یوان چین تا رسیدن به وضعیت ارز ذخیره “فاصله زیادی دارد”: استراتژیست

دلار آمریکا و یوان چین در 7 سپتامبر 2017 عکاسی ترتیب دادند.

استودیو شرقی | گتی ایماژ

سنگاپور – یوان چین “راهی طولانی” در پیش دارد تا جایی که نزدیک به چالش وضعیت دلار آمریکا به عنوان ارز ذخیره باشد.

به گفته دیوید روشه ، رئیس جمهور و استراتژیست جهانی استراتژی مستقل.

روشه روز دوشنبه به “Squawk Box Asia” CNBC گفت: “برکناری دلار – کاری که یورو سعی کرد انجام دهد و با 18-20٪ بدبختانه تمام امور بین المللی که ادامه دارد حل شود – بسیار بسیار دشوار است.”

این استراتژیست گفت ، تعدادی از شرایط “تقریباً انتزاعی” ، از جمله نداشتن اهرم فشار زیاد در سیستم و همچنین حاکمیت قانون ، باید قبل از دستیابی ارز به وضعیت ذخیره ارزی ، برآورده شوند. وی افزود یوان چین “تا رسیدن به آن فاصله زیادی دارد”.

روشه گفت: “در حال حاضر یک مقدار توهم وجود دارد که (یوان) – که 2٪ از شهرک های تجاری بین المللی را تشکیل می دهد و حتی اگر به جریان های سرمایه گذاری مالی بیایید ، حتی کمتر است – که این می تواند جای خود را بگیرد.”

وی همچنین درمورد استدلال هایی مبنی بر اینکه ارز دیجیتال بانک خلق چین “معجون جادویی” خواهد بود که به شما امکان می دهد تا دلار آمریکا از موقعیت خود به عنوان ارز ذخیره جهان خارج شود ، تردید داشت. یوان دیجیتال بخشی از فشار چین برای تبدیل شدن به یک جامعه بدون پول است و توسط بانک مرکزی این کشور صادر و کنترل می شود.

روشه گفت: چنین پدیده ای اتفاق می افتد ، هرچند “بسیار بسیار طولانی” طول خواهد کشید. “برای بازی در آن موضوع خاص عجله نکنید زیرا فکر می کنم دلار برای مدتی در آنجا بنشیند هنوز.”

مقاله های جدید  حدود 150 فروشنده کادیلاک به جای سرمایه گذاری در خودروهای الکترونیکی ، خریدهای GM را انجام می دهند

هنوز هم ، روشه پیشنهاد کرد که وضعیت ارز ذخیره “غیرقابل تخفیف” باشد.

وی گفت: “اقتصاد ایالات متحده طی دو دهه گذشته به تدریج كاهش یافته است ، این نسبت كمتری از تجارت بین المللی است.” “با این وجود دلار نسبت فزاینده ای در تسویه حساب تجارت بین الملل و حتی بیشتر از ذخایر مالی است.”

تماشا کنید: استراتژیست می گوید: بانک ها اکنون “تقریباً خدمات عمومی” هستند