحرک که غول تگرگ سواری در آن سرمایه گذاری کرده بود ، جنجال به پا کرد. اوبر در سال 2018 جام را به طور کامل خریداری کرد و قصد داشت آن مارک را به طور مستقل اداره و رشد دهد.

– لورا کلودنی از CNBC در تهیه این گزارش مشارکت داشته است.

در CNBC در YouTube مشترک شوید.

مقاله های جدید  WHO می گوید شیوع بیماری دیگر اورژانس بهداشت جهانی نیست