UBS 3 دلیل برای جذابیت یوان چین در حال حاضر ارائه می دهد

سنگاپور – به گفته دومینیک اشنایدر از مدیریت UBS Global Wealth Management ، یوان چین قرار است در کوتاه مدت سود بیشتری کسب کند.

اشنایدر ، رئیس کالاها و ارز / کلان ارزی آسیا و اقیانوسیه در UBS روز چهارشنبه به “خیابان ها علائم آسیا” CNBC گفت: “ستاره ها واقعاً برای یک قوی تر (یوان چین) صف می کشند.”

ارز چینی در سال جاری تاکنون به طور قابل توجهی تقویت شده است و انتشار اطلاعات همچنان نشان می دهد که این کشور در بهبودی خود از بیماری همه گیر ویروس کرونا ، بیش از سایر همتایان جهانی خود توانسته است.

از صبح جمعه به وقت سنگاپور ، یوان چین در ساحل در برابر 6.6891 در برابر دلار قرار گرفت ، که از ابتدای سال تقریبا 4٪ قوی تر است. همتای ارزی دریایی چین – که آزادتر از یوان خشکی معامله می شود – با قیمت 6.689 دلار در هر دلار معامله شد. همچنین از ابتدای سال جاری تقریبا 4٪ در برابر دلار آمریکا سود کسب کرده است.

یوان خشکی چین که به آن رنمینبی نیز گفته می شود ، در یک باند باریک مقرر شده توسط بانک مرکزی معامله می کند که برای جلوگیری از نوسانات ، وارد خرید یا فروش یوان می شود.

بادگیرهای یوان

از طرف خود ، مدیریت ثروت جهانی UBS هدف کوتاه مدت 6.6 یوان چین در برابر دلار را دارد. شیندر گفت: سه عامل وجود دارد که احتمالاً باعث تقویت ارز می شود: رشد اقتصادی ، تراز پرداخت و ورودی ها.

وی گفت: اقتصاد چین با سرعت بیشتری نسبت به همتایان غربی خود رشد می کند. چین گفت که تولید ناخالص داخلی آن در سه ماهه سوم سال جاری 4.9٪ رشد نسبت به سال گذشته را نشان می دهد ، این نشانه این است که اقتصاد دوباره بخار می گیرد. در مقایسه ، سایر اقتصادها مانند ایالات متحده و کشورهای اروپایی تا نیمه اول سال 2021 انتظار رشد سال به سال را ندارند.

اشنایدر در یک ایمیل پیگیری به CNBC گفت: “ایالات متحده و اروپا در حال حاضر از منظر سه ماهه چهارم رشد می کنند ، اما آنها با اختلاف زیادی از چین عقب مانده اند.” این “به نفع” سرمایه گذاری های مستقیم خارجی و همچنین دارایی های ریسک پذیر در چین مانند بازار سهام و یوان است.

ثانیا ، مازاد حساب جاری چین می تواند تقریباً به 2.8٪ از تولید ناخالص داخلی در سال 2020 در مقایسه با 1٪ از تولید ناخالص داخلی در سال 2019 برسد ، این تحلیلگر گفت.

وی گفت: “مازاد حساب جاری در حال رشد ، به دلیل صادرات بیشتر و کسری تراز تعادل خدمات ، تمایل به حمایت از ارز قوی تر در سه ماهه آینده دارد.”

ستارگان در واقع برای یک قوی تر (یوان چین) صف کشیده اند.

دومنیک اشنایدر

رئیس کالاها و ارز / کلان اقتصادی آسیا و اقیانوسیه ، مدیریت ثروت جهانی UBS

در رابطه با موضوع ورودی ها ، اشنایدر گفت که “دو زاویه” برای این مسئله وجود دارد.

نخست ، انتظار می رود گنجاندن اوراق قرضه دولت چین در معیارهای جهانی اوراق بهادار باعث “ورود” 100 تا 150 میلیارد دلار در 12 تا 18 ماه آینده شود.

وی گفت ، در مرحله بعدی ، چین “حمل بازده جامد” در مقایسه با ایالات متحده دارد ، با اشاره به استراتژی معروف به تجارت حمل ، كه در آن سرمایه گذاران از تفاوت بین سود پرداخت شده و سود بدست آمده سود می برند. این می تواند با وام گرفتن با ارز کم بازده (مانند دلار آمریکا) برای تأمین سرمایه گذاری در دارایی های با بازده بالاتر در جای دیگر محقق شود.

این تحلیلگر گفت: “حتی نوسانات نیز تنظیم می شود ، بازده عملکرد (یوان) جذاب است.”

اشنایدر گفت ، با توجه به اینکه هیچ یک از کشورهای گروه 10 در حال حاضر بازدهی جذاب برای چین را ارائه نمی دهند ، قرار است ورودی های نمونه کارها به این کشور قوی بماند و از این رو یوان را تقویت کند.

با این حال ، انتخابات آینده ایالات متحده هنوز هم می تواند بر این پیش بینی ها تأثیر بگذارد.

وی گفت: “من فکر می کنم بسیاری از تغییرات … به توسعه در اینجا بستگی دارد.” ، وی افزود که موضوع ضعف دلار تا سال 2021 ادامه دارد – عاملی که ممکن است در جفت دلار و یوان منعکس شود.