خبر امشب

مدیر عامل BioNTech می گوید زمستان سال آینده زندگی می تواند به حالت عادی برگردد

Ugur Sahin ، مدیر عامل BioNTech.

آندریاس آرنولد | اتحاد تصویر | گتی ایماژ

لندن – طبق گفته یکی از سازندگان واکسن ویروسی کرونا مورد انتظار توسط Pfizer و BioNTech ، زندگی روزمره ممکن است تا زمستان سال آینده به حالت عادی برگردد.

پروفسور Ugur Sahin ، بنیانگذار و مدیر اجرایی BioNTech ، نیز اظهار داشت که این واکسن می تواند انتقال ویروس را به نصف کاهش دهد و در نتیجه “کاهش چشمگیری” در تعداد موارد گزارش شده ایجاد کند.

هفته گذشته ، Pfizer و BioNTech گفتند که تجزیه و تحلیل اولیه از کاندید واکسن آنها نشان داد که بیش از 90٪ در جلوگیری از عفونت های Covid-19 در میان افراد فاقد شواهد عفونت قبلی موثر است.

تقریباً 43،500 نفر در این آزمایشات شرکت کردند.

اثر واکسن به طور قابل توجهی بالاتر از آنچه دانشمندان انتظار داشتند بود ، باعث شد رئیس و مدیر عامل شرکت Pfizer دکتر آلبرت بورلا این پیشرفت را اعلام کنند: “یک روز عالی برای علم و بشریت.”

چالشهای بزرگی قبل از استفاده از واکسن باقی مانده است ، اما این خبر انتظاراتی را در مورد احتمال تزریق حتی قبل از پایان سال افزایش داد.

امید است که یک واکسن بتواند به پایان شیوع ویروس کرونا منجر شود که بیش از 1.31 میلیون نفر در سراسر جهان جان خود را از دست داده است.

Sahin از BioNTech روز یکشنبه به برنامه اندرو مار مارک BBC گفت: “این زمستان سخت خواهد بود. بنابراین ، ما در زمستان تأثیر زیادی بر روی تعداد آلودگی با واکسن خود نخواهیم داشت.”

“اگر همه چیز به خوبی پیش برود ، ما تحویل واکسن را از اوایل سال آینده آغاز خواهیم کرد. هدف ما تحویل بیش از 300 میلیون دوز واکسن تا آوریل سال آینده است که می تواند به ما اجازه دهد تأثیر بگذارد. “

ساهین گفت که انجام واکسیناسیون قبل از پاییز سال آینده کاملاً ضروری است.

“من اطمینان دارم که این اتفاق خواهد افتاد زیرا تعدادی از شرکت های تولید کننده واکسن به ما کمک می کنند تا میزان عرضه خود را افزایش دهیم و به همین دلیل می توانیم زمستان عادی سال آینده را داشته باشیم.”

دکتر آنتونی فاوچی ، مشاور ویروس کرونا ، در کاخ سفید هفته گذشته گفت که اگرچه به نظر می رسد واکسنی در افق است ، اما ممکن است برای ریشه کن کردن بیماری کافی نباشد.

فاوچی در طول گفت: “من شک دارم که ما این را ریشه کن خواهیم کرد. من فکر می کنم ما باید برنامه ریزی کنیم که این موردی است که ممکن است برای کنترل کنترل آن به صورت مزمن نیاز داشته باشیم. ممکن است موضوعی بومی شود که باید فقط مراقب آن باشیم.” یک وبینار میزبان اتاق فکر Chatham House.

“مطمئناً ، مدت زمان طولانی تری همه گیر نخواهد بود ، زیرا من معتقدم که واکسن ها روند آن را تغییر خواهند داد.”

یک کارمند مراقبت های بهداشتی یک سرنگ تزریق از آزمایش واکسن فاز 3 را دارد ، که در 27 اکتبر در بیمارستان ابن سینا دانشگاه آنکارا در دانشگاه آنکارا ، ترکیه در برابر بیماری همه گیر ویروس کرونا (COVID-19) ساخته شده است توسط Pfizer ایالات متحده و شرکت BioNTech آلمان. 2020

دوگوکان کسکینکیلیچ | آژانس آنادولو | گتی ایماژ

این اظهارات در حالی رخ داده است که عفونت ویروس کرونا در اروپا و ایالات متحده افزایش یافته است و هیچ نشانه ای از کند شدن آن وجود ندارد.

چندین کشور در اروپا قفل ملی را برای جلوگیری از گسترش ویروس به کار گرفته اند ، در حالی که تعدادی از ایالت های آمریکا نیز اخیراً با افزایش شدید عفونت ها اقدامات سختگیرانه بهداشت عمومی را اعمال کرده اند.

بر اساس اطلاعات جمع آوری شده توسط دانشگاه جان هاپکینز ، ایالات متحده هم اکنون بیش از 11 میلیون مورد ویروس کرونا را ثبت کرده است که 246،217 مورد آن مربوط است.

ایالات متحده ، کشوری که بیشترین تعداد گزارش شده Covid-19 را در سراسر جهان دارد ، در 20 ژانویه اولین ویروس ویروس کرونا را در ایالت واشنگتن تشخیص داد. در 9 نوامبر از 10 میلیون مورد فراتر رفت و تنها 7 روز بعد به 11 میلیون رسید.

مصونیت چه مدت طول می کشد؟

ساهین از BioNTech در پاسخ به این س askedال که آیا این واکسن در افراد مسن به اندازه افراد جوان موثر است ، گفت که شرکت بیوتکنولوژی آلمان درک واضح تری از این موضوع در سه هفته آینده خواهد داشت.

وی گفت هنوز معلوم نیست که بعد از انجام دوز دوم دو واکسن ، مصونیت چه مدت دوام دارد.

Sahin گفت ، اگر مشخص شد كه پس از یك سال ایمنی بدن به میزان قابل توجهی كاهش یافته است ، یك تقویت كننده ایمنی نباید “خیلی پیچیده باشد”.

Sahin گفت ، برخی از عوارض جانبی واکسن Pfizer-BioNTech که تاکنون گزارش شده شامل درد خفیف تا متوسط ​​در محل تزریق بود ، در حالی که برخی از شرکت کنندگان در یک بازه زمانی مشابه تب خفیف تا متوسط ​​داشتند .

Sahin روز یکشنبه به بی بی سی گفت: “من بعنوان یک دانشمند و با استناد به برآورد آنچه که تاکنون برای ویروسهای دیگر دیده ایم ، انتظار دارم که یک اثر بالا در پیشگیری از بیماری حداقل به نوعی در جلوگیری از عفونت مثر باشد.”

“بنابراین ، من بسیار مطمئن هستم که انتقال واکسن بسیار موثر بین افراد کاهش می یابد – شاید نه 90٪ اما شاید 50٪. اما نباید فراموش کنیم که حتی این می تواند منجر به کاهش چشمگیر شیوع همه گیری شود. “

واکسن Pfizer-BioNTech یکی از چندین واکسن در مراحل پایانی آزمایش است ، زیرا تولیدکنندگان دارو و مراکز تحقیقاتی در سراسر جهان در تلاشند تا یک واکسن ایمن و موثر را تحویل دهند.

سایر نامزدهای مورد حمایت آمریکا شامل نامزدهای واکسن از Moderna ، AstraZeneca و Johnson & Johnson هستند.

Comment here