سهام سونی ژاپن پس از شرکت پیش بینی سود سالانه را افزایش داد

مردی از آرم Japans Sony نشان داده شده در نمایشگاه این شرکت در توکیو در تاریخ 28 اکتبر 2020 عبور می کند.

KAZUHIRO NOGI | خبرگزاری فرانسه از طریق گتی ایماژ

سنگاپور – یک روز پس از آنکه غول الکترونیک ژاپن پیش بینی سود سالانه خود را اعلام کرد ، سهام سونی روز پنجشنبه در توکیو افزایش یافت.

سهام سونی در ژاپن روز پنجشنبه 6.69 درصد رشد کرد حتی اگر شاخص گسترده تر ژاپن ، Nikkei 225 ، 0.37 درصد در روز افت داشته باشد.

روز چهارشنبه ، سونی پیش بینی درآمد عملیاتی سالانه خود را با 13٪ افزایش به 700 میلیارد ین (حدود 6.7 میلیارد دلار) افزایش داد. این در حالی بود که شرکت برای سه ماه منتهی به 30 سپتامبر سود عملیاتی حدود 317.8 میلیارد ین (حدود 3.04 میلیارد دلار) اعلام کرد.

Atul Goyal از Jefferies Asia روز پنجشنبه به CNBC گفت كه او نسبت به سونی “بسیار سرسخت” است. این شرکت مالک سهام است و در حال حاضر دارای امتیاز “خرید” در سونی است ، با هدف قیمت 13،230 ین برای هر سهم – بیش از 50٪ بیشتر از قیمت فعلی.

… این یکی از بهترین شرکت هایی است که در پوشش خود دیده ایم.

آتول گویال

مدیر عامل ، جفریس آسیا

سونی قرار است کنسول بازی ویدیویی نسل بعدی خود ، PlayStation (PS) 5 را منتشر کند که در پشت موفقیت های پرفروش پلی استیشن 4 ظاهر می شود.

گویال ، مدیرعامل Jefferies Asia ، روز پنجشنبه به “Squawk Box Asia” CNBC گفت: “این برای PlayStation 5 و کل چرخه ای که برای 5 تا 6 سال آینده پیش روی ما قرار دارد بسیار محکم به نظر می رسد.” وی ادعای سونی را مبنی بر اینکه این شرکت در 12 ساعت برای PS5 پیش سفارش در مدت 12 هفته برای PS4 دریافت کرده است ، برجسته کرد.

این تحلیلگر گفت: “کمبود PlayStation 5 را می شنوید زیرا تقاضا بیش از عرضه است.”

این امر به دلیل اختلالات در تأمین نیست زیرا “آنها توانسته اند از کمبودهای طرف عرضه که در اوایل سال قبل با آن روبرو بودند ، خلاص شوند زیرا بیشتر مجامع در چین اتفاق می افتد و بیشتر زنجیره های تأمین تقریباً به طور کامل در چین بهبود یافته است.”

گویال افزود: “تقاضا برای محصول به قدری زیاد است که باعث می شود اخبار همچنان ادامه داشته باشد و این محصول برای مدتی در اکثر نقاط به فروش برسد.”

تأثیر ویروس کرونا

بخش بازی های ویدیویی از معدود مواردی است که به دلیل همه گیری ویروس کرونا از اقامت بیشتر افراد در خانه بهره مند شده است. این س questionsالاتی را درباره پایداری این گزاف در یک محیط پسا همه گیر ایجاد کرده است.

گویال خاطرنشان کرد: “افزایش بازی هایی که تا حدی دیده ایم به دلیل خانه ماندن است ، نه فقط کار در خانه ، بلکه تعطیلات از خانه که مردم در آن سفر نمی کنند و حتی آخر هفته ها که در خانه می مانید.” “این افزایش ، بخشی از آن با توجه به از بین رفتن Covid برگردانده می شود و در مورد پایه من تا پایان سال 2021 به طور کامل از بین نمی رود.”

هنوز هم ، او گفت برخی از این عادت ها که در نتیجه بیماری همه گیر تغییر کرده اند “ممکن است بیشتر طول بکشد”.

این تحلیلگر افزود: “ما در پنج سال آینده ، شش سال از افزایش سود مبتنی بر Covid فاکتور نمی گیریم. آنچه که ما فاکتور می کنیم وارونه Playstation 5 است که توسط فروش دیجیتال هدایت می شود.”

با نگاهی فراتر از تجارت بازی سونی ، که بخش عمده ای از درآمد عملیاتی آن را تشکیل می دهد ، Goyal گفت که تجارت موسیقی این شرکت “همچنین تماشایی” است در حالی که تجارت حسگر تصویر آن نیز قرار است بهبود یابد.

وی گفت: “در مجموع ، این یکی از بهترین شرکت هایی است که در پوشش خود دیده ایم.” “مشاغل موجود در این سه حوزه همه دارای انحصارطلبی یا الیگوپولی هستند و سونی در همه آنها پیشتاز است و رشد قابل توجهی در پیش دارد.”