در حالی که وارن بافت می گوید قصد دارد بیشتر بخرد، خانه های تجاری ژاپن افزایش یافتند

وارن بافت، رئیس و مدیر اجرایی شرکت برکشایر هاتاوی، در شهر ایواکی، استان فوکوشیما، ژاپن در سال 2011.

بلومبرگ | بلومبرگ | گتی ایماژ

پس از وارن بافت، رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت، سهام شرکت های تجاری ژاپن در معاملات بعد از ظهر سه شنبه افزایش یافت. برکشایر هاتاوی، گفت که قصد دارد دارایی های خود را افزایش دهد.

بافت در مصاحبه با Nikkei گفت که در حال بررسی سرمایه گذاری اضافی در پنج خانه تجاری بزرگ ژاپن است و افزود که به سرمایه گذاری های موجود خود در آنها “بسیار افتخار می کند”.

سهام میتسوبیشی در معاملات بعدازظهر ژاپن 2.7 درصد افزایش یافت، میتسوی و شرکت 2.6 درصد، ایتوچو 2.5 درصد و ماروبنی 3.7 درصد رشد کردند. شرکت سومیتومو نیز 2.7 درصد رشد کرد.

بنا بر این گزارش، بافت به نیکی گفت که قصد دارد در اواخر هفته با شرکت‌ها ملاقات کند تا «در واقع درباره کسب‌وکارشان بحثی داشته باشد و بر حمایت ما تأکید کند».

نماد نمودار سهامنماد نمودار سهام

در حالی که وارن بافت می گوید قصد دارد بیشتر بخرد، خانه های تجاری ژاپن افزایش یافتند

پنج شرکت بزرگ تجاری ژاپن – معروف به سوگو شوشا – مجموعه‌هایی هستند که همه چیز از انرژی و فلزات گرفته تا مواد غذایی و منسوجات را به ژاپن با منابع کمیاب وارد می‌کنند. آنها همچنین به تولید کنندگان خدمات ارائه می دهند. خانه های تجاری به رشد اقتصاد ژاپن و جهانی شدن تجارت آن کمک کرده اند.

بافت به نیکی گفت که در حال حاضر 7.4 درصد از سهام ایتوچو را در اختیار دارد – تقریباً 0.6 درصد افزایش نسبت به سهام 6.8 درصدی که در پرونده های نظارتی ماه نوامبر فاش شده بود.

در اواخر سال گذشته، برکشایر هاتاوی موقعیت خود را در پنج خانه تجاری پیشرو در ژاپن حداقل 1 درصد افزایش داد و هر کدام به بیش از 6 درصد رسید – پس از خرید اولیه در ماه آگوست، زمانی که بافت سهامی به ارزش بیش از 6 میلیارد دلار را در اختیار گرفت. تولد 90 سالگی

بایگانی های ماه نوامبر نشان می دهد که موقعیت های برکشایر هاتاوی در شرکت میتسوبیشی 6.6 درصد، در میتسوی و شرکت 6.6 درصد، در ایتوچو شرکت 6.2 درصد، شرکت ماروبنی 6.8 درصد و در شرکت سومیتومو 6.6 درصد بوده است.

Nikkei به طور جداگانه گزارش داد که برکشایر هاتاوی بافت در حال آماده سازی انتشار دیگری از اوراق قرضه به ین است که به عنوان سیگنالی برای افزایش سرمایه گذاری شرکت در ژاپن تلقی می شود.

– بکی کوئیک از CNBC در این گزارش مشارکت داشت