بایدن اولین انتخاب کابینه را در روز سه شنبه اعلام می کند: رئیس ستاد

جو بایدن رئیس جمهور منتخب ایالات متحده هنگام دیدار با رئیس مجلس نمایندگان مجلس نانسی پلوسی (D-CA) و رهبر اقلیت سنا چاك شومر (D-NY) در مقر انتقال خود در تئاتر Queen در ویلمینگتون ، دلاور ، ایالات متحده ماسك صورت خود را برمی دارد. ، 20 نوامبر 2020

تام برنر | رویترز

رئیس دفتر منتخب کاخ سفید ، رون کلین روز یکشنبه تأیید کرد ، رئیس جمهور منتخب جو بایدن انتصابات کابینه را روز سه شنبه اعلام خواهد کرد.

کلین در مصاحبه ای با ABC News گفت: “اگر می خواهید بدانید آنها چه آژانس های کابینه هستند ، چه کسی در این آژانس های کابینه حضور خواهد داشت ، باید منتظر بمانید تا رئیس جمهور منتخب روز سه شنبه خود این حرف را بزند.”

رئیس جمهور منتخب قبل از نام بردن از اعضای ارشد کارکنان کاخ سفید ، اعضای گروه ویژه ویروس کرونا را اعلام کرد. هفته گذشته ، بایدن گفت که تصمیم گرفته که چه کسی را به عنوان وزیر خزانه داری معرفی کند و این موضوع را در مورد شکرگذاری اعلام خواهد کرد.

از نامزدهای احتمالی منشی خزانه داری می توان به اقتصاددان ، لائل برینارد ، عضو شورای حکام فدرال رزرو و جانت یلن ، رئیس سابق فدرال رزرو اشاره کرد. هر کدام اولین زنی هستند که در این نقش خدمت می کنند. راجر فرگوسن ، مدیرعامل TIAA و یکی دیگر از مدعیان اصلی ، اولین فرد سیاه پوستی است که این سمت را بر عهده دارد.

بایدن گفت که گزینه خزانه داری “توسط همه عناصر حزب دموکرات پذیرفته خواهد شد” ، اگرچه تصمیمات ستادی معاون رئیس جمهور سابق احتمالاً مورد انتقاد قرار خواهد گرفت زیرا او خواسته های خود را از پایگاه مترقی حزب و سنا که احتمالاً تقسیم شده است ، ارزیابی می کند.

جنیفر پساکی ، مشاور ارشد تیم انتقالی بایدن ، روز یکشنبه در مصاحبه ای با CNN گفت که رئیس جمهور منتخب “می خواهد صداهای متنوعی در میز داشته باشد.”

پسکی در پاسخ به این س ifال که آیا اعضای کابینه بایدن اعضای مترقی بیشتری نسبت به کابینه اول رئیس جمهور باراک اوباما خواهد داشت ، گفت که تیم بایدن از نظر تنوع و پیشینه “مانند آمریکا خواهد بود”.

اقدام بایدن برای اعلام انتخاب کابینه و فشار به جلو برای انتقال ریاست جمهوری در حالی است که دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا ، حتی پس از آنکه شنبه شب چالش های قانونی مبارزات انتخاباتی ترامپ در پنسیلوانیا اجرا شد ، هنوز حاضر به قبول نتیجه در انتخابات 3 نوامبر نیست.

اداره خدمات عمومی هنوز پیروزی بایدن را تشخیص نداده است ، در نتیجه تیم بایدن از دریافت منابع دولتی که معمولاً برای کمک به انتقال ریاست جمهوری فراهم می شود ، جلوگیری می کند ، مانند توجیهات اطلاعاتی و برنامه توزیع واکسن ویروس کرونا.

کلاین گفت که ادعاهای ترامپ در مورد تقلب در رای دهندگان و طرح دعوا در این مسابقه “خورنده” و “مضر” است ، اما تأکید کرد که اقدامات وی نتیجه انتخابات را تغییر نخواهد داد. با این حال ، وی گفت این مانع توانایی بایدن در ایجاد دولت جدید و دریافت چک سوابق نامزدهای کابینه است.

کلین گفت: “انتقال ما دسترسی به مقامات آژانس برای کمک به توسعه برنامه های ما نیست و تمرکز زیادی بر روی آن برنامه واکسن است که در روزهای نخست ریاست جمهوری بایدن بسیار مهم خواهد بود.” “ما به آن دسترسی نداریم … ما در شرایطی نیستیم که بتوانیم از پس زمینه نامزدهای کابینه استفاده کنیم.”

کلاین افزود: “تأثیرات مشخصی وجود دارد.” “این تأثیرات هر روز تشدید می شود ، و من امیدوارم که مدیر GSA وظیفه خود را انجام دهد.”

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>