Uber در حالی که سرمایه گذاران ضررهای قبلی را برای واکسن نگاه می کنند ، به رکورد می رسد

دارا خسروشاهی ، مدیر عامل Uber ، در کنفرانس DealBook 2019 در نیویورک در تاریخ 6 نوامبر 2019 سخنرانی کرد.

ساموئل کوروم | DealBook

سرمایه گذاران ناگهان به اوبر خوش بین هستند. سهام روز دوشنبه بیش از 9 درصد صعود کرد و آماده است تا برای اولین بار از ژوئن 2019 ، ماه پس از عرضه عمومی شرکت ، بالاتر از قیمت 45 دلار IPO بسته شود.

این حرکت علیرغم گزارش درآمد Q3 در هفته گذشته که دومین سه ماهه متوالی کاهش درآمد را نشان می دهد ، انتظار می رود افت دیگری در این دوره داشته باشد و خسارت خالص تجمعی 5.8 میلیارد دلاری برای سال جاری داشته باشد.

تجمع روز دوشنبه پس از آن برگزار شد که تولیدکنندگان دارو Pfizer و BioNTech اعلام کردند واکسن Covid-19 بیش از 90٪ م ،ثر است ، این خوشبینی را افزایش می دهد که تقاضا برای خدمات مصرف کننده مانند اشتراک گذاری سواری ممکن است به زودی دوباره به اجرا در آید. این سود پس از جهش 34 درصدی هفته گذشته ناشی از تصویب پروپوزال 22 کالیفرنیا است که به Uber اجازه می دهد تا به جای کارمندان ، رانندگان خود را به عنوان پیمانکار طبقه بندی کند.

سهام Lyft روز دوشنبه 22 درصد افزایش یافت و در پی افزایش 31 درصدی هفته گذشته بود. با این حال ، در حالی که سهام اوبر ضررهای خود را پس از عرضه اولیه حذف کرده و درنهایت سودهایی را برای سرمایه گذاران به وجود آورده است ، Lyft تقریباً 50٪ کمتر از قیمت اولیه خود نسبت به سال گذشته است.

مقاله های جدید  تسلا به مالکانی که برای تعمیر کامپیوترهای اصلی از جیب خود هزینه پرداخت کرده اند ، بازپرداخت خواهد کرد

اوبر و لیفت امسال

CNBC

تفاوت بین شرکت ها تحویل غذا است. اوبر امسال کاهش عمده فعالیت اصلی تجارت مشاغل مشترک خود را از طریق Uber Eats جبران کرده است. این سرویس در سه ماهه سوم رشد ناخالص رزرو 134 درصدی را ثبت کرده در حالی که بخش اصلی استقبال از Uber 53 درصد غرق شده است.

هنوز هم ، تجارت تحویل پس از کسری 232 میلیون دلار در سه ماهه دوم ، 183 میلیون دلار بابت باطله تعدیل شده ضرر کرد. ریچارد کرامر ، تحلیلگر در Arete Research ، در ماه آگوست به CNBC گفت که Uber به دلیل نرخ سوزاندن پول نقد ، در سه ماه آینده “به موقعیت بدهی خالص” می رسد.

دلایل خوش بینی

اوبر و طرفداران آن معتقدند چشم انداز سودآوری شرکت حتی با وجود چالش های همه گیر در حال بهبود است.

حاشیه منفی در تجارت تحویل در سه ماهه سوم از 26.2 درصد در سه ماهه دوم و 59.4 درصد در سه ماهه اول به 16.1 درصد کاهش یافت. در همین حال ، حاشیه تعدیل شده مثبت آن در اشتراک سواری نسبت به 6.3٪ در دوره قبل به 17.9٪ در سه ماهه سوم رسیده است ، اگرچه هنوز از 23.5٪ در سه ماه اول سال کاهش یافته است.

عامل این تحولات است و سپس به آینده ای نه چندان دور که شامل بارها و رستوران های روباز ، برخی از برنامه های زنده و کارگران رفت و آمد به دفتر و خارج از دفتر است ، نگاه می کند و حداقل یک روایت معقول برای شرط بندی سرمایه گذاران در این شرکت وجود دارد.

مقاله های جدید  زنان بیشتری از شوهران خود درآمد بیشتری کسب می کنند، اما همچنان کارهای بیشتری را در خانه انجام می دهند

تحلیلگران در گوگنهایم در یک مقاله نوشتند: “در نهایت ، ما بهبود سواری را” وقتی “نیست” اگر “می دانیم و اکنون منبع صعودی در سال 2021 است اگر / اگر دسترسی گسترده به یک واکسن می تواند تقاضای اشتراک سواری در سفر / مربوط به اجتماعی را شروع کند ،” گزارش روز جمعه ، قبل از آخرین به روزرسانی در مورد تولید واکسن. آنها توصیه خرید در سهام دارند.

تحلیلگران Canaccord Genuity که امتیاز خرید نیز دارند ، نظر مشابهی دارند. آنها هفته گذشته نوشتند: “با توجه به روند بهبودی و چشم انداز خوش بینانه تر برای واکسن Covid ، به نظر می رسد که فعالیت تحرک Uber رشد بزرگی را در برابر comps آسان تا اواسط سال 2021 نشان دهد ، نشان می دهد سهام ممکن است با قاطعیت کار کند.”

با این وجود ، آیا اقتصاد باید به روشی شبیه جهان قبل از همه گیری بازگشایی شود ، این برای Uber Eats که به دلیل عدم مراجعه مشتری به رستوران به سرعت در حال رشد است ، به چه معناست؟

همانطور که کرامر از آره در ماه آگوست گفت ، “شما یا افرادی را سوار رستوران می شوید یا در خانه می مانند و غذای آماده سفارش می دهند ، اما تمایل ندارید که هر دو را همزمان داشته باشید.”

همه اینها را اضافه کنید و Uber هنوز باید نشان دهد که می تواند درآمد کسب کند.

تماشا کردن: رشد تحویل Uber بهتر از مسیر تحقق سود در مقابل تحرک است