SpaceX برای پرواز آزمایشی Starship در هفته آینده برنامه ریزی می کند ، که الون ماسک شانس فرود دست نخورده 1 در 3 را ارائه می دهد

موشک نمونه اولیه SpaceX استارشیپ SN8 قبل از آزمایش موتور بر روی صفحه پرتاب شرکت در بوکا چیکا ، تگزاس قرار دارد.

LabPadre

ایلون ماسک ، مدیر عامل شرکت سه شنبه ، در سهامی مهمترین آزمایش پروازی این شرکت برای موشک ، گفت که SpaceX قصد دارد آخرین نمونه موشک Starship خود را از “هفته آینده” به فضا پرتاب کند.

ماسک تأیید کرد که نمونه اولیه Starship Serial Number 8 یا SN8 ، قبل از پرواز ، با موفقیت آزمایش سه موتور خود را انجام داد. هدف این پرتاب بعدی رسیدن به حدود 50،000 فوت ارتفاع است – بسیار بالاتر از پروازهای 500 فوت پیشینیان SN5 و SN6 نمونه های اولیه ، که به ترتیب آزمایش های پرواز را در 5 آگوست و 3 سپتامبر انجام دادند.

نمونه های اولیه از فولاد ضد زنگ ساخته شده اند و نمایانگر اولین نسخه های موشکی هستند که ماسک سال گذشته رونمایی کرد. این شرکت در حال توسعه استارشیپ با هدف پرتاب بار و همزمان 100 نفر در یک زمان در مأموریت های ماه و مریخ است.

SpaceX در تلاش است تا با پرواز Starship SN8 چندین نقطه عطف توسعه دیگر را پشت سر بگذارد.

ماسک در توئیتی گفت: “اهداف آزمایش 3 صعود به موتور ، فلپ های بدنه ، انتقال از مخازن اصلی به هدر و تلنگر فرود است.”

ماسک در پاسخ به این س whatال که در مورد احتمال دست نخوردن نمونه اولیه Starship پس از پرواز چه نظری دارید ، در اولین تلاش شانس کم موفقیت SN8 را ارائه داد.

ماسک گفت: “بسیاری از امور باید درست پیش بروند ، بنابراین شاید 1/3 شانس باشد.”

ماسک افزود: “اما به همین دلیل SN 9 و SN10 داریم.”

این نمونه های اولیه در حال حاضر در مرکز رشد SpaceX در بوکا چیکا ، تگزاس در حال انجام است. در حالی که ناوگان SpaceX از موشک های Falcon 9 و Falcon Heavy تا حدی قابل استفاده مجدد است ، هدف ماسک این است که Starship را کاملاً قابل استفاده مجدد کند – با در نظر گرفتن موشکی که بیشتر شبیه هواپیمای تجاری باشد ، با زمان چرخش کوتاه بین پروازهایی که تنها هزینه اصلی آن سوخت است.

ماسک گفت که SN9 و SN10 “بسیاری از پیشرفت های کوچک” را دارند ، “SpaceX” با شروع کار SpaceX بر روی نمونه اولیه SN15 ، “جدیدترین نسخه” را نیز ارائه می دهد

اولین نمونه استارشیپ SpaceX در نزدیکی بوکا چیکا ، تگزاس در سال 2019 در دست ساخت است.

SpaceX

مشترک شدن در CNBC PRO برای بینش و تجزیه و تحلیل منحصر به فرد ، و برنامه های زنده روز کاری از سراسر جهان.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>