Top Glove به مرکز تجدید حیات Covid مالزی تبدیل می شود

سنگاپور – Top Glove ، بزرگترین تولید کننده دستکش پزشکی در دنیا ، پس از مثبت شدن آزمایش هزاران کارگر برای Covid-19 ، 20 سایت تولیدی در مالزی را تعطیل کرد.

رسانه های محلی به نقل از وزیر ارشد امنیت مالزی و وزیر دفاع اسماعیل صابری یاکوب گزارش دادند که در مجموع 2،684 کارمند Top Glove – بیشتر آنها کارگران خارجی – از روز چهارشنبه مثبت شده اند.

این بزرگترین خوشه است بر اساس داده های وزارت بهداشت مالزی ، عفونت های جدید در کشور جنوب شرقی آسیا ، که در آن تجدید حیات در موارد دولت ، دولت را مجبور به اجرای مجدد دور جدیدی از اقدامات قفل جزئی می کند.

مقامات کشور در حال آزمایش همه کارگران Top Glove در کارخانه ها و خوابگاه های آسیب دیده برای ویروس کرونا هستند. وزیر تجارت و صنایع بین المللی محمد آزمون علی روز پنجشنبه به CNBC گفت که دولت امیدوار است “ظرف دو هفته آینده این مشکل را کاهش دهد”.

وی گفت: “بسیار جای تأسف است که اخیراً برخی موارد از نظر موارد مثبت ثبت شده در کارخانه ها وجود داشته است”.

آزمین خاطرنشان کرد که Top Glove یکی از شرکتهایی است که با توجه به اهمیت آن برای بازارهای محلی و جهانی ، مجاز به فعالیت کامل در سراسر قفل مالزی است.

این شرکت در نتیجه همه گیری ، تقاضای محصولات خود را افزایش داده است. این امر باعث افزایش قیمت سهام آن شد.

سهام Top Glove در مالزی و سنگاپور ذکر شده است اطلاعات Refinitiv نشان داد که به دنبال اعلام تعطیلی کارخانه های خود فرو رفته است ، اما امسال هنوز در هر دو بازار بیش از 300 درصد افزایش یافته است.

مقاله های جدید  ایکس بادی چیست و قیمت آن چقدر است؟

Top Glove در بیانیه روز چهارشنبه گفت که حدود 5،700 کارگر آن از نظر ویروس آزمایش شده اند و غربالگری کارکنان باقیمانده ممکن است تا پایان این هفته به پایان برسد.