خیلی زود برای گفتن اینکه آیا آلمان قفل کوید را تمدید خواهد کرد: وزیر بهداشت

ینس اسپان ، وزیر بهداشت آلمان روز چهارشنبه به CNBC گفت: “زود است که بگوییم” آیا کشور قفل جزئی خود را بیش از ماه نوامبر تمدید خواهد کرد یا خیر ، و ادعا می شود زمان بیشتری برای تعیین اینکه آیا آخرین محدودیت ویروس کرونا به میزان کافی انتقال را کاهش داده است ، زمان بیشتری لازم است.

اسپان در مصاحبه ای که از “زنگ بسته شدن” پخش شد ، گفت: “ما واقعاً به صبر و شکیبایی احتیاج داریم ، زیرا تعداد امروز در واقع عفونت هایی است كه یك هفته یا بیشتر روزها اتفاق افتاده است.” “پایان این هفته است که ممکن است نتایج چراغ قفل جدیدی را که اکنون داریم ، ببینیم.”

طبق تجزیه و تحلیل CNBC از داده های دانشگاه جان هاپکینز ، متوسط ​​هفت روز ویروس کرونا جدید در آلمان در مقایسه با یک هفته قبل تقریباً 22 درصد افزایش یافته است. طبق تجزیه و تحلیل CNBC ، متوسط ​​روزانه تقریباً 19،800 عفونت تشخیص داده شده در هفته گذشته در کشور بالاترین رقم است.

اسپان ، که از سال 2018 وزیر بهداشت فدرال است ، گفت: “ما هنوز هم افزایش داریم ، بله ، اما بسیار کمتر از آنچه در روزهای گذشته ، به عنوان مثال هفته گذشته ، شاهد بودیم”. با این حال ، در روز چهارشنبه ، آلمان گزارش داد به گزارش رویترز ، بیشترین افزایش آن در مرگ ناشی از Covid-19 از آوریل است.

قفل جزئی 4 هفته ای آلمان از 2 نوامبر اجرایی شد ، در حالی که مدارس را باز نگه داشت ، بارها ، رستوران ها و تئاترها را به تعطیلی کشاند. فروشگاه ها نیز می توانند باز بمانند ، اما با محدودیت ظرفیت. وقتی آنگلا مرکل ، صدراعظم آلمان ، محدودیت ها را اعلام کرد ، در تاریخ 28 اکتبر ، میانگین هفت روز پرونده های جدید این کشور بیش از 11000 مورد بود.

آلمان به دلیل کار با بیماری همه گیر در بهار مورد ستایش قرار گرفت ، اما در بسیاری از موارد قاره اروپا در موارد Covid-19 شاهد تجدید حیات بوده است. مرکل روز چهارشنبه هشدار داد “موج دوم شدیدتر خواهد بود” نسبت به شیوع اولیه Covid-19.

اسپان چالش های اقتصادی ناشی از اعمال محدودیت های بهداشت عمومی را تأیید کرد ، که برخی از هشدارها درباره رکود اقتصادی دو برابر در منطقه یورو است. فرانسه نیز مجدداً به حالت تعطیلی جزئی بازگشت که حداقل تا 1 دسامبر ادامه دارد. جمهوری چک ، با سیستم بهداشتی کاملاً متشنج ، در اواخر اکتبر وارد قفل دوم شد که از آن زمان تا 20 نوامبر تمدید شد.

با این حال ، اسپان گفت که برای کنترل ویروس قبل از انتشار ویروس ، اقدام تهاجمی لازم است و در نهایت منجر به درد اقتصادی بیشتری می شود. اسپان ادعا کرد ، به همین دلیل محدودیت های آلمان کاملاً سختگیرانه همسایگان آن نیست. “اگر خیلی طولانی منتظر بمانید تا قفل شوید ، در واقع تعداد بسیار بالایی دارید و حتی قفل کردن باید سخت تر شود.”

طبق داده های هاپکینز ، آلمان 726172 مورد ویروس کرونا تایید کرده است. تقریبا 12000 نفر در اثر Covid-19 جان خود را از دست داده اند.