مدیر عامل ANZ در مورد تنش های استرالیا و چین ، تنوع در آسیا

سنگاپور – شایین الیوت ، مدیر عامل گروه بانکی استرالیا و نیوزلند ، گفت: تنش های اخیر استرالیا با چین باعث شده است که شرکت های بیشتری به فکر تنوع در سایر مناطق آسیا باشند – نه اینکه فقط بر روی چین تمرکز کنند.

وی روز پنجشنبه به ویل کولوریس از CNBC گفت که ANZ – یکی از بزرگترین بانکهای استرالیا – با شرکتهایی در استرالیا و نیوزیلند در مورد فرصتهای آسیا صحبت کرده است.

الیوت گفت: “یکی از پیام های ما این بوده است: آسیا فقط چین نیست. تفاوت زیادی بین فرصت های ژاپن ، کره ، سنگاپور ، فیلیپین یا هند وجود دارد و ما می خواستیم افراد را با این افراد آشنا کنیم.”

از نظر ژئوپلیتیک ، این ذهنیت مردم را به خود جلب می کند که کمی بیشتر در مورد استراتژی متنوع در آسیا فکر کنند ، نه اینکه فقط شما یک مکان را برای تجارت انتخاب کنید.

شایین الیوت

مدیر عامل گروه بانکی استرالیا و نیوزیلند

پس از اینکه کانبرا خواستار تحقیق جهانی در مورد ریشه ویروس کرونا شد ، تنش بین چین و استرالیا در ماه های اخیر شدت گرفت. این اقدام باعث عصبانیت پکن شد که محدودیت های تجاری را به واردات استرالیا تحمیل کرد.

الیوت گفت: تحولات اخیر ذهن مردم را برای تفکر بیشتر در مورد استراتژی خود در آسیا باز کرده است.

وی به CNBC گفت: “موارد خوبی در مورد موضوعات اخیر وجود داشته است. از نظر ژئوپلیتیك ، این ذهن مردم را به خود جلب می كند كه در مورد استراتژی متنوع در آسیا اندكی بیشتر تفكر كنند ، نه اینكه فقط شما می دانید ، یك محل را برای تجارت انتخاب كنید.”

مقاله های جدید  هدف از انجام جراحی ابدومینوپلاستی شکم چیست؟

چه زمانی درآمد به حالت عادی برمی گردد؟

مدیر عامل شرکت در حال صحبت با CNBC پس از انتشار نتایج سال تمام این بانک بود که گزارش داد سود نقدی تمام سال با 42٪ کاهش به 3.76 میلیارد دلار استرالیا رسیده است. طبق نظرسنجی رویترز ، این رقم بهتر از تخمین 3.51 میلیارد دلار استرالیا بود.

در حالیکه اقتصاد استرالیا طی 30 سال گذشته در میان همه گیر ویروس کرونا دچار اولین رکود اقتصادی شده است ، بانکها تحت فشار قرار گرفته اند و نرخ بهره در کمترین میزان خود قرار دارد.

در پاسخ به این س askedال که چه زمانی درآمد شما به حالت عادی بازمی گردد ، الیوت گفت که صنعت بانکی هر 7 تا 10 سال “به نوعی و به طور منظم” با بحران روبرو می شود.

“منظور آنها واقعاً این است که شما ناگهان این سیستم و مشتریان ما را دچار شوک می کنید ، خواه مادر و پدر باشند ، تجارت کوچک ، تجارت بزرگ ، ناگهان همه این نیازهای جدیدی را که قبلاً نداشته اند ، داشته باشید … در واقع زمان آن است پر از فرصت ، “او گفت.

وی افزود: بنابراین من نمی دانم که به حالت عادی برگشته است ، من نمی دانم که ANZ هرگز مانند گذشته ظاهر خواهد شد.

الیوت گفت ، آنچه در عوض به نظر می رسد ، تمرکز بر ابتکارهای دیجیتالی ، داده محور و مالی پایدار خواهد بود.

وی گفت: “این همان چیزی است كه ما باید واقعاً به آن تكیه دهیم – سرمایه گذاری برای تأمین نیازهای مشتری ، كه واقعاً واقعاً متفاوت خواهد بود.”

مقاله های جدید  باربری کاشانی - اتوبار کاشانی با بسته بندی اصولی در تهران |44282757|