TikTok از مونتانا به دلیل ممنوعیت برنامه شکایت کرد

Wellesenterprises | ایستوک | گتی ایماژ

TikTok در پاسخ به قانون ایالتی اخیراً تصویب شده که سرویس ویدیویی محبوب در این ایالت را ممنوع می کند، یک شکایت فدرال علیه مونتانا تنظیم کرده است.

وکلای شرکت مادر این اپلیکیشن نوشت: این شکایت که روز دوشنبه در دادگاه منطقه ای ایالات متحده در ناحیه مونتانا تنظیم شد، با هدف جلوگیری از ممنوعیت غیرقانونی TikTok توسط ایالت مونتانا است.

وکلای دادگستری گفتند: «ممنوعیت مونتانا با نقض متمم اول قانون اساسی، قانون اساسی ایالات متحده را از جهات مختلف نقض می‌کند و توسط قانون فدرال پیشی گرفته است.»

هفته گذشته، مونتانا اولین ایالت ایالات متحده بود که TikTok را به دلیل ادعاهایی مبنی بر اینکه دولت چین می تواند از این برنامه برای عملیات جمع آوری اطلاعات استفاده کند، ممنوع کرد. هنگامی که این ممنوعیت در اول ژانویه 2024 اجرایی شود، فروشگاه های اپلیکیشن اپل و گوگل از نظر قانونی مجاز به ارائه TikTok به کاربران در مونتانا نخواهند بود، اگرچه مشخص نیست که این شرکت ها چگونه می توانند این ممنوعیت را اجرا کنند.

فرماندار مونتانا، گرگ جیانفورته، این ممنوعیت را “اقدامی مهم” توصیف کرد که هدف آن پیشبرد “اولویت مشترک ما برای محافظت از مردم مونتانا در برابر نظارت حزب کمونیست چین است.”

در این دادخواست آمده است که TikTok ادعاهای مونتانا مبنی بر اینکه دولت چین “می تواند به داده های مربوط به کاربران TikTok دسترسی داشته باشد و اینکه TikTok خردسالان را در معرض محتوای آنلاین مضر قرار می دهد” رد می کند.

با این حال، دولت هیچ چیزی برای حمایت از این ادعاها ذکر نمی کند، و حدس و گمان های عریان ایالت این واقعیت را نادیده می گیرد که شاکی داده های کاربران ایالات متحده را با دولت چین به اشتراک نگذاشته و نخواهد داد، و اقدامات اساسی را برای محافظت از حریم خصوصی و امنیت انجام داده است. وکلا افزودند: کاربران TikTok، از جمله با ذخیره تمام داده‌های کاربر ایالات متحده به طور پیش‌فرض در ایالات متحده و ایجاد تدابیر امنیتی برای محافظت از داده‌های کاربران ایالات متحده.

مقاله های جدید  کمک مالی رید هافمن به پرونده تجاوز جنسی به کارول: وکلای ترامپ

TikTok به دلیل ارتباط ادعایی خود با دولت چین مورد انتقاد قانونگذاران آمریکایی قرار گرفته است. شو زی چو، مدیر عامل TikTok، در ماه مارس در برابر سؤالات سخت سیاستمداران مقاومت کرد و تلاش کرد تا با برجسته کردن کار این شرکت با غول فناوری ایالات متحده، نگرانی های آنها را کاهش دهد. اوراکل توسعه زیرساخت در تگزاس برای ذخیره و پردازش داده های افراد در این کشور.

با این شکایت، TikTok امیدوار است که دادگاه ممنوعیت مونتانا را “غیرقانونی و بر اساس قوانین فدرال پیشدستی کرده است.”

تماشا کردنکرافت ونچرز دیوید ساکس می گوید: تحریم TikTok در سطح ایالتی منطقی نیست.

دیوید ساکس از کرافت ونچرز می‌گوید تحریم TikTok در سطح ایالتی «معنی ندارد»