نکات کلیدی از پرونده های DoorDash ، Airbnb ، Roblox ، Wish ، تأیید S-1

یک شخص تحویل دهنده DoorDash Inc. در یک رستوران Chef Geoff در واشنگتن دی سی سفارش یک کیسه عایق را می دهد

اندرو هارر | بلومبرگ | گتی ایماژ

سرمایه گذاران فناوری در تعطیلات شکرگذاری به عنوان پرونده های IPO مطالعه زیادی دارند. DoorDash ، Airbnb ، Affirm ، Roblox و Wish در هشت روز گذشته از برنامه های خود رونمایی کردند و قصد داشتند قبل از پایان سال به صورت عمومی منتشر شوند.

آنها از تجمع پس از انتخابات که شاخص های سهام ایالات متحده را به بالاترین رکورد و تقاضای واضح در بازار عمومی برای سرمایه گذاری های با رشد بالا برده است ، بهره می برند.

هر پنج شرکت در خدمت مصرف کنندگان هستند و می توانند یک فصل تعطیلات شلوغ را در برابر شیوع ویروس کرونا و اقتصاد به شدت تغییر یافته انتظار داشته باشند. این ورودی کاملا متفاوت از عجله قبلی در ماه سپتامبر است که تعدادی از شرکت های سازنده نرم افزار مانند Snowflake و Palantir برای اولین بار در بازار حضور داشتند.

هر یک از آنها روایت های متفاوتی با ویروس کرونا دارند.

درآمد DoorDash در سه ماهه سوم بیش از سه برابر شد زیرا بسیاری از رستوران ها به عنوان منبع اصلی تجارت خود به تحویل کالا روی آوردند. پلتفرم بازی کودکان و نوجوانان Roblox از رشد درآمد 91 درصدی در سه ماهه اخیر گزارش کرد (در مقایسه با سال گذشته) ، زیرا از تعطیلی مدارس و بیشتر کاربران به دنبال راه هایی برای دوری از دوستان خود بهره مند شد.

تأیید ، که وام های آنلاین در محل فروش را برای مصرف کنندگان پوشاک ، لوازم الکترونیکی ، کالاهای خانگی و سایر اقلام ارائه می دهد ، در سه ماهه اخیر درآمد مردم تقریباً دو برابر شده است زیرا مردم برای خرید خود به اینترنت مراجعه می کنند. Wish ، یک بازار خرده فروشی تخفیف آنلاین ، نیز از رونق تجارت الکترونیکی بهره می برد. اما رشد سه ماهه سوم آن بیشتر از 33 درصد خاموش بود ، تا حدی به این دلیل که بیشتر بازرگانان آن در چین مستقر هستند و هنوز هم با چالش های زنجیره تامین روبرو هستند.

Airbnb شرکتی است که بیشتر از همه گیر آسیب دیده است و اقتصاد سفر را مسطح کرده است. اما این امر در ترکیب خانه های تعطیلات با کار از راه دور جایگاه ویژه ای پیدا کرده و خود را در جهت بازگشت اقتصادی قرار می دهد.

در اینجا آنچه از پرونده S-1 هر شرکت آموخته ایم ، به ترتیب زمان ثبت آنها ذکر شده است:

DoorDash

تونی خو ، بنیانگذار و مدیر اجرایی DoorDash Inc ، در جریان کنفرانس Wall Street Journal Tech Live در لاگونا بیچ ، کالیفرنیا ، ایالات متحده ، سه شنبه ، 22 اکتبر 2019 لبخند می زند.

مارتینا آلبرتازی | بلومبرگ | گتی ایماژ

پرونده کامل را اینجا بخوانید.

خط بالایی: درآمد در سه ماهه سوم به 879 میلیون دلار از 239 میلیون دلار در سال قبل افزایش یافت و رشد سفارش 237 درصدی را تحریک كرد. در 9 ماهه نخست سال ، سفارشات به 543 میلیون افزایش یافته است ، در حالی که در مدت مشابه 181 میلیون در سال گذشته بود.

خط پایین: ضرر خالص از 429 میلیون دلار در لحظه قبل به 42 میلیون دلار کاهش یافت. طی سه چهارم سال 2020 ، DoorDash حاشیه مشارکت مثبت 23 درصدی را ایجاد کرد ، در حالی که پارسال حاشیه منفی 32 درصدی را نشان می داد ، به این معنی که این شرکت به طور متوسط ​​، به طور متوسط ​​، از هر سفارش درآمد کسب می کند.

