واکسن فایزر 95٪ موثر است ، قصد دارد طی چند روز به FDA ارسال شود

Pfizer و BioNTech روز چهارشنبه گفتند که با تجزیه و تحلیل نهایی داده ها مشخص شد که واکسن ویروس کرونا در جلوگیری از Covid-19 95٪ موثر است و به نظر می رسد که از بیماری شدید جلوگیری می کند.

این واکسن که BNT162b2 نام دارد ، 28 روز پس از اولین دوز ، در برابر ویروس بسیار مثر واقع می شود و اثربخشی آن در تمام سنین ، نژادها و قومیت ها ثابت است ، داروخانه ها گفتند. علاوه بر این ، سالمندان ، که در معرض خطر بیماری شدید Covid-19 هستند ، اثر واکسن بیش از 94٪ را مشاهده کردند ، شرکت ها گفتند.

مدیر عامل شرکت BioNTech ، Ugur Sahin در بیانیه ای گفت: “تجزیه و تحلیل نهایی ، نتایج تجزیه و تحلیل اثربخشی مثبت موقت را که در تاریخ 9 نوامبر اعلام شد ، تأکید می کند.” “داده ها نشان می دهد که واکسن ما فقط 29 روز پس از اولین دوز قادر به ایجاد میزان بالایی از محافظت در برابر COVID-19 است. علاوه بر این ، واکسن در تمام گروه های سنی با اکثراً خفیف قابل تحمل است. تا عوارض جانبی متوسط ​​، که ممکن است تا حدی به دلیل دوز نسبتاً کم باشد. “

به نظر می رسد این واکسن از بروز بیماری شدید در داوطلبان نیز جلوگیری می کند. به گفته این شرکت ها ، نه مورد از 10 مورد شدید Covid در گروه دارونما در مرحله آزمایش سه قرار دارند. آنها همچنین هیچ نگرانی در مورد ایمنی “جدی” نداشتند ، زیرا بیشتر حوادث ناگوار پس از واکسیناسیون برطرف شدند.

سهام Pfizer در معاملات پیش از بازار 3٪ جهش کرد ، در حالی که BioNTech 6.2٪ رشد کرد.

تجزیه و تحلیل نهایی 170 مورد از عفونت های کووید را در میان آزمایش های مرحله آخر بیش از 43000 شرکت کننده ارزیابی کرد. این شرکت ها اظهار داشتند 162 مورد Covid در گروه دارونما در مقابل هشت مورد مشاهده شده در گروهی که واکسن دو دوز خود را دریافت کرده است ، مشاهده شد. آنها گفتند که نتیجه آن تخمین واکسن 95٪ است.

این خبر بیش از یک هفته پس از اعلام شرکت ها مبنی بر موثر بودن واکسن آنها بیش از 90٪ و دو روز پس از اعلام Moderna اعلام کرد که داده های آزمایشی مرحله سه آزمایش واکسن آن 94.5٪ بوده است. هر دو واکسن از فناوری پیام رسان RNA یا mRNA استفاده می کنند. این رویکرد جدیدی برای واکسن ها است که از مواد ژنتیکی برای تحریک پاسخ ایمنی استفاده می کند.

سرمایه گذاران و سیاست گذاران یک واکسن ایمن و م asثر به عنوان راهکاری برای احیای اقتصاد جهانی پس از ویرانی همه گیر در همه کشورها تلقی می کنند. با توجه به اطلاعات جمع آوری شده توسط دانشگاه جان هاپکینز ، ویروس به سرعت در حال گسترش است ، با بیش از 55.6 میلیون مورد در سراسر جهان و حداقل 1.33 میلیون مرگ تا روز چهارشنبه.

ویال هایی با برچسب ، “COVID-19 / واکسن کرونا ویروس / فقط تزریقی” و یک سرنگ پزشکی در مقابل آرم Pfizer نمایش داده شده در این تصویر گرفته شده در 31 اکتبر سال 2020 دیده می شود.

دادو روویچ | رویترز

نتایج اولیه Pfizer و BioNTech در تاریخ 9 نوامبر بر اساس اولین تجزیه و تحلیل اثر بخشی بود که توسط یک کمیته نظارت بر داده خارجی و مستقل از آزمایش بالینی مرحله سه انجام شد. گروه مستقل متخصصان برای اطمینان از ایمنی شرکت کنندگان ، بر آزمایشات بالینی ایالات متحده نظارت می کنند.

کارشناسان پزشکی خاطرنشان می کنند که واکسن ها چه مدت مصونیت ایجاد می کنند و اینکه آیا افراد ممکن است به عکس های تقویت کننده دوره ای نیاز داشته باشند یا چند بار مشخص نیست.

“این واکسن ها قرار است مورد تأیید قرار بگیرند و سپس با داده های چند ماهه کاملاً عملیاتی شوند. شما یک تحقیق دو ساله انجام نخواهید داد تا ببینید آیا بیش از 200000 نفر در سال می میرند برای دو سال م yearsثر است یا خیر؟ “در ایالات متحده ، دکتر پاول اوفیت ، مدیر مرکز آموزش واکسن در بیمارستان کودکان فیلادلفیا ، در مصاحبه اخیر خود گفت.

فایزر گفت که قصد دارد “ظرف چند روز” برنامه ای را برای مجوز استفاده اضطراری به سازمان غذا و دارو ارائه دهد. مدیر عامل شرکت Pfizer ، آلبرت بورلا ، در کنفرانس روز سه شنبه نیویورک تایمز ، گفت که این شرکت اطلاعات ایمنی لازم برای ارائه واکسن را برای بررسی جمع کرده است.

این شرکت ها بار دیگر تأکید کردند که انتظار دارند در سال جاری تا 50 میلیون دوز و در سال 2021 تا 1.3 میلیارد دوز تولید کنند. آنها همچنین اظهار داشتند که در توانایی توزیع واکسن “که” به دمای ذخیره سازی منفی 94 درجه فارنهایت نیاز دارد ، “اطمینان” دارند. . برای مقایسه ، واکسن Moderna را می توان تا شش ماه در منفی 4 درجه فارنهایت ذخیره کرد.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>