S&P Case-Shiller می گوید کاهش قیمت خانه ممکن است به پایان رسیده باشد

یک خریدار بالقوه برای مشاهده خانه ای برای فروش در پارکلند، فلوریدا در 25 مه 2021 وارد خانه می شود.

کارلین ژان | سرویس تریبون نیوز | گتی ایماژ

رقابت شدید در بازار مسکن و عرضه کم، قیمت مسکن را دوباره داغ کرده است.

شاخص S&P CoreLogic Case-Shiller در روز سه شنبه اعلام کرد، قیمت مسکن در ماه مارس 0.7 درصد بیشتر از مارس 2022 بود.

کریگ جی. لازارا، مدیر عامل S&P DJI در بیانیه‌ای گفت: «افزایش ملایم قیمت مسکن که یک ماه پیش شاهد بودیم، در مارس 2023 شتاب گرفت. دو ماه افزایش قیمت ها بهبودی قطعی ایجاد نمی کند، اما نتایج ماه مارس نشان می دهد که کاهش قیمت مسکن که از ژوئن 2022 آغاز شد، ممکن است به پایان رسیده باشد.

کامپوزیت 10 شهر که شامل مناطق شهری لس آنجلس و نیویورک است، نسبت به سال قبل 0.8 درصد کاهش یافت، در حالی که در ماه قبل 0.5 درصد افزایش داشت. کامپوزیت 20 شهر که شامل دالاس-فورث و منطقه دیترویت می شود، 1.1 درصد کاهش یافت، نسبت به رشد 0.4 درصدی سالانه در ماه قبل.

با این حال، قیمت خانه دوباره ماه به ماه افزایش می یابد. پس از تعدیل فصلی، قیمت ها در ماه مارس در مقایسه با فوریه 0.4 درصد در سطح ملی افزایش یافت. کامپوزیت 10 شهر 0.6 درصد و کامپوزیت 20 شهر 0.5 درصد افزایش یافت.

لازارا همچنین خاطرنشان کرد که شتاب قیمت در سطح ملی نیز در سطح گران‌تری آشکار بود. قبل از تعدیل فصلی، قیمت ها در همه 20 شهر در ماه مارس (در مقابل 12 شهر در فوریه) افزایش یافت و در هر 20 افزایش قیمت بین فوریه و مارس شتاب گرفت.

مقاله های جدید  آخرین دور کاهش ها بر گروه های تجاری متمرکز است

میامی، تامپا و شارلوت در ماه مارس بیشترین سود را در بین 20 شهر در مقایسه با سال گذشته داشته اند. شارلوت جانشین آتلانتا در جایگاه سوم شد. در مقایسه با سال گذشته، 19 شهر از 20 شهر قیمت های پایین تری را گزارش کردند که تنها شیکاگو 0.4 درصد افزایش را نشان داد.

لازارا افزود: «یکی از جالب‌ترین جنبه‌های گزارش ما همچنان در تفاوت‌های شدید منطقه‌ای آن نهفته است. هرچه به سمت غرب دورتر نگاه کنیم، قیمت‌ها ضعیف‌تر می‌شوند و سیاتل (-12.4٪) اکنون سانفرانسیسکو (-11.2٪) در انتهای جدول لیگ برتر است. منطقه، در حالی که غرب (-6.2٪) ضعیف ترین است.