JPMorgan فرصت های میان مدت را در جنوب شرقی آسیا می بیند

نشانه های بورس سهام تایلند (SET) دوشنبه ، 26 اکتبر 2020 در خارج از بورس بانکوک ، تایلند نمایش داده می شود.

تیلور ویدمن | بلومبرگ از طریق گتی ایماژ

سنگاپور – ممکن است سرمایه گذاران از بازارهای جنوب شرقی آسیا دوری کنند ، اما جیمز سالیوان از جی پی مورگان فرصت میان مدت را در منطقه می بیند.

سالیوان ، رئیس تحقیقات سهام در آسیا و ژاپن سابق در این شرکت ، روز پنجشنبه به “Squawk Box Asia” CNBC گفت: “ما اندونزی را ارتقا دادیم و تایلند را ارتقا دادیم به این دلیل که موقعیت سرمایه گذار در این بازارها بسیار سبک است.

سالیوان گفت: “ما به دنبال فرصت برای بیش از 650 میلیارد دلار جریان كلی دارایی به بازارهای نوظهور هستیم. در ASEAN ، برای اولین بار در سالهای طولانی ، سرمایه گذاران در هر بازار ASEAN كم وزن هستند.” “جالب … از منظر واقعیت در مقابل درک” باشد.

این تحلیلگر گفت: “ما فرصت های قابل توجهی را برای عملکرد میان مدت ، به ویژه در ASEAN می بینیم.”

تاکنون در سال 2020 ، بازارهای جنوب شرقی آسیا بیشترین عملکرد را داشته اند. اقتصادهای متعدد در منطقه یا در تلاشند تا ویروس کرونا را کنترل کنند یا با از دست دادن دلارهای مهم گردشگری دست و پنجه نرم می کنند ، زیرا محدودیت سفرهای بین المللی را مهار می کند.

از زمان بسته شدن روز چهارشنبه ، شاخص کامپوزیت SET در تایلند بیش از 10 درصد از سال گذشته افت کرده بود ، در حالی که جاکارتا کامپوزیت اندونزی بیش از 9 درصد کاهش یافته است.

مقاله های جدید  کسب درآمد از طریق اتصال اکانت بازی به یوتیوب - نوین پرداخت

به طور کلی بهترین عملکرد بازار در آسیا در سال جاری میلادی اقتصادهای تولیدی در شمال آسیا بوده است که به گفته سالیوان در بلند مدت مثبت به نظر می رسند.

وی گفت: “از منظر اقتصاد جهانی ، آنچه در حال مشاهده هستیم واقعاً بهبودی دو مرحله ای یا دو سرعتی است.” از آنجا که داده ها همچنان بخش خدمات “بسیار محدود” در سطح جهانی را نشان می دهند ، تولید “بسیار خوب برگشته است”.

سالیوان گفت: “ما به دنبال عملکرد بهتر بر اساس اقتصادی کلی چین و … برخی از بازارهای شمال آسیا هستیم.” “به صورت بلند مدت ، ما همچنان شاهد هستیم که اقتصاد تولیدی چین و شمال آسیا بسیار خوب به نظر می رسند.”

در CNBC PRO مشترک شوید تا به گفتگوی زنده PRO ، از جمله گفتگوهای ما ، دسترسی پیدا کنید بحث در مورد 2 دسامبر درباره فرصت ها و خطرات در بازارهای بین المللی.