Uber و Waymo در خدمات حمل و نقل و تحویل روباتاکسی با هم همکاری می کنند

مسافران در سانتا مونیکا، کالیفرنیا، 21 فوریه 2023، سوار بر خودروی برقی جگوار I-PACE مجهز به فناوری تمام خودران Waymo می‌شوند.

آلن جی شابن | لس آنجلس تایمز | گتی ایماژ

اوبرخدمات حمل و نقل و تحویل به زودی توسط وسایل نقلیه خودران Waymo، حداقل در منطقه شهری فینیکس، آریزونا، ارائه خواهد شد.

روز سه شنبه، Waymo، یک بخش از الفبا، همکاری چند ساله با اوبر را اعلام کرد که خدمات حمل و نقل و تحویل خودکار از طریق Uber Eats را ارائه می دهد که اواخر امسال در منطقه عملیاتی 180 مایل مربعی در اطراف فینیکس آغاز خواهد شد، که Waymo آن را به عنوان “بزرگترین منطقه خدمات کاملا خودمختار در جهان” معرفی می کند. جهان.”

این خبر تقریباً دو ماه پس از آن منتشر شد که Waymo اعلام کرد که ناوگان سواری Waymo One خود را کاملاً برقی خواهد کرد و آزمایش خودرو را در آستین، تگزاس گسترش داد.

دارا خسروشاهی، مدیرعامل اوبر در بیانیه‌ای گفت: «رانندگی کاملاً خودمختار به سرعت به بخشی از زندگی روزمره تبدیل می‌شود و ما هیجان‌زده هستیم که فناوری باورنکردنی Waymo را به پلتفرم اوبر بیاوریم».

Tekedra Mawakana، مدیرعامل Waymo، “اوبر مدت‌ها پیش در زمینه اشتراک‌گذاری سواری توسط انسان پیشرو بوده است، و جفت شدن فناوری‌های پیشگام و ناوگان تمام الکتریکی ما با شبکه مشتریان خود، فرصتی را برای Waymo فراهم می‌کند تا به افراد بیشتری دسترسی پیدا کند.” گفت.

یکی از نمایندگان Waymo از اظهار نظر در مورد شرایط مشارکت مالی خودداری کرد.

در گذشته، این دو شرکت در فضای ربات‌اکسی رقیب بودند و در سال 2018 پرونده اسرار تجاری را با 245 میلیون دلار حل و فصل کردند، زیرا Waymo اوبر را به شکار یکی از مهندسان برجسته خود متهم کرد. اوبر همچنین موافقت کرد که از اطلاعات اختصاصی Waymo در عملیات خود استفاده نکند. در سال 2020، اوبر واحد خودروی خودران خود را به مبلغ 4 میلیارد دلار به Aurora فروخت تا سودآوری را در اولویت قرار دهد و روی شرط‌بندی مطمئن‌تر در بحبوحه همه‌گیری کووید-19 تمرکز کند، مانند حمل و نقل و تحویل غذا.