داستان Covid: DoorDash از سود سهام خود در سالهای اخیر استفاده کرده است – تقریباً 50٪ کنترل بازار تحویل وعده های غذایی ایالات متحده را در اختیار دارد – تا برند خود را در زمانی که آنها غذا با نرخ بی سابقه ای سفارش می دهند ، در معرض دید مشتریان قرار دهد. سرانجام آمریکایی ها به غذا خوردن در خانه برمی گردند ، و رستوران های متکی به زایمان به طور مداوم به دنبال راه های مقرون به صرفه تری برای کار هستند. همانطور که DoorDash در دفترچه خود هشدار می دهد: “شرایطی که افزایش تعداد کل سفارشات ناشی از اثرات همه گیر COVID-19 را تسریع کرده است ، ممکن است در آینده ادامه پیدا نکند ، و ما انتظار داریم که نرخ رشد کل سفارشات در دوره های آینده کاهش یابد. “

Airbnb

پرونده کامل را اینجا بخوانید.

خط بالایی: درآمد سه ماهه سوم با 18 درصد کاهش نسبت به سال گذشته ، به 1.34 میلیارد دلار رسیده است. این یک افت بزرگ است ، زیرا انتظار می رود در سه ماهه چهارم میزان رزروها با شیب تیزتری روبرو شود ، زیرا همه گیری باعث می شود مردم به خانه نزدیک نشوند. اما مردم از Airbnb برای اجاره های غیر شهری و یافتن راه های خلاقانه برای کار از راه دور استفاده می کنند و به این شرکت کمک می کنند تا بحران را بهتر از هتل ها ، خطوط هوایی و آژانس های مسافرتی آنلاین بگذراند.

خط پایین: Airbnb درآمد خالص 219 میلیون دلاری را در سه ماهه سوم گزارش کرد که اندکی افت نسبت به سال قبل را نشان می دهد. این شرکت در ماه مه 25٪ نیروی کار خود را کاهش داد و بودجه بازاریابی خود را کاهش داد و منجر به افت 75 درصدی هزینه های فروش و بازاریابی شد.

داستان Covid: Airbnb آماده بود که IPO فناوری سال 2020 باشد ، با 35 میلیارد دلار ارزش گذاری با قول مداوم برای تغییر روش سفر مصرف کنندگان. هنگامی که اواخر سه ماهه اول فعالیت متوقف شد ، Airbnb مجبور شد به بازارهای بدهی روی بیاورد ، 2 میلیارد دلار وام با بهره بالا جمع آوری کرد و ارزیابی آن را کاهش داد. سرمایه گذاران بالقوه بلند مدت می توانند به عنوان یک دلیل برای ورود اکنون به توانایی Airbnb برای انطباق با واقعیت جدید سریعتر از رقبای خود ، همراه با این انتظار که ما برای همیشه قفل نخواهیم شد.

تأیید کنید

مکس لوچین ، بنیانگذار PayPal و تأیید

همکار | بلومبرگ | گتی ایماژ

پرونده کامل را اینجا بخوانید.

خط بالایی: برای دوره منتهی به 30 سپتامبر ، درآمد 98٪ نسبت به سال گذشته افزایش یافت و به 174 میلیون دلار رسید. بیشترین رشد مربوط به شبکه بازرگانان آن ، مشاغل آنلاین است که هنگام خرید اقلام وام تأیید ارائه می دهند. این شرکت با بیش از 6500 بازرگان از جمله Peloton ، West Elm و Pottery Barn کار می کند و با Shopify همکاری دارد.

خط پایین: ضرر خالص تأیید در سه ماهه تقریباً نیمی از یک سال گذشته کاهش یافت و به 15.3 میلیون دلار رسید. بر اساس درصد ، بیشترین افزایش هزینه مربوط به فروش و بازاریابی بود ، جایی که هزینه ها 4 برابر شد و به 22.6 میلیون دلار مربوط به رابطه جدید آن با Shopify بود.

داستان Covid: تعداد مصرف کنندگان فعال در سه ماهه گذشته از 2.4 میلیون نفر در سال گذشته به 3.9 میلیون نفر رسیده است. روند مستقیم مصرف کننده که به تجارت آنلاین دامن می زند و سهام Shopify را بالاتر می برد نیز تأیید کننده است. بیش از Peloton نگاه نکنید ، که 30٪ از درآمد Affirm را تشکیل می دهد و از رونق خانگی رونق می گیرد. درآمد Peloton در سه ماهه آخر سه برابر بیشتر شده و سهام در سال جاری 290 درصد رشد کرده است.

روبلاکس

ارائه یک بازی ویدیویی موفق Roblox “Jailbreak”.

منبع: Roblox

پرونده کامل را اینجا بخوانید.

خط بالایی: درآمد در سه ماهه سوم با 91٪ افزایش به 242 میلیون دلار رسید. پلتفرم بازی این شرکت به بچه ها امکان می دهد آواتاری بسازند که می توانند بین بازی ها از آن استفاده کنند و پول خود را برای ارز مجازی به نام Robux برای ویژگی های برتر خرج کنند. کاربران فعال روزانه تقریباً در دوره منتهی به سپتامبر نسبت به سه ماهه قبل دو برابر شده و به 36.2 میلیون نفر رسیده اند. معیاری که شرکت “ساعات کاری” می نامد بیش از دو برابر شده و به 8.7 میلیارد رسیده است.

خط پایین: ضرر خالص در سه ماهه سوم بیش از دو برابر افزایش یافته و به 48 میلیون دلار نسبت به سال گذشته رسیده است. هزینه های فروش و بازاریابی ناچیز بود ، اما در هزینه های مبادله توسعه دهندگان افزایش چشمگیری وجود داشت که بیش از 3 برابر افزایش یافت و به 81.9 میلیون دلار رسید. این مبلغی است که Roblox با سازندگان بازی در هنگام خرج کردن عناوین خود ، با آنها تقسیم می کند. این شرکت در اعلامیه خود می گوید: “بسیاری از كاربران سرانجام به توسعه دهندگان و سازندگان تبدیل می شوند و تقریباً همه توسعه دهندگان و سازندگان به عنوان كاربر شروع به كار می كنند.”

داستان کوید: علاوه بر صرف وقت و هزینه بیشتر در برنامه ، زیرا آنها در خانه هستند ، کاربران همچنین میهمانی های تولد مجازی و سایر مجالس را در Roblox برگزار می کنند و جریان درآمد دیگری برای این شرکت ایجاد می کنند. در حالی که Roblox در طی همه گیر شدن ، کاربران بیشتری را که احتمالاً ادامه استفاده از این برنامه را دارند ، فریب داده است ، هنگام بازگشایی مدارس ، به همین تعداد ساعت صفحه نمایش در دسترس نخواهد بود.

آرزو کردن

پرونده کامل را اینجا بخوانید.

خط بالایی: درآمد در سه ماهه سوم با 33٪ افزایش به 606 میلیون دلار رسید. آرزو که به تخفیف های عمیق مشهور است ، همچنان از انتقال به تجارت آنلاین و افزایش راحتی مصرف کنندگان برای خرید اقلام از تلفن های خود سود می برد. کاربران فعال ماهانه در 9 ماهه سال 2020 از 81 میلیون نفر در مدت مشابه سال قبل به 108 میلیون نفر رسیده اند.

خط پایین: ضرر خالص به دلیل کاهش 13 درصدی هزینه های فروش و بازاریابی به دلیل انتقال سرمایه گذاری شرکت به سیستم تدارکات ، از 134 میلیون دلار به 99 میلیون دلار کاهش یافت.

داستان Covid: Wish به ویژه در معرض ابتدای روزهای همه گیری همه گیر قرار گرفت زیرا بیشتر بازرگانان آن در چین مستقر هستند ، جایی که Covid-19 برای اولین بار در آنجا گسترش می یابد. درآمد در سه ماهه اول کاهش یافت و در سه ماهه دوم افزایش یافت. اما این شرکت گفت که بازرگانان همچنان از اختلالات زنجیره تامین و کندی زمان تحویل به مناطق مختلف جهان رنج می برند.

تماشا کردن: پرونده های روبلاکس به IPO و یک چرخش تئاتری؟

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>