خبر امشب

مدیرعامل SoftBank ماسایوشی پسر در حال آماده سازی برای “بدترین حالت”

مدیرعامل و موسس SoftBank ، ماسایوشی سون گفت که او امسال با پرخاشگری دارایی ها را فروخت تا آماده شود برای “بدترین حالت” که ممکن است در صورت خاموش شدن جهان در موج دوم شیوع ویروس کرونا رخ دهد.

سون روز سه شنبه در کنفرانس Dealbook نیویورک تایمز عملاً از توکیو صحبت کرد. وی گفت که در ابتدا امسال حدود 40 میلیارد دلار فروش دارایی را هدف قرار داد اما در پایان فروش حدود 80 میلیارد دلاری شرکت را به عهده داشت تا در صورت اضطرار جهانی به شرکت نقدینگی بدهد.

سون گفت: “در دو یا سه ماه آینده ، هر فاجعه ای ممکن است اتفاق بیفتد.” “بنابراین ما فقط در حال آماده سازی برای بدترین حالت هستیم.”

SoftBank در میان بزرگترین فروش دارایی های خود ، شرکت نیمه هادی ARM را به مبلغ 40 میلیارد دلار و حدود 20 میلیارد دلار از سهام خود در T-Mobile جدید ، که اوایل سال جاری با Sprint ادغام شد ، به انویدیا فروخت. سون گفت ، اگر بازارها کاهش یابد ، SoftBank می تواند از این پول برای خرید دارایی های کم ارزش استفاده کند ، سرمایه گذاری در سبد سهام خود را در صندوق چشم انداز SoftBank افزایش دهد یا سهام بیشتری را خریداری کند.

در حالی که Son جزئیاتی در مورد احتمال “فاجعه” در ماه های آینده ارائه نداد ، او به فروپاشی Lehman Brothers در سال 2008 اشاره کرد که چگونه یک رویداد می تواند یک کاتالیزور برای یک فروپاشی گسترده تر باشد.

سون گفت: “در این نوع شرایط هر اتفاقی می تواند بیفتد.” “البته ، واکسن پزشکی در راه است. اما چه کسی در دو یا سه ماه آینده می داند؟”

سون دو بار از اظهارنظر در مورد خصوصی شدن SoftBank امتناع ورزید – ایده ای که فایننشال تایمز در اوایل سال جاری گزارش داد که Son در نظر گرفته است. با مشاوره از سهامدار فعال الیوت مدیریت ، سافت بانک به طرز تهاجمی سهام خود را خریداری کرده است تا از تخفیف بازار نسبت به ارزش بسیاری از دارایی های اساسی سافت بانک بهره ببرد. Vision Fund SoftBank سهام بیش از 80 شرکت مختلف فناوری را در اختیار دارد.

اگر پسر بخواهد با پرخاشگری سهام بیشتری را پس بخرد ، با افزایش سهام خود در سهام برجسته ، می توانست مالکیت شخصی را بسیار ساده تر کند.

سون همچنین گفت که فکر می کند این ناراحت کننده است که دولت ترامپ تهدید به بستن TikTok در ایالات متحده به دلیل تهدیدهای مشکوک امنیت ملی کرده است. وی گفت كه بزرگترین شركتهای فنآوری آمریكا نباید از هم جدا شوند زیرا ارزش بازار آنها بسیار زیاد است. SoftBank در چند ماه اخیر در بزرگترین شرکتهای فناوری ایالات متحده سرمایه گذاری کرده است.

سون گفت: “فقط بزرگ و قدرتمند بودن لزوما چیز شیطانی نیست.”

WATCH: Masa Son از SoftBank: ما می خواهیم برای بدترین حالت آماده شویم

Comment here