سزار واکسن Trump Covid امیدوار است که با انتقال بایدن خللی ایجاد نشود

دکتر مونسف اسلاوی ، که ناظر بر برنامه واکسن ویروس کرونا در دولت ترامپ است ، روز دوشنبه به CNBC گفت که امیدوار است با انتقال قدرت به جو بایدن ، رئیس جمهور منتخب ، کار این کشور برای پیشرفت سریع قطع نشود.

اسلاوی در “زنگ بستن” گفت: “ما از شرایط یا زمینه منحرف نخواهیم شد.” “ما می خواهیم هرچه سریعتر و همچنین می توانیم به دویدن ادامه دهیم ، همیشه به دنبال ایمنی و اثر بخشی واکسن ها هستیم. و واضح است که امیدواریم به دلیل انتقال اختلالی ایجاد نشود.”

این اظهارات در پاسخ به س aboutالی در مورد اظهار نظرهای اوایل روز دوشنبه توسط بایدن صورت گرفت که وی گفت “اگر دولت ترامپ نتواند به طور مناسب با کارکنان بایدن در مورد برنامه های خود برای توزیع واکسن در ایالات متحده هماهنگی کند ، افراد بیشتری ممکن است بمیرند”.

بایدن پس از سخنرانی در مورد اقتصاد به خبرنگاران گفت: “چگونه بیش از 300 میلیون آمریکایی واکسینه شویم؟ برنامه بازی چیست؟ این یک کار بزرگ ، عظیم و بزرگ است.”

سازمان های رسانه ای متعددی از جمله NBC News بیش از یک هفته پیش انتخابات برای بایدن را فراخوانده بودند. با این حال ، رئیس جمهور دونالد ترامپ از پذیرفتن رقابت ریاست جمهوری امتناع ورزیده است ، و دولت او هنوز انتقال رسمی قدرت را آغاز نکرده است در حالی که مبارزات انتخاباتی مبارزات قانونی مختلف مربوط به نتایج انتخابات را در ایالت های میدان جنگ دنبال می کند.

بایدن با اشاره به تاریخ روز تحلیف گفت: “اگر برای شروع این برنامه ریزی باید تا 20 ژانویه صبر كنیم ، این ما را بیش از یك ماه و نیم عقب می اندازد.” “و بنابراین ، مهم است که انجام شود ، اکنون هماهنگی وجود داشته باشد.”

اسلاوی ، که دهه ها در غول داروسازی بریتانیا GlaxoSmithKline بود ، در ماه مه منصوب شد تا بر برنامه واکسن چند آژانس دولت ترامپ ، معروف به Operation Warp Speed ​​، نظارت کند. این مبلغ میلیاردها دلار به تولیدکنندگان دارو کمک کرده است تا بتواند در تسریع تحقیق و توسعه ، همراه با تولید و توزیع واکسن در صورت تأیید مقررات ، کمک کند. اسلاوی گفت که این مأموریت پیچیده در هفته های اخیر تغییری نکرده است.

وی گفت: “از روز اول هدف ما این بوده است كه سریع برویم. و كاملاً هر روز و هر ساعت اهمیت دارد و به همین دلیل ما در جایی هستیم كه هستیم.” “تمرکز ما نجات جان آمریکایی ها و به طور کلی زندگی مردم است و این همان چیزی است که ما بر آن تمرکز خواهیم کرد.”

دولت ایالات متحده بیش از 2 میلیارد دلار در شرکت بیوتکنولوژی Moderna سرمایه گذاری کرده است ، که اوایل روز دوشنبه داده های اولیه را اعلام کرد که نشان می دهد واکسن آن بیش از 94٪ در جلوگیری از Covid-19 موثر است. این شرکت اظهار داشت امیدوار است در هفته های آینده برای مجوز استفاده اضطراری از سازمان غذا و دارو اقدام کند.

اسلاوی ، عضو هیئت مدیره سابق Moderna ، نتایج حاصل از تجزیه و تحلیل موقت را “دستاورد عمده” خواند که تا حدی ناشی از حمایت دولت فدرال از تولید واکسن بود. در حالی که قبل از شروع توزیع واکسن ، هنوز به تأییدیه های نظارتی نیاز است ، اسلاوی گفت که این خبر باید امیدی را برای کشوری فراهم کند که توسط همه گیری تمام شده است.

اسلاوی گفت: “من فکر می کنم که واقعاً می توانیم ببینیم که در انتهای تونل نور وجود دارد. ما قرار نیست چهار یا پنج سال را در این شرایط سپری کنیم.” “من فکر می کنم واکسن ها از منابع مختلفی از جمله عملیات و شرکت هایی که با آنها همکاری کرده ایم در دسترس خواهد بود. بنابراین ، در پایان امید وجود دارد و برای ما خیلی دور نیست.”

– نوح هیگینز-دان ، خبرنگار CNBC در تهیه این گزارش مشارکت داشته است.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>