JPMorgan می گوید بازارهای در حال ظهور “تحت مالکیت” نیستند ، سهام می توانند تا 20٪ رشد کنند

سنگاپور – JPMorgan می گوید سهام در بازارهای در حال ظهور ممکن است در سال 2021 تا 20٪ افزایش یابد ، زیرا امسال توسط سرمایه گذاران نادیده گرفته شد.

جویس چانگ ، رئیس تحقیقات جهانی در جی پی مورگان ، روز پنجشنبه به “Street Signs Asia” CNBC گفت: “من فکر می کنم بازارهای در حال ظهور تحت مالکیت بسیاری قرار دارند.”

علاوه بر چین و هند ، بسیاری از بازارهای در حال ظهور در سال 2020 توسط سرمایه گذاران اجتناب کردند ، زیرا آنها بیشتر به سمت ایمنی متمایل شدند.

چانگ گفت: “ما در حال حاضر در مورد چین بی طرف هستیم ، اما بقیه بازارهای در حال ظهور را ارتقا داده ایم كه به نظر ما ارزیابی ها جذاب هستند و فرصت بیشتری وجود دارد.”

به طور خاص ، این شرکت فرصت هایی را برای سهام در برزیل ، اندونزی ، کره جنوبی و همچنین تایلند می بیند. از نظر صنایع ، چانگ گفت: بخش اختیار مصرف کننده و همچنین افراد مرتبط با سرگرمی و اوقات فراغت نیز مجال “جبران” را دارند.

تحلیلگر JPMorgan در پاسخ به سوالی درباره پتانسیل بازارهای نوظهور برای عملکرد بهتر از سایر بازارهای توسعه یافته خود در سال 2021 ، گفت سهام در کشورهای در حال توسعه می توانند سود “دو رقمی” تا 20٪ را ببینند.

چانگ گفت: “من فکر می کنم یک چرخش وجود دارد ، شما می دانید ، خارج از چین برای آمدن است.”

وی توضیح داد ، از نظر تاریخی ، سرمایه گذاران حدود 9 درصد به سهام بازارهای در حال ظهور اختصاص داده اند. در حال حاضر ، این تخصیص حدود 7 درصد است.

وی گفت: “من فکر می کنم در سال 2021 زمینه برای بازارهای نوظهور فراهم شده است.”

این دیدگاه مثبت به اوراق قرضه نیز تسری پیدا می کند.

چانگ گفت: “در اوراق قرضه بازارهای نوظهور ، ما فکر می کنیم شما می توانید 5-6 get دریافت کنید ، که با توجه به اینکه اکنون بازار توسعه یافته با بازده کم و بازده منفی است ، بسیار خوب است.” “آنجا ارزش است.”

در تلاش برای حفظ بازارهای مالی ، بانک های مرکزی عمده مانند فدرال رزرو ایالات متحده نرخ بهره را کاهش داده و هزینه بدهی را کاهش داده و در عین حال جذابیت اوراق را کاهش داده اند. بازده در اسکناس خزانه داری 10 ساله در بیشتر سال 2020 تاکنون زیر 1٪ بوده است. در مقایسه ، بازده اوراق قرضه 10 ساله دولت چین از صبح جمعه به وقت سنگاپور 3.32٪ بود.