خبر امشب

SpaceX الون ماسک ماموریت Crew-1 را آغاز می کند تا دوره جدیدی را برای ناسا آغاز کند

یک موشک SpaceX Falcon 9 ، با کپسول Crew Dragon ، با حمل چهار فضانورد در اولین ماموریت عملیاتی خدمه تجاری ناسا در مرکز فضایی کندی در کیپ کاناورال ، فلوریدا ، 15 نوامبر سال 2020 ، پرتاب می شود.

تام باور | رویترز

CAPE CANAVERAL ، فلوریدا – موشک Falcon 9 اسپیس ایکس عصر یکشنبه آسمان را شکافت و فضاپیمای Crew Dragon شرکت را با عنوان “انعطاف پذیری” به مدار برد و آغاز دوره جدیدی از پرواز فضایی انسان ها برای ناسا بود.

مأموریت Crew-1 اولین پرتاب SpaceX با خدمه کامل را شامل می شود ، زیرا ناسا این هفته فعالیت الون ماسک را به عنوان اولین شرکت خصوصی با سیستم عملیاتی برای پرتاب فضانوردان از و از فضا تأیید کرد. این یک نقطه عطف تاریخی برای SpaceX است که پس از سالها کار برای توسعه و آزمایش فضاپیمای خود برای پرواز منظم مردم به مدار انجام می شود.

ماری لوئیس ، مأمور امور عمومی ناسا هنگام ترک موشک از صفحه پرتاب گفت: “انعطاف پذیری افزایش می یابد ؛ حتی جاذبه انسانیت را در بر نمی گیرد ، وقتی ما برای همه یکی را جستجو می کنیم.”

Crew-1 همچنین کمتر از شش ماه پس از مأموریت نمایش نهایی تاریخی شرکت ، که یک جفت فضانورد را در یک پرواز آزمایشی در ماه مه راه اندازی کرد و اولین پرتاب شرکت را با افراد سرنشین نشان داد ، می آید.

فضانوردان ناسا (راست به چپ) ویکتور گلاور ، شانون واکر ، مایک هاپکینز و فضانورد JAXA سوئیچی نوگوچی در لباس های فضایی SpaceX در حین آماده سازی های پیش از پرتاب Crew-1.

ناسا

Crew Dragon Resilience حامل فضانوردان ناسا مایک هاپکینز ، ویکتور گلاور ، شانون واکر و فضانورد ژاپنی سوئیچی نوگوچی است. فضانوردان به ایستگاه فضایی بین المللی می روند ، انتظار می رود عصر روز دوشنبه در ایستگاه فضایی پهلو بگیرند.

مشترک شدن در CNBC PRO برای بینش و تجزیه و تحلیل منحصر به فرد ، و برنامه های زنده روز کاری از سراسر جهان.

Comment